Author Topic: cRPG N-Dtions NC Cup  (Read 15847 times)

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • Renown: 10
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
  • Game nicks: Mr_V
Re: cRPG N-Dtions NC Cup
« Reply #75 on: May 23, 2012, 01:02:46 am »
EU 4 diyorsun tüm cümle alem biliyor ki EU 4 oynamayı bilmeyen insanlarla dolu bir server bana bunu inkar etme arada iyi oyuncular da oluyor tabii ki ama genellik hep ismi duyulmamış oyuncularla doludur istersen sık sık girip bakabilirsin canım arkadaşım

Ben genelde orda geziyorum ama klanindaki cogu kisiyi kesiyorum ben oyunu bilmiyorsam siziin klan ne oluyor acaba  :?: tam tersine eu4 iyi oyuncularin girdigi eu1 deki gibi belescilerin olmadigi bir server bulmaya calisanlarla dolu.

Ayricada kendi serverlerinde full x5 kasip serveri kapanan birinden böyle bir yorum görmek cidden garip.

yahu ben okçuların crpg deki etkisizliğinden bahsediyorum sen bana yapan yapıyor diyosun.yapan yapıyosa banane geneli yapamıyo

Diyorumki kisaca takima alinick kisiler bu kriterlere uygun kisiler olur zaten ok atip damage veremeyen adamin milli takimda ne isi olur ?

Offline Ronin

• Marshall
  • Renown: 859
  • Infamy: 198
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #76 on: May 23, 2012, 01:04:11 am »
Sen sanirim Jambiyi ve Bizm klandaki ROBINHOOD u herhangi bir serverde görmedin ^^ "yardimci" diyorsun ama genelde serverlin en üstünde hep okcular olur 10 vs 10 birseydede 1 hs herseyi degistirebilir sadece örnek veriyorsun ancak oynayan kisi iyi oynuyorsa bu tür kücük seyler bir engel deildir
Robinhood'u gördüm, hatta tanışıklığımız da oldu. Gayet de güzel HS çakıyor. Ancak Robinhood bildiğim kadarıyla level 34 falan. Çok bir şeyi değiştireceğinden değil elbette ancak level 30 üstü okçuluk ile level 30'da okçuluk arasında ciddi farklar var. level 30'da isabet veya güç açısından tercih yapmak gerekirken, level 30 üstünde ikisine birden sahip olunabiliyor diye biliyorum. Belli bir zaman diliminde listenin en üstünde olmak da herhangi bir ölçü değil (elbette oyuncunun iyi olduğunu gösterir tabi ki). Ancak serverda kaç kişi olduğu, kişinin oynadığı savaşçı tipi vb bunların hepsi önemli faktörler.

Edit: Yapan yapıyor gayet etkili bir ölçüm. Sanıyorum savaşlar çok fazla kalabalık sayıda olmayacak. Bu sayede 4-5 çok iyi okçu bulunabilir ekip için. Genele bakmamızı gerektiren bir durum yok.
« Last Edit: May 23, 2012, 01:05:42 am by Ronin »
Quote from: BlindGuy
Seems the fascists are gaining ground once again in UKR... right vving politics is SO bad for the general populace but STILL in times of trouble the uneducated turn to them for help, simply because they are so amoral they vvill supply those vvilling to fight vvith vveapons rather than knovvledge.

My UU key is broken incase you can't tell :D

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
« Reply #77 on: May 23, 2012, 01:06:49 am »
Robinhood'u gördüm, hatta tanışıklığımız da oldu. Gayet de güzel HS çakıyor. Ancak Robinhood bildiğim kadarıyla level 34 falan. Çok bir şeyi değiştireceğinden değil elbette ancak level 30 üstü okçuluk ile level 30'da okçuluk arasında ciddi farklar var. level 30'da isabet veya güç açısından tercih yapmak gerekirken, level 30 üstünde ikisine birden sahip olunabiliyor diye biliyorum. Belli bir zaman diliminde listenin en üstünde olmak da herhangi bir ölçü değil (elbette oyuncunun iyi olduğunu gösterir tabi ki). Ancak serverda kaç kişi olduğu, kişinin oynadığı savaşçı tipi vb bunların hepsi önemli faktörler.

