Author Topic: MİLLİ TAKIM - PAZARTESI 06/08 ALMANYA ANTREMANI  (Read 26986 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline SaltukBey

• Permanently Banned
  • **
  • Renown: 7
  • Infamy: 7
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Karluk_SaltukBey
Re: MİLLİ TAKIM - 29.07 PAZAR FRANSA ANTREMANİ 20.00 da TSDE OL
« Reply #240 on: July 28, 2012, 12:53:47 am »

haklisin ama siktir git yok sana item

bana da mı yok kanka
This won't end up well for kapikulus :P

Offline BattalGazi

• Earl
  • Renown: 346
  • Infamy: 115
  • cRPG Player
  • Count the feathers on my Deli Cap!
    • View Profile
  • Faction: Great Khans (GK)
  • Game nicks: GK_BattalGazi
  • IRC nick: BattalGazi
« Reply #241 on: July 29, 2012, 11:40:09 pm »
Xbow olarak Pandemona'yı öneriyorum. Tavuk da baya iyi ama adam formdan düşmüş. Pande gece gündüz oyunda, formda adam. Tavsiye ederim ...

Offline SaltukBey

• Permanently Banned
  • **
  • Renown: 7
  • Infamy: 7
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Karluk_SaltukBey
« Reply #242 on: July 30, 2012, 01:08:19 am »
Bence Pande iyi fakat TavukBey ve Bugrahan da yabana atılacak oyuncular değil. Form konusuna gelince ben TavukBey'in bir hafta içinde falan eski haline döneceğine inanıyorum. Ama sonuçta takdir Cicero'nun biz bişey diyemeyiz.
This won't end up well for kapikulus :P

Offline Cicero

• Duke
  • Renown: 515
  • Infamy: 418
  • cRPG Player Sir Black Pawn
  • scourge of god
    • View Profile
  • Faction: BashiBazouks
  • Game nicks: BashiBazouks_Cicero
  • IRC nick: Cicero
« Reply #243 on: July 30, 2012, 03:37:21 am »
Kimsenin ayağına gidip çağıramam canjohndur pandemomadır yolladık mıralayı senıde yolladık gelen gıden yok napıcam yalvarıcam mı gelsın dıye ? Yazıo ıste toplantı antreman ısteyen gelır

Offline Tavuk_Bey

• Earl
  • Renown: 409
  • Infamy: 233
  • cRPG Player
  • herrroo, my näym iz bokkkseee änd i'm fukken ugry
    • View Profile
  • Faction: bashibazouk, the official jihad clan
  • Game nicks: tavuk
  • IRC nick: Minister of Shitstorm
« Reply #244 on: July 30, 2012, 11:23:01 am »
Xbow olarak Pandemona'yı öneriyorum. Tavuk da baya iyi ama adam formdan düşmüş. Pande gece gündüz oyunda, formda adam. Tavsiye ederim ...

Bence Pande iyi fakat TavukBey ve Bugrahan da yabana atılacak oyuncular değil. Form konusuna gelince ben TavukBey'in bir hafta içinde falan eski haline döneceğine inanıyorum. Ama sonuçta takdir Cicero'nun biz bişey diyemeyiz.

öncelikle sg all. daha önceden cicero'ya söylediğim gibi arbalest bu tarz turnuvalarda çok bir iş yapmıyor, harita büyük olsa dahi savaşırken göt kadar bir alana sıkışıp kaldığımız zaman aleti doldurma şansım neredeyse sıfırlanıyor. hiç melee özelliği olmayan bi build'le clusterfuck içinde kalınca da yapacak birşey olmuyor. siege'de takılanlar oyun tarzımı bilirler, daha çok gizliliğe ve mümkün olduğunca melee'den kaçmaya dayalı oynuyorum, her zaman kaçacak bir açık kapım oluyor, hiçbir zaman kendimi bir köşeye sıkıştırmıyorum. uzun mesafeden, başkalarıyla uğraşan düşmanın iyi oyuncularını ve ranged'lerini hedef alarak deli gibi frag yapıyorum. bu tarz turnuvalarda ise göt kadar alanlarda takımla beraber sıkışıp kaldığımdan ve serbest, sniper gibi takılma imkanım olmadığından düşman nerede olduğumu, ne bok yediğimi ve arbaletimin dolu olup olmadığını biliyor. dolayısıyla %100 arbalest build'i bir okçu kadar etkili olmuyor.

bunun dışında çok afedersiniz ama dünkü maçta çok mal hatalar yapıldı. ben arbaletçi olduğum için özellikle şu hatalara dikkat çekmek istiyorum.

1. hata. köşeden sıkıp hemen geri kaçma numarası yapıyorum, amacım karşı tarafa kendimi anlığına gösterip birden geri çekilerek okunu boşa atmasını sağlamak ve o 2. oku gererken tekrar çıkıp vurulma riski olmadan herhangi birini kafadan almak. köşeden çıkıyorum hemen geri kaçmam gerekiyor ama o da ne, bizden birisi hemen köşede benim yarım saniyeliğine çıktığım yere çömüp mal gibi kaçış yolumu engelliyor ve ben geri kaçamayıp açıkta bok gibi ölüyorum. ya arkadaş, senin orada o köşede durman hiçbir boka yaramıyor ki, niye benim skirmish'imi bozuyorsun? duvarın arkasında ortada bir yerde dur, bırak ranged rahat hareket etsin.

