Author Topic: Ortalama Türk oyuncu  (Read 3388 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Daunt_Flockula

• Marshall
  • Renown: 870
  • Infamy: 71
  • cRPG Player Sir Black Rook
  • Step aside peasants!
    • View Profile
  • Faction: Pixel Paladins
  • Game nicks: Cock_Blockula Kunt_Blockula Daunt_Flockula
Ortalama Türk oyuncu
« on: November 01, 2013, 10:18:21 pm »
Türkçe forumlarda pek takılmadığımı biliyorsunuzdur. Taleworlds forumlarında da bu böyledir. Sebebi belli. Genele bir suçlama atfedecek değilim. O yüzden yazacaklarımı gereksiz yere herkes üstüne alınıp dan dun girişmesin.

Çoğunlukla oyun sırasında sessiz kalmayı tercih ediyorum ya da yazarsam da genelde İngilizce yazıyorum. Dün ve bugün biraz alışılmışın dışına çıkayım dedim ve neden böyle yaptığımı hatırlamış oldum. Bir tanesi aynı takımdayken bana elli defadır vuruyor. Ben aynısını yapınca çat diye ctrl+M. Kaplan gibi hazırda bekliyormuş. "E hayırdır, ben vurunca çat diye bastın". Cevap: "Sus lan piç."

Bugün trolün birisi gelmiş. Daha az önce siege sunucusunda. Türk de değil ama adını Mustafa olarak almış. Durup durup "Allah" yazıyor. Bizim Türklerden birisi de hemen "Tekbir" yazdı oradan. "Durduk yere şimdi din geyiği başlatacaksınız" dedim. Cevap: "Sanane lan at yarağı."

Hayırdır arkadaş? Türklerin yaş ortalaması kaç burda? Kırk tane memleketten adam oynuyor. Hepsiyle her türlü konuşabiliyorum. İş kendi ülkemden olan birisiyle konuşmaya gelince kimsenin ağzından yarak düşmüyor. Ne yapmak lazım? Başladığımdan beri yaptığım gibi Türklere hiç bulaşmamak mı lazım? Nedir olay?

Not: Trollük yapmaya gelenlerin yazdıkları tamamen göz ardı edilecektir.

Offline Iymore

• Baron
  • Renown: 140
  • Infamy: 104
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Balamir
Re: Ortalama Türk oyuncu
« Reply #1 on: November 01, 2013, 10:42:20 pm »
Benim aktif olduğum zamanda böyleleri yoktu nativeden gelenler bunlar yaşlarının küçük olduğunu görüyosun muhattab olma

Offline Daunt_Flockula

• Marshall
  • Step aside peasants!
    • View Profile
« Reply #2 on: November 01, 2013, 10:45:51 pm »
Benim aktif olduğum zamanda böyleleri yoktu nativeden gelenler bunlar yaşlarının küçük olduğunu görüyosun muhattab olma

Orası su götürmez. Muhatap almamak lazım. Ama kökten bir sorun var. Diğer ülkelerin oyuncuları da hep 30 yaş civarı insanlar değil. Onların arasında da bol bol ergeni liselisi var. Ama nedense bizimkiler gibi çürük elma çıkmıyor adamlardan. Görmezlikten geleyim diyorum. Kalkıp da şimdi forumda yazmanın bir manası yok diyorum ama şu ikinci olaydan sonra tepem attı resmen.

Offline Gktq

• Noble
  • **
  • Renown: 13
  • Infamy: 5
  • cRPG Player
  • I am the old knight...
    • View Profile
  • Faction: Seljuk
  • Game nicks: TheMagnificent
« Reply #3 on: November 01, 2013, 10:56:55 pm »
Böyle bir sorun var evet ama Bence bunun yaşla alakası yok.Sov yapıp fenomen olmaya çalışan Türk oyuncular benim de gözüme batıyor.Bir ihtimal oyunun yapımında Türk etmeni olduğu bu oyun Türk oyunu olduğu için bu kişileri çekiyor olabilir.Gerçekten neden bu kadar troll'umuz var ben diğer milletleri pek bilmiyorum onlarda da bu böylemi.
Tangado haid ! Leithio i philinn !

visitors can't see pics , please register or login

Offline Olcayto

• Beggar
  • Renown: 0
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Bugrahan_the_Grey
« Reply #4 on: November 02, 2013, 04:51:25 am »
Genelde Kapıkulu tarafında oluyor bu yan karakterler falandır.Yada ts'de arkadaşlarıyla takılan ''Bak bak nasıl laf sokacamgöte ahaihaihahasgagagaga'' diye gülen tiplerdir.Fazla sikleme onları inan en iyisi yapmışsın yabancı klana girerek.O aradığın ortam maalesef ''TÜRK'' Klanları arasında yok.Bashi zamanında bu mümkündü adamlar şaka kaldıran insanlardı yaş olarakta büyüktüler biz türklerde bu şov siksikisi olduğu sürece bi cacık olmaz Ama birşey yapılabilirsede hoş olur en azından sunuculardan kick ban olayı oylama ile tüm türk oyuncular 1'e basarsa bu olaylarda bir sıkıntı olmaz. En azından biraz biraz önüne geçilir.