Haklisin ancak bu nc zaten 10 v 10 olucak 10 oyuncu ve 6 yedek olarak gördüm yanls hatirlamiyorsam kisaca okcu görevini alicak kisinin cok fazla imkani olmuyacak kisaca acikda buldugunu vurucak karsi tarafini okcusu veya tehlikeli gördügü kisiyi hi zaten bunu yapamiyorsa zaten demekki okculukda iyi degilmis demektir. Damage vermese bile onlar bize yaklasirken oklarla hp sini yariya falan indirebilir okcular. ancak kill de alabilir yani okcular sadece yardim icn yok tabikide native kadar damage vermezler ama diyorumki isin mantigini bildigin sürece (ki bu oyuncular 4-5 aydir crpgde) bu bir sorun yaramaz bunu anlatmaya calisiyorum

Offline Thorondor

• Count
  • Renown: 172
  • Infamy: 17
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: the Turks
  • Game nicks: Kapikulu_Beleg
« Reply #78 on: May 23, 2012, 01:07:33 am »
biz orda takım için konuşmuyoduk yanlız.genel olarak okçuluğun crpg deki etkisizliğinden bahsediyoduk.

Offline Bugrahan

• Permanently Banned
  • **
  • Renown: 26
  • Infamy: 22
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Barlas
  • Game nicks: Barlas_Bugrahan
  • IRC nick: Bugrahan
« Reply #79 on: May 23, 2012, 01:07:54 am »
Ben genelde orda geziyorum ama klanindaki cogu kisiyi kesiyorum ben oyunu bilmiyorsam siziin klan ne oluyor acaba  :?: tam tersine eu4 iyi oyuncularin girdigi eu1 deki gibi belescilerin olmadigi bir server bulmaya calisanlarla dolu.

Ayricada kendi serverlerinde full x5 kasip serveri kapanan birinden böyle bir yorum görmek cidden garip.

Ahh ulan ahh Bana bunu kendi liderlerlerinden birisinin ve userlerinin bir kısmının oto bloktan banlanan bir kişinin söylemesi çok garip geldi

Sen hala ben onu kesiyorum ben bunu kesiyorum diyorsun Tamam Amenna iyi oyuncusun ben hiç dikkat etmedim açıkcası ama herneyse...

Ayrıca aklın hep Nativede Bak burada adam build olarak str kasar agi kasan adam ağzına sıçar ? Kıyafet farkı olur ağzına sıçar C-rpg de önemli olan bana göre bireysel oyun değil serverlardaki başarı bak mesela hiç duel attınız mı bilmiyorum ama Bozdag ve Ujuki efsanesi buna en ibret alıcı örnek adamlar 2 kişi 19 kişiyi katletmişler bende forumdan okudum biraz mantıgını çalıştır.Gözünü seveyim bak...
visitors can't see pics , please register or login

Sen ki KÇ olup erkek lisesinde millete dayayan yaratık sıradakı karluk mu anlayamadık  :mrgreen:

Offline Ronin

• Marshall
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #80 on: May 23, 2012, 01:09:29 am »
Peki karakterler ana karakterler mi olacak yoksa STF karakterleri mi olacak? Bu çok önemli bir faktör çünkü.
Seems the fascists are gaining ground once again in UKR... right vving politics is SO bad for the general populace but STILL in times of trouble the uneducated turn to them for help, simply because they are so amoral they vvill supply those vvilling to fight vvith vveapons rather than knovvledge.

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
« Reply #81 on: May 23, 2012, 01:10:37 am »
biz orda takım için konuşmuyoduk yanlız.genel olarak okçuluğun crpg deki etkisizliğinden bahsediyoduk.

benden etkisiz deiller diyorum

Ahh ulan ahh Bana bunu kendi liderlerlerinden birisinin ve userlerinin bir kısmının oto bloktan banlanan bir kişinin söylemesi çok garip geldi

Sen hala ben onu kesiyorum ben bunu kesiyorum diyorsun Tamam Amenna iyi oyuncusun ben hiç dikkat etmedim açıkcası ama herneyse...

