Author Topic: cRPG NC Cup Kaptan adaylari - Tartisma Konusu  (Read 6257 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • Renown: 10
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
  • Game nicks: Mr_V
cRPG NC Cup Kaptan adaylari - Tartisma Konusu
« on: May 22, 2012, 10:41:31 pm »
Baslikta oldugu gibi ne düsünüyorsunuz kim olsun vs. bunu konusmak icin burdan yazalm Bizm klandan deniz basvuru yapti düsünceleriniz neler onun yerine kim daha iyi olru vesayere bunuda tartisalim. Mümkünse sövüsme falan olmasn bu konu altinda ciddi bir konu

Offline Miralay

• Knight
  • Renown: 49
  • Infamy: 25
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: The Brigade
  • Game nicks: Tsu, Miralay
Re: cRPG NC Cup Kaptan adaylari - Tartisma Konusu
« Reply #1 on: May 22, 2012, 11:04:48 pm »
Bence herkes düşüncesini belirtsin kim aday olsun diye. İsmi en çok öne sürülen arkadaşlar kendi aralarında sonra bir daha konuşup tartışsın, öyle seçilsin kaptan. Başvuru sitesinden alıntı yapıyorum:

"Captains do not need to be the best player, the team's leader or such, their role is essentially administrative: picking the team; organising the team; arranging match dates and handling disputes. This requires an active, sensible and ideally, well connected member."

Dolayısıyla kaptan olacak kişinin iyi oyuncu olması değil, takımın organizasyon işlerini halledebiliyor olması lazım. Kaptanın aynı zamanda iyi oyuncu veya iyi bir taktisyen olması da bize kalmış. İstersek iyi taktik bilgisine sahip birisini kaptan olarak öne sürebiliriz veya iyi oyuncu olmayıp taktik bilgisi çok kuvvetli olmayan ama insanlarla arası iyi olan birisini kaptan olarak seçip, takımı maç esnasında başka biri de yönetebilir.

Benim aklımda olan, organizasyon işlerini tek bir kişiniz üzerine yıkıp uğraştırmayalım, resmi olarak bir kaptan seçeriz ama organizasyon, iletişim vb. işlerle 2-3 kişilik bir grup ilgilensin.

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
« Reply #2 on: May 22, 2012, 11:07:56 pm »
Öyle diyorsan bence bunun Ana türk klanlarindan deilde Sen veya nocti gibi oyuncularin yapmasi daha uygun olur. Hem mac ayarlama konusundan hemde etkinlikler konusundan deneyime sayipsiniz. Ayricada baskan olan kisi kendi klanindan sadece DÖRT kisi secebilicek doyalisiyla bir kisitlamada gelir kaliteli oyunculara. Ben denize destek veriyorum su anda nedenide IG gibi taktiksel oynayan klanlarda yer almis biri cogumuzdan daha iyi taktik bilgisi var. Ama eger sen Nocti veya baska adaylar olursada gözden gecirmemiz lazim gec olmadan

Edit: Turnuva 2012 yazinda olucak 1-2 hafta kaldi sunun surasinda bir an önce kaptan sorununu cözmemiz lazm
« Last Edit: May 22, 2012, 11:12:41 pm by Vikings »

Offline Pandemona

• Game Admin (trial)
  • Renown: 321
  • Infamy: 38
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
  • We are all of us what we do
    • View Profile
  • Faction: Mercenaries
  • Game nicks: Merc_Pandemona
  • IRC nick: Pandemona
« Reply #3 on: May 22, 2012, 11:19:38 pm »
Öncelikle bu işler böyle yapılmaz önce adam gibi her ülke kendi ülkesinin forumunda ciddi kaptan adaylarının kim olacağını tartışır böyle olunca hem gerginlik azalır hem de en doğru kişinin seçilmesine biraz daha yaklaşılır, ha ufak tartışmalar yaşanır mı yaşanır ki bu da normaldir ama direk olarak resmi foruma konu açmak herşeyden önce ayıptır, ama tabi herkesin kendi kararıdır.

Son 3 yıldır bu tip turnuvaların içindeyim gerek hakemlik, gerekse kaptanlık görevlerinde bulundum bu yüzden bu işleri çok iyi bildiğimi söyleyebilirim artık. Adam gibi burda kaptan adayları ortaya çıksın destekleyen desteklesin, fazla destek alan mantıklı olan ve takımla ilgilenebilecek kişi de kaptanlığa aday olduğunu turnuva sitesinde ilan etsin, destekçileri de bir de o siteden destek verirse iş tamamdır. Burdan anlaşılarak yollanacak bir kaptanın takım seçiminde de adaletli ve mantıklı hareket edeceğine inanıyorum.

Bu arada Miralay'ın da dediği gibi her iş kaptana yüklenmez, zaten bu tip turnuvalarda da her takımın iletişim bilgilerinde genelde iki oyuncunun bilgileri bulunur, zaten tek ilgilenmek de pek kolay değildir ve kaptanı bıktırır. Kaptanlık işini çok aceleye getirmeye de gerek yok doğru kişi seçilsin yeter. Ama umarım oyuncular takım oyununda fazla güçlük çekmezler, cRPG'de bunun eksikliği hissediliyor çünkü.