Offline Imperious

• Count
  • Renown: 235
  • Infamy: 35
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Kapikuku
  • Game nicks: Lacoste
  • IRC nick: DIE
« Reply #5 on: November 02, 2013, 07:15:24 am »
yabancı klanda oynayan ingilizcesi üst düzey olgun online turk admin sart bu oyuna

küfür mü etti mute
bilerek th mi atıyor kick
devam mı ediyor 2 günlük ban
ve niceleri bir daha yapıyorlar mı bak o zaman

Offline Cicero

• Duke
  • Renown: 515
  • Infamy: 418
  • cRPG Player Sir Black Pawn
  • scourge of god
    • View Profile
  • Faction: BashiBazouks
  • Game nicks: BashiBazouks_Cicero
  • IRC nick: Cicero
« Reply #6 on: November 02, 2013, 01:10:09 pm »
amınıza korum

Offline AutoAim

• Knight
  • Renown: 37
  • Infamy: 173
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: BOP_Esbaskani
« Reply #7 on: November 02, 2013, 02:28:49 pm »
çok ayıp etmişler evet
« Last Edit: November 02, 2013, 02:37:38 pm by AutoAim »
17th Muted

god bless latvia

Offline Thorondor

• Count
  • Renown: 172
  • Infamy: 17
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: the Turks
  • Game nicks: Kapikulu_Beleg
« Reply #8 on: November 02, 2013, 02:44:05 pm »
küfürden rahatsız oluyosan Türk olduğunu belli etmeden oyna.şu oyunda bi tane adam akıllı türk görmedim ben

Offline Pandemona

• Game Admin (trial)
  • Renown: 321
  • Infamy: 38
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
  • We are all of us what we do
    • View Profile
  • Faction: Mercenaries
  • Game nicks: Merc_Pandemona
  • IRC nick: Pandemona
« Reply #9 on: November 02, 2013, 05:25:43 pm »
küfürden rahatsız oluyosan Türk olduğunu belli etmeden oyna.şu oyunda bi tane adam akıllı türk görmedim ben

lan
Remember remember the fifth of November. The gunpowder, treason and plot. I know of no reason, why the gunpowder treason, should ever be forgot.

Offline the real god emperor

• King
  • Renown: 1630
  • Infamy: 348
  • cRPG Player Sir Black Knight
  • Et tu, Brute?
    • View Profile
    • Click for gifts
  • Faction: Rome
  • Game nicks: Captain_Sweden
« Reply #10 on: November 02, 2013, 05:57:00 pm »

Offline Cicero

• Duke
  • scourge of god
    • View Profile
« Reply #11 on: November 02, 2013, 06:25:32 pm »
çok cool ama ya

Offline Daunt_Flockula

• Marshall
  • Step aside peasants!
    • View Profile
« Reply #12 on: November 02, 2013, 06:32:08 pm »
Sıkıntı aslında sırf küfür edilmesi değil. 30 yaşında evli barklı insanım. Bu yaşıma kadar hep arkadaşlarımla çok rahat konuştum, halen de konuşurum. Öyle küfürlerin havada uçuşması rahatsız etmez beni. Hatta ağzına geleni rahat rahat söyleyen arkadaşlarım olsun isterim. Ama aklı başında hiç kimse kalkıp da ilk kez gördüğü, kendisiyle diyaloga girmek isteyen bir kimseyle lafa "at yarağı" diye girmez. Girmemeli.

Yakın arkadaşlar birbirilerine her türlü şeyi söyleyebilir açıkçası. Zaten çoğunlukla altında tam anlamıyla küfür etme amacı yatmaz. Fakat gözlemlediğim oyuncuların çoğu doğrudan birbirilerine küfür etme amacıyla söylüyor bunları. Sırf benim doğrudan karşı karşıya geldiğim olaylar değil. Defalarca birbirilerine saydıran Türk oyuncular gördüm yine. Sonrasında zaten karşılıklı "liseli" suçlamaları başlıyor. Her iki taraf da karşısındakine bu sıfatı yamamaya çalışıyor.

Bir de sadece bu oyunun ve bu ortamın sıkıntısı da değil bu. Bütün çevrimiçi oyunlarda Türkler arasında ciddi, kökten bir sorun var. Bütün dünyanın dalga geçtiği klasik şişman ve hafif bön Amerikan çocuğu tiplemesinde bile bu kadar bayağılık yok. Hepiniz biliyorsunuz şu forumda açılan herhangi bir başlığın kısa sürede ne hale döndüğünü.

İlk başta yazdım, tekrar etme ihtiyacı hissediyorum. Lütfen kimse bu yazılanları gereksiz yere üstüne almasın. Buralarda çok takılmasam da iyi kötü olgun olan ve olabilen oyuncuları tanıyorum. Amacım sizinle bu sorunu tartışmaktır çünkü resmen kanayan yara haline geldi artık.

Offline Cicero

• Duke
  • scourge of god
    • View Profile
« Reply #13 on: November 02, 2013, 06:49:49 pm »
senle diyaloga girmiyolar mı =(

Offline Tonyukuk

• Count
  • Renown: 258
  • Infamy: 58
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: MikariN
  • IRC nick: MikariN
« Reply #14 on: November 02, 2013, 07:04:17 pm »

Senın aktif oldugun zaman senden öte bi ergen mi vardi aq malı.bi sen bi bugra amk
Unreal:
Essay ban, 800 words on: "Accepting defeat and learning from it"

GEEKİLLER:only 2 words: "Fuck You!"