Karakterler crpg die stf olmayacakmis diyorlar

Ayrıca aklın hep Nativede Bak burada adam build olarak str kasar agi kasan adam ağzına sıçar ? Kıyafet farkı olur ağzına sıçar C-rpg de önemli olan bana göre bireysel oyun değil serverlardaki başarı bak mesela hiç duel attınız mı bilmiyorum ama Bozdag ve Ujuki efsanesi buna en ibret alıcı örnek adamlar 2 kişi 19 kişiyi katletmişler bende forumdan okudum biraz mantıgını çalıştır.Gözünü seveyim bak...

Sizin klandan kimse banlanmadi sanki ? bana nie bunu anlatiyorsun bozuk plak gibi ?

tamam eyvallahda 40 yilin basi olur o is bi daha yapsinlar 19 vs 2 bakalm alabilicekmi ? bala bakar o isler ben genel olarak diyorum

Offline Abay

• Count
  • Renown: 267
  • Infamy: 183
  • cRPG Player
  • Steam: badbreaking
    • View Profile
  • Faction: Kapikulu
  • Game nicks: Kapikulu_Abay
« Reply #82 on: May 23, 2012, 01:10:42 am »
Bence turnuvaya damga vuracak stil 1h ve pikeman oynayanlar olur. Strategusta okçuların ne kadar önemli işler yaptığını biliyoruz ama orada çok kişi oluyor. Bu turnuva 10vs10 ise fazla okçu seçme şansınız olmaz, o yüzden de okçu üzerine tartışmak pek çözüme yönelik bir tartışma olmuyor.
[17:48] <Vovka> thx chadz

Offline Miralay

• Knight
  • Renown: 49
  • Infamy: 25
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: The Brigade
  • Game nicks: Tsu, Miralay
« Reply #83 on: May 23, 2012, 01:12:15 am »
Arkadaşlar oyuncu, ekipman ve sınıf kısıtlamaları hala tartışmaya açık. İlgili forumlarda ilginç yorumlar var. Çoğu kişi "No restriction" diyor ama bir kaç kişi etkili açıklama yaparsa turnuvayı düzenleyenlerin aklında sadece "Skip the fun" karakterlerinin kullamına izin vermek de var. Öyle bir durumda bütün heirloom'lar ve lvl30 üstü skiller çöpe gidiyor.

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
« Reply #84 on: May 23, 2012, 01:13:05 am »
Bence turnuvaya damga vuracak stil 1h ve pikeman oynayanlar olur. Strategusta okçuların ne kadar önemli işler yaptığını biliyoruz ama orada çok kişi oluyor. Bu turnuva 10vs10 ise fazla okçu seçme şansınız olmaz, o yüzden de okçu üzerine tartışmak pek çözüme yönelik bir tartışma olmuyor.

atlilar icin pikeman uygun ancak 2h gelirse pike 3 slot kapladigindan pikemanlar etkisiz kalir ve 1h de 2h e karsi genelde dezavantajli ondan iyi okcular lazm arada 2h i öldürmesede stunlamasi icin

Offline Ronin

• Marshall
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #85 on: May 23, 2012, 01:14:28 am »
Hiç bir sınıf, diğerlerinden ayrı düşünülmemeli. Sonuçta bütünün içindeki parçalar, bütün içinde anlamlılar. O yüzden okçuluk önemli. Ayrıca sınıflar arası dengelerin farklı bir boyut kazanması yüzünden level 30 üstü olup olmaması önemli.