2. hata. sabit durup bizim ranged'i koruyan kalkancının arkasından rakip okçuya nişan alıyorum, tam kafadan indirecekken bizim kalkanlı gaza gelip uzaktaki okçuya hücum ediyor ve benim boltu kafadan yiyor. bunu yaptığı için shieldwall arkasında duran bizim ranged mal gibi açıkta kalıyor, deli gibi ok yiyoruz, boşu boşuna benim atışım kaçıyor, üstelik kendi adamıma zarar veriyorum. cicero hücum demeden niye sen hareket hareket ediyorsun? düşman 1 cm dibine gelse dahi sabit duracaksın.

3. hata. ruinde 3 adam duruyoruz, düşman merdivenlerden çıkıp baskın yapıyor, arkamı dönüp bi bakıyorum, bizim 2 adam beni uyarmadan çoktan aşağı atlayıp arazi olmuşlar, ben yukarıda bok gibi kalıyorum. uyarmak bedava, ağzınızdan ekstradan 1 kelime çıksa kimse birşey kaybetmez. konuşarak oynayın.

4. hata. bugrahan, olm boşuna düşman shieldwall'ına sıkıyorsun, kalkanlar yuvarlak gözükebilir ama etraflarında görünmez tabakalar var dolayısıyla hepsi birer karedir, sen boşluk gördüm zannedip sıkarsın ama o bolt gider direk kalkana yapışır. shieldwall'a ve arkasındakilere sıkman hiçbir boka yaramaz, hem boşuna bolt hem de 9sn doldurma süresi kaybedersin. bunu sadece sen değil, diğer ranged da yapıyor.

visitors can't see pics , please register or login

roast and roast again until lambs become kebab

Offline Zapenat

• Noble
  • **
  • Renown: 10
  • Infamy: 4
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: ZapenaT
« Reply #245 on: July 30, 2012, 11:43:13 am »

3. hata. ruinde 3 adam duruyoruz, düşman merdivenlerden çıkıp baskın yapıyor, arkamı dönüp bi bakıyorum, bizim 2 adam beni uyarmadan çoktan aşağı atlayıp arazi olmuşlar, ben yukarıda bok gibi kalıyorum. uyarmak bedava, ağzınızdan ekstradan 1 kelime çıksa kimse birşey kaybetmez. konuşarak oynayın.

Mikarin , sen , ben ruindeydik. Ben kapıda bekliyordum. Adam geliyor mikarin kaç kaç diye bağırdım mikarinde bende atladık aşağı o sıra seninde atlaman gerekti. O sıra dilime mikarin geldi onun adını söyledim. Duymamış olabilirsin

Offline Tavuk_Bey

• Earl
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #246 on: July 30, 2012, 12:02:59 pm »
Mikarin , sen , ben ruindeydik. Ben kapıda bekliyordum. Adam geliyor mikarin kaç kaç diye bağırdım mikarinde bende atladık aşağı o sıra seninde atlaman gerekti. O sıra dilime mikarin geldi onun adını söyledim. Duymamış olabilirsin

bir dahaki sefere uyarırken daha dikkatli olursun  :wink: uyarırken düşmanın yerini tam ve net olarak söylememiz gerekiyor. sadece adam geliyor demek her zaman yeterli olmuyor.

-adam geliyor.

-nereye geliyor? merdivenlerden yukarı ruine. yukarıda bulunanlar uyarılır.

-gelenin class'ı ne? 2h? polearm? kalkancı? kalkancıysa bir kere sıkıp da kaçayım numarası sökmez, direk kaçmak gerekir.

-tek başına mı geliyor? hayır, yancıları var. boşuna kılıç çekip melee'ye girmeyin, kaçın.

o yüzden bir dahaki sefere şunu dene,

"ruindekiler, merdivenlerden yukarı 1 tane kalkanlı(ya da her neyse) geliyor, kaçın"

oyunun heyecanıyla belki aklınıza gelmiyor olabilir, ne diyeceğinizi şaşırıyor olabilirsiniz. dün çok fazla kişinin böyle yapması dikkatimi çekti. konuşmadan başarılı olmamız çok zor. bunları yenmemiz ve daha açıklayıcı iletişim kurmamız gerekiyor. bunları suçlamak adına değil de hatalarımızı görmek adına söylüyorum. sakın yanlış anlamayın.