Edit : Bu arada belirteyim bari bu sayfayı temiz tutun ki tartışma düzgün ilerlesin.
« Last Edit: May 22, 2012, 11:23:41 pm by Pandemona »
Remember remember the fifth of November. The gunpowder, treason and plot. I know of no reason, why the gunpowder treason, should ever be forgot.

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
« Reply #4 on: May 22, 2012, 11:31:13 pm »
Panda yavas yavas secilsin diyorsunad bu yaz olucak turnuva ondan acele ediyoruz

Offline Miralay

• Knight
  • Renown: 49
  • Infamy: 25
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: The Brigade
  • Game nicks: Tsu, Miralay
« Reply #5 on: May 22, 2012, 11:35:21 pm »
Oyuncu sınırlaması hakkında olan cümle:
"There will be a limit of 4 clan mates per nation, if any complications occur, and you cannot form a roster with this restriction, but still have enough players without the restriction, contact the organising team."
şeklinde.

Benim anladığım, takım kaptanının klanından bağımsız olarak aynı klandan max. oyuncu sayısı 4 olarak sınırlandırılmış. Yani takım kaptanı X klanından olsa bile Y klanından en fazla 4 kişi takımda olabilir. Kuralın devamı ise eğer bu kısıtlama yüzünden takım kuramıyorsanız ve kısıtlama kaldırığında takım kurabiliyorsanız organizatörlerle iletişime geçin şeklinde.

Kaptan seçimine dönecek olursak, benim açıkcası bu boyutlarda bir turnavada pek tecrübem yok. 2010 Ağustos'tan beri Fallen'da cRPG oynuyorum, Native'de de çok tecrübem yok o bakımdan. Sadece Fallen Brigade içerisindeki organizasyonlarda yer aldım. Pandemona veya onun gibi bu tarz konularda daha tecrübeli arkadaşların takım kaptanlığı yapması organizasyon işlerinin rahatça halledilmesi için daha faydalı olur diye düşünüyorum. Ancak organizasyon işleri için seçilecek kaptana yardım etmeyi isterim.

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
« Reply #6 on: May 22, 2012, 11:36:59 pm »
Ben yanlis cevirmisim orayi galiba :/ Bencede ya panda yada deniz (imnotalone) olsun 2 side taktik konusundan anlayan oyuncular

Offline Bugrahan

• Permanently Banned
  • **
  • Renown: 26
  • Infamy: 22
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Barlas
  • Game nicks: Barlas_Bugrahan
  • IRC nick: Bugrahan
« Reply #7 on: May 22, 2012, 11:46:46 pm »
Ben yanlis cevirmisim orayi galiba :/ Bencede ya panda yada deniz (imnotalone) olsun 2 side taktik konusundan anlayan oyuncular

Hala Deniz diyor kafayı yiyecem atlıyam balkondan ölecem amk  Bak canım kardeşim sana insan gibi anlatmaya çalışacağım yine İngilizce bilmesi ve Yaşının en az 23 24 olması gerek kaptan olacak kişinin ee sizin klandada öyle biri yok o zaman size sg Yani ya biz ya amox yada diğer klanın oyuncularından birisinin olması lazım Anladın mı şimdi ?
visitors can't see pics , please register or login

Sen ki KÇ olup erkek lisesinde millete dayayan yaratık sıradakı karluk mu anlayamadık  :mrgreen:

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
« Reply #8 on: May 22, 2012, 11:49:26 pm »
Hala Deniz diyor kafayı yiyecem atlıyam balkondan ölecem amk  Bak canım kardeşim sana insan gibi anlatmaya çalışacağım yine İngilizce bilmesi ve Yaşının en az 23 24 olması gerek kaptan olacak kişinin ee sizin klandada öyle biri yok o zaman size sg Yani ya biz ya amox yada diğer klanın oyuncularından birisinin olması lazım Anladın mı şimdi ?

1. olarak neden ingilizce bilmesi gerek anlamadm. Adam ingilizlerimi yöneticek ts den ? diger konularda ben yardima yeterde artarm rahat ol o konuda
2. 23 24 yas ne alaka ? Yasi büyük olunca dahami iyi taktik yapicak ? Bahsettin bütün kaliteler bu turnuva icin gereksiz kaliyor. Burada anlayamayan sensin. Önerdigin kisi ingilizce bilebilir ki bizi yönetirken biseye yaramiycak yasinada bazi kisilerin saygisi olabilir , ama tanimayan birisi bilmeyen birisi bos yere o kisiy dinlemez. Özelliklede bu konu altinda küfür etme düzgünce tartisiyoruz bu konuda kirlenmesin 

