Author Topic: cRPG N-Dtions NC Cup  (Read 15828 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Miralay

• Knight
  • Renown: 49
  • Infamy: 25
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: The Brigade
  • Game nicks: Tsu, Miralay
Re: cRPG N-Dtions NC Cup
« Reply #90 on: May 23, 2012, 01:27:00 am »
Aslında çöpe gitmesi de gereklidir diye düşünüyorum. Evet bu cRPG fakat bir turnuva yapılacaksa herşeye eşit başlanmalıdır, lakin level 30 ile 35 arasındaki fark bir hayli büyük.

STF olayını ben önermiştim fakat o akşam çok sıcak bakmamışlardı, tartışmaya açık ve tartışılması gerekli olan bir konu. Olursa çok iyi olacağını düşünüyorum.

Bana da çoğunluğun sıcak bakmayacağı ama yine de kabul olacak gibi geliyor o kural. Çünkü herkeş eşit olmalı diyenlere karşı olanların vereceği cevap: evet ama burası native değil, cRPG modu bazlı olacaktır. Ancak şöyle bir durum var ki, STF olduğunda bile belirli kısıtlamalar altında, herkes kendi skillerini, ekipmanını ve oyun tarzını seçmekte serbest. Dolayısıyla bana organizatörler STF limitini getirecek gibi geliyor. Ben şahsen level 32 olduğum için karşıyım bu kurala ama geçerli olursa da herkese geçerli olacağından fazla şikayet etmem.

Offline Abay

• Count
  • Renown: 267
  • Infamy: 183
  • cRPG Player
  • Steam: badbreaking
    • View Profile
  • Faction: Kapikulu
  • Game nicks: Kapikulu_Abay
« Reply #91 on: May 23, 2012, 01:39:21 am »
Bence stf olmasın. Öyle olursa birçok 30üstü arkadaş kendisinden beklenenden farklı performanslar gösterebilir. Bu da oyun zevkini aşağı çeker. Örneğin kinngrimm stf yapsa en fazla 8 shield verir. normalde 10 shield skill var. bu da onun oynayışında değişikliğe sebep olacaktır. mesela bir balta kullanıcısından 10 shield varken çekinmez ama 8 olunca çekimser davranabilir. gibi...
[17:48] <Vovka> thx chadz
visitors can't see pics , please register or login

Offline Ronin

• Marshall
  • Renown: 859
  • Infamy: 198
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #92 on: May 23, 2012, 02:14:02 am »
Ancak böyle bir durumda ekibe sadece level 30 üstü elemanların alınması önem kazanır, ve iyi olan taraf değil yüksek levellı; bol heirloomlu olan tarafın daha fazla şansı olur. En azından adil olmayan bir avantaj olur. STF her ne kadar elde edilebilecek zenginliği kısıtlasa da, ne yazık ki böyle bir turnuvada gerekli. En azından benim düşünceme göre.
Quote from: BlindGuy
Seems the fascists are gaining ground once again in UKR... right vving politics is SO bad for the general populace but STILL in times of trouble the uneducated turn to them for help, simply because they are so amoral they vvill supply those vvilling to fight vvith vveapons rather than knovvledge.

My UU key is broken incase you can't tell :D

Offline Miralay

• Knight
  • Renown: 49
  • Infamy: 25
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: The Brigade
  • Game nicks: Tsu, Miralay
« Reply #93 on: May 23, 2012, 08:16:04 am »
Edit : Kafamdaki kadro şekillenmeye başladı ve oyuncularla konuşmaya başladım, yakında bu postu editleyerek kadronun büyük kısmını yazacağım.

http://nditions.de/forum/index.php?topic=1777.0

Kadronu oluştururken, anladığım kadarıyla, cRPG'de geçirdiğin vakit boyunca tanıdığın insanlarla konuşup öyle bir liste oluşturuyorsun sanırım. Eğer kaptan olarak seçilirsen mantıklı bir hareket ama yine de böyle bir turnuva için "seçmeler" gibi bir şeyler düzenlenmesi daha mantıklı ve adil olmaz mı?

Offline denethor

• Peasant
  • *
  • Renown: 9
  • Infamy: 9
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Karluks
  • Game nicks: Karluk_Helgoring
« Reply #94 on: May 23, 2012, 11:32:03 am »
Kadronu oluştururken, anladığım kadarıyla, cRPG'de geçirdiğin vakit boyunca tanıdığın insanlarla konuşup öyle bir liste oluşturuyorsun sanırım. Eğer kaptan olarak seçilirsen mantıklı bir hareket ama yine de böyle bir turnuva için "seçmeler" gibi bir şeyler düzenlenmesi daha mantıklı ve adil olmaz mı?

Bence de bi liste oluşturulup adaylar başvurmalı  sonra da oradan seçilmeli

Offline Pandemona

• Game Admin (trial)
  • Renown: 321
  • Infamy: 38
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
  • We are all of us what we do
    • View Profile
  • Faction: Mercenaries
  • Game nicks: Merc_Pandemona
  • IRC nick: Pandemona
« Reply #95 on: May 23, 2012, 11:35:13 am »
Henüz kesin kadro değil, kafamdaki bazı insanlarla konuştum tanıdığım insanlarla konuşmadığımı şöyle açıklayabilirim, listedeki kişilerle dün ilk kez oyun dışında başka bir ortamda konuştum ts/steam. Ama dediğim gibi henüz kadro kesin değil.