Offline Bugrahan

• Permanently Banned
  • **
  • Renown: 26
  • Infamy: 22
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Barlas
  • Game nicks: Barlas_Bugrahan
  • IRC nick: Bugrahan
« Reply #247 on: July 30, 2012, 12:27:29 pm »

4. hata. bugrahan, olm boşuna düşman shieldwall'ına sıkıyorsun, kalkanlar yuvarlak gözükebilir ama etraflarında görünmez tabakalar var dolayısıyla hepsi birer karedir, sen boşluk gördüm zannedip sıkarsın ama o bolt gider direk kalkana yapışır. shieldwall'a ve arkasındakilere sıkman hiçbir boka yaramaz, hem boşuna bolt hem de 9sn doldurma süresi kaybedersin. bunu sadece sen değil, diğer ranged da yapıyor.

Onu biliyorumda oradaki olay öyle değildi toplam 4 bolt kalkana geldi diğeride Butan'ın kıçına arkadaki Siyah zırhlı okçu (Blackbow) kendine 2 3 kere açığa çıkardı tam salladığım anda ise oç kalkanlı birisini zıplayıp aldı.diğerlerinide adamın huscarl kalkanın o buglu orta noktasına sallıyordum acaba uzaktanda olurmu öyle birşey o kadar delikanlımıyım diye ama olmadı zaten sonra adamlar charge yptı bayrak çıktı
falan fistan bla bla bla  sg <3

Sen ki KÇ olup erkek lisesinde millete dayayan yaratık sıradakı karluk mu anlayamadık  :mrgreen:

Offline Zapenat

• Noble
  • **
  • Renown: 10
  • Infamy: 4
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: ZapenaT
« Reply #248 on: July 30, 2012, 04:11:18 pm »
bir dahaki sefere uyarırken daha dikkatli olursun  :wink: uyarırken düşmanın yerini tam ve net olarak söylememiz gerekiyor. sadece adam geliyor demek her zaman yeterli olmuyor.

-adam geliyor.

-nereye geliyor? merdivenlerden yukarı ruine. yukarıda bulunanlar uyarılır.

-gelenin class'ı ne? 2h? polearm? kalkancı? kalkancıysa bir kere sıkıp da kaçayım numarası sökmez, direk kaçmak gerekir.

-tek başına mı geliyor? hayır, yancıları var. boşuna kılıç çekip melee'ye girmeyin, kaçın.

o yüzden bir dahaki sefere şunu dene,

"ruindekiler, merdivenlerden yukarı 1 tane kalkanlı(ya da her neyse) geliyor, kaçın"

oyunun heyecanıyla belki aklınıza gelmiyor olabilir, ne diyeceğinizi şaşırıyor olabilirsiniz. dün çok fazla kişinin böyle yapması dikkatimi çekti. konuşmadan başarılı olmamız çok zor. bunları yenmemiz ve daha açıklayıcı iletişim kurmamız gerekiyor. bunları suçlamak adına değil de hatalarımızı görmek adına söylüyorum. sakın yanlış anlamayın.

Tamam

Offline Miralay

• Knight
  • Renown: 49
  • Infamy: 25
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: The Brigade
  • Game nicks: Tsu, Miralay
Akşam Fallen'ın savaşları var o saatlerde :/

Offline Sultan Eren

• Count
  • Renown: 217
  • Infamy: 113
    • View Profile
  • Faction: Mercs
  • Game nicks: Sultan Eren
Role:Main
Generation:16
Type:Regular
Level:32
Experience:32,493,963
Level up in:4,838,314
Next level:37,332,277
Kills/Deaths:3744/1494, 2.5:1

Offline Cicero

• Duke
  • Renown: 515
  • Infamy: 418
  • scourge of god
    • View Profile
  • Faction: BashiBazouks
  • Game nicks: BashiBazouks_Cicero
  • IRC nick: Cicero
9 bucuk gıbı baslarız mıralay zaten gelırsın ıste birşey olmaz

gel eren güzel olur denemiş oluruz

Bide bana geliyim mi gelmiyim mi diye soru sormayın geliceğiniz varsa ahan yazıyor topicte ne oldugu gelirsen ekime kadar gelmessen sikime kadar
« Last Edit: July 31, 2012, 04:13:31 pm by Cicero »

Offline BattalGazi

• Earl
  • Renown: 346
  • Infamy: 115
  • cRPG Player
  • Count the feathers on my Deli Cap!
    • View Profile
  • Faction: Great Khans (GK)
  • Game nicks: GK_BattalGazi
  • IRC nick: BattalGazi
Role:Main
Generation:16
Type:Regular
Level:32
Experience:32,493,963
Level up in:4,838,314
Next level:37,332,277
Kills/Deaths:3744/1494, 2.5:1

Komuta da eder Eren, cok da guzel olur yani

Offline Tavuk_Bey

• Earl
  • cRPG Player
    • View Profile
Komuta da eder Eren, cok da guzel olur yani

şakacı seni

Offline Iymore

• Baron
  • Renown: 140
  • Infamy: 104
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Balamir
9 bucuk gıbı baslarız mıralay zaten gelırsın ıste birşey olmaz

gel eren güzel olur denemiş oluruz

Bide bana geliyim mi gelmiyim mi diye soru sormayın geliceğiniz varsa ahan yazıyor topicte ne oldugu gelirsen ekime kadar gelmessen sikime kadar
ts başıbozuk ts si mi