Offline Bugrahan

• Permanently Banned
  • **
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #9 on: May 22, 2012, 11:53:49 pm »
1. olarak neden ingilizce bilmesi gerek anlamadm. Adam ingilizlerimi yöneticek ts den ? diger konularda ben yardima yeterde artarm rahat ol o konuda
2. 23 24 yas ne alaka ? Yasi büyük olunca dahami iyi taktik yapicak ? Bahsettin bütün kaliteler bu turnuva icin gereksiz kaliyor. Burada anlayamayan sensin. Önerdigin kisi ingilizce bilebilir ki bizi yönetirken biseye yaramiycak yasinada bazi kisilerin saygisi olabilir , ama tanimayan birisi bilmeyen birisi bos yere o kisiy dinlemez. Özelliklede bu konu altinda küfür etme düzgünce tartisiyoruz bu konuda kirlenmesin

E o zaman Yavaş yavaş siktir olup gidin ayrıca ben illede battal gazi olsun demiyorum sen önce mikrofon al öyle yardım edersin.

Ben aklımdaki isimleri tarafsız bir şekilde yazayım

MercA_CanJohn
Merc_Pandemona
Nocti
Miralay
Abay
Ozan abi
Battal
HarunYahya(Ama galiba artık oyunu siklemiyor)
Mustg(Ama galiba artık oyunu siklemiyor)
Çiçi(Ama galiba artık oyunu siklemiyor)

Dahada aklıma kimse gelmedi

Sen ki KÇ olup erkek lisesinde millete dayayan yaratık sıradakı karluk mu anlayamadık  :mrgreen:

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
« Reply #10 on: May 22, 2012, 11:56:11 pm »
Bugra sende az blok tutmayi ögrende katkida bulun bize :S

Zaten bende birileri gelsin konusalm diye actim bu konuyuda denizi görünce aninda sövmeye baslayan sizsiniz *_*

Offline denethor

• Peasant
  • *
  • Renown: 9
  • Infamy: 9
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Karluks
  • Game nicks: Karluk_Helgoring
« Reply #11 on: May 22, 2012, 11:58:18 pm »
E o zaman Yavaş yavaş siktir olup gidin ayrıca ben illede battal gazi olsun demiyorum sen önce mikrofon al öyle yardım edersin.

Ben aklımdaki isimleri tarafsız bir şekilde yazayım

MercA_CanJohn
Merc_Pandemona
Nocti
Miralay
Abay
Ozan abi
Battal
HarunYahya(Ama galiba artık oyunu siklemiyor)
Mustg(Ama galiba artık oyunu siklemiyor)
Çiçi(Ama galiba artık oyunu siklemiyor)

Dahada aklıma kimse gelmedi

evet bende cicero veya harunyahya'nın olmasını isterdim madem yoklar onun yerine nocti, battal veya miralay'ı destekleyebilirim.

edit:pandemona'da olabilir.

Offline Bugrahan

• Permanently Banned
  • **
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #12 on: May 22, 2012, 11:58:30 pm »
Bugra sende az blok tutmayi ögrende katkida bulun bize :S

Zaten bende birileri gelsin konusalm diye actim bu konuyuda denizi görünce aninda sövmeye baslayan sizsiniz *_*

Vay amk salağı ya ulan q aydır zaten oyuna girmiyorum bir girek dedim düşdüğüm duruma bak Bak bozdag'da olabilir ama Deniz olamaz Haa Öner abi Aykut abi Cankut abi olsa sonuna kadar onalrıda desteklerdim siiznle şimdiki gibi konuşmazdım aklında hep Camels düşmanı oalrak kaldım senin galiba ama Benim derdim Camels'ın liderleri ile değil Memberlarıyla bunuda aklına sokuver

Bu arada Ujukide olabilir

Offline Bugrahan

• Permanently Banned
  • **
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #13 on: May 23, 2012, 12:00:30 am »
evet bende cicero veya harunyahya'nın olmasını isterdim madem yoklar onun yerine nocti, battal veya miralay'ı destekleyebilirim.

edit:pandemona'da olabilir.

Bak adam tarafsız şimdi Helgo Deniz kaptan olursa gelirmi bence gelmez Biz gelirmiyiz gelmeyiz Sanırsam Amoxda gelmez Pande zaten töbe bir daha oyuna bile girmez anla artık anla yaşı büyük biri olmazsa sizin klandan kimse kaptan olamaz

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
« Reply #14 on: May 23, 2012, 12:01:14 am »
Vay amk salağı ya ulan q aydır zaten oyuna girmiyorum bir girek dedim düşdüğüm duruma bak Bak bozdag'da olabilir ama Deniz olamaz Haa Öner abi Aykut abi Cankut abi olsa sonuna kadar onalrıda desteklerdim siiznle şimdiki gibi konuşmazdım aklında hep Camels düşmanı oalrak kaldım senin galiba ama Benim derdim Camels'ın liderleri ile değil Memberlarıyla bunuda aklına sokuver

Bu arada Ujukide olabilir

Ben seni düzgün bile hatirlamiyorumki 6 aydir oyunda yoktum bende oyuna girmemekle alakali deil yani blok isi he illa yas sorunu varsa su anda Stronqer var oda olabilir