Edit : Seçmeler olacak.
« Last Edit: May 23, 2012, 11:37:04 am by Pandemona »
Remember remember the fifth of November. The gunpowder, treason and plot. I know of no reason, why the gunpowder treason, should ever be forgot.

Offline Iymore

• Baron
  • Renown: 140
  • Infamy: 104
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Balamir
« Reply #96 on: May 23, 2012, 03:39:24 pm »
Bu arada kadro için şu aralar oyunu oynamayan kişileri döndürebilirsek daha güçlü olabiliriz.

Offline Iymore

• Baron
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #97 on: May 23, 2012, 03:42:01 pm »
Ahh ulan ahh Bana bunu kendi liderlerlerinden birisinin ve userlerinin bir kısmının oto bloktan banlanan bir kişinin söylemesi çok garip geldi
lan amk anlamıyorum kaç ay oldu banımız açılalı lan adamlar ne zaman açıldığını ne zaman kapandığını görebiliyor kaç dakika kaç saniye kullanılmış. amk her zaman bir kullanma gibi bahsediyorsunuz öyle bi şey olsa zaten ban açılmazdı hala anlamadınız mı?

Offline Bugrahan

• Permanently Banned
  • **
  • Renown: 26
  • Infamy: 22
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Barlas
  • Game nicks: Barlas_Bugrahan
  • IRC nick: Bugrahan
« Reply #98 on: May 23, 2012, 03:50:07 pm »
lan amk anlamıyorum kaç ay oldu banımız açılalı lan adamlar ne zaman açıldığını ne zaman kapandığını görebiliyor kaç dakika kaç saniye kullanılmış. amk her zaman bir kullanma gibi bahsediyorsunuz öyle bi şey olsa zaten ban açılmazdı hala anlamadınız mı?

Sonuç olarak bizden banlanan kişilerin banı 1 gün sonrasında açıldı sizin banlar kaç gün sonra açıldı 1 hafta ? 2 hafta ? 1 ay ?

Sen ki KÇ olup erkek lisesinde millete dayayan yaratık sıradakı karluk mu anlayamadık  :mrgreen:

Offline Pandemona

• Game Admin (trial)
    • View Profile
« Reply #99 on: May 23, 2012, 03:51:05 pm »
Bu arada kadro için şu aralar oyunu oynamayan kişileri döndürebilirsek daha güçlü olabiliriz.

Oyunu oynamayan kişileri çağırmanın mantığı nedir?
Remember remember the fifth of November. The gunpowder, treason and plot. I know of no reason, why the gunpowder treason, should ever be forgot.

Offline Ronin

• Marshall
  • Renown: 859
  • Infamy: 198
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #100 on: May 23, 2012, 03:52:42 pm »
Şu anda aktif olarak oynamayanları kastediyor.
Quote from: BlindGuy
Seems the fascists are gaining ground once again in UKR... right vving politics is SO bad for the general populace but STILL in times of trouble the uneducated turn to them for help, simply because they are so amoral they vvill supply those vvilling to fight vvith vveapons rather than knovvledge.

My UU key is broken incase you can't tell :D

Offline Iymore

• Baron
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #101 on: May 23, 2012, 03:54:03 pm »
Sonuç olarak bizden banlanan kişilerin banı 1 gün sonrasında açıldı sizin banlar kaç gün sonra açıldı 1 hafta ? 2 hafta ? 1 ay ?
ilk irc ye gittik, banımızın 5. gününde yazdık 7. gününde açıldı. Bizde hemen yazsaydık? Ama yazmadık o da bizim aptallığımız oldu. Önder abininde  conny yazdıktan 1 gün sonra açıldı diye hatırlıyorum o da 2 hafta banlı kalmıştı.

sıkılmıştır oynamıyordur? ama takıma yararlı olacaktır? Mantıksız mı? ya da

Şu anda aktif olarak oynamayanları kastediyor.

Offline Pandemona

• Game Admin (trial)
    • View Profile
« Reply #102 on: May 23, 2012, 03:55:27 pm »
Takıma aktif olan ve pas tutmamış oyuncuları almak bana daha mantıklı geliyor.

Offline Iymore

• Baron
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #103 on: May 23, 2012, 03:57:18 pm »
Takıma aktif olan ve pas tutmamış oyuncuları almak bana daha mantıklı geliyor.
Zaten takım içi çalışmalarda açılır. Hem daha öncede oynar yani gel takıma alıyoruz desek.

Offline rabbit

• Knight
  • Renown: 65
  • Infamy: 111
  • cRPG Player
  • Utibya krassivaya grudd cyka blyat
    • View Profile
  • Game nicks: rabbitstayla
  • IRC nick: rabbitstayla
« Reply #104 on: May 23, 2012, 03:59:15 pm »

Ben banladığım gün yazdım ertesi gün açıldı buğracığım.

Ayriyetten :
Buğra senle duel atalım sen beni yenersen 2 tane +3 vericem ben seni yenersem 1 tane +3 verecen bana. Kabul ediyorsan söyle. İstediğin serverda yapalım. Auto block diye diye ebemizi siktiniz amına koyum gelin yapalım duel.
« Last Edit: May 23, 2012, 04:00:49 pm by rabbit »