Offline Bugrahan

• Permanently Banned
  • **
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #86 on: May 23, 2012, 01:19:59 am »

Sizin klandan kimse banlanmadi sanki ? bana nie bunu anlatiyorsun bozuk plak gibi ?

tamam eyvallahda 40 yilin basi olur o is bi daha yapsinlar 19 vs 2 bakalm alabilicekmi ? bala bakar o isler ben genel olarak diyorum

EH banlandıkdan sonra hemen açılmadımı kardeş önemli olan kullanılma süresi mesela bende kullandım bizim serverda önder abiyle beraber yaptık hatta ama sonra çalıştıgını görünce sildik ve ırc ye geçtik ama siz ayştaynlar silmediniz ve banlandınız.40 yılın başı olur diyorsun ben bozdagın bir çok el çevirdiğini gördüm her ne akdar 19'a 2 olmasada en azından 4 5 kişiye karşı tek başına aldıgı şeylerede şait oldum Benim anlatmak istediğim sen kendini ben kapıkullarının çoğundan iyi oynuyorum diye kandırma crpg de iş takım oyununa bakar.1 yıdlır öğrenememişsin bunu

Sen ki KÇ olup erkek lisesinde millete dayayan yaratık sıradakı karluk mu anlayamadık  :mrgreen:

Offline Pandemona

• Game Admin (trial)
  • Renown: 321
  • Infamy: 38
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
  • We are all of us what we do
    • View Profile
  • Faction: Mercenaries
  • Game nicks: Merc_Pandemona
  • IRC nick: Pandemona
« Reply #87 on: May 23, 2012, 01:20:29 am »
Arkadaşlar oyuncu, ekipman ve sınıf kısıtlamaları hala tartışmaya açık. İlgili forumlarda ilginç yorumlar var. Çoğu kişi "No restriction" diyor ama bir kaç kişi etkili açıklama yaparsa turnuvayı düzenleyenlerin aklında sadece "Skip the fun" karakterlerinin kullamına izin vermek de var. Öyle bir durumda bütün heirloom'lar ve lvl30 üstü skiller çöpe gidiyor.

Aslında çöpe gitmesi de gereklidir diye düşünüyorum. Evet bu cRPG fakat bir turnuva yapılacaksa herşeye eşit başlanmalıdır, lakin level 30 ile 35 arasındaki fark bir hayli büyük.

STF olayını ben önermiştim fakat o akşam çok sıcak bakmamışlardı, tartışmaya açık ve tartışılması gerekli olan bir konu. Olursa çok iyi olacağını düşünüyorum.
Remember remember the fifth of November. The gunpowder, treason and plot. I know of no reason, why the gunpowder treason, should ever be forgot.

Offline Bugrahan

• Permanently Banned
  • **
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #88 on: May 23, 2012, 01:22:36 am »
atlilar icin pikeman uygun ancak 2h gelirse pike 3 slot kapladigindan pikemanlar etkisiz kalir ve 1h de 2h e karsi genelde dezavantajli ondan iyi okcular lazm arada 2h i öldürmesede stunlamasi icin

Ben pikemanların çok defa el kazandırdıgına maç kazandırdıgına şahit oldum mesela bundan 1.5 yıl akdar önce daha tek iktidar bizim klanken bir turnuva dalgası olmuştu orada koçik teror estirmişti yine bir maçta koçikin sayesinde kazanmıştık pikelar sadece atlı için değil Blok tutan adamın blogunu bozmak kafa karıştırmak Kalkan tutan adamın kalkanını açmak gibi işlerede yarar bir nevi sivrisinek gibi sokar adamları.

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
« Reply #89 on: May 23, 2012, 01:24:16 am »
EH banlandıkdan sonra hemen açılmadımı kardeş önemli olan kullanılma süresi mesela bende kullandım bizim serverda önder abiyle beraber yaptık hatta ama sonra çalıştıgını görünce sildik ve ırc ye geçtik ama siz ayştaynlar silmediniz ve banlandınız.40 yılın başı olur diyorsun ben bozdagın bir çok el çevirdiğini gördüm her ne akdar 19'a 2 olmasada en azından 4 5 kişiye karşı tek başına aldıgı şeylerede şait oldum Benim anlatmak istediğim sen kendini ben kapıkullarının çoğundan iyi oynuyorum diye kandırma crpg de iş takım oyununa bakar.1 yıdlır öğrenememişsin bunu

Adam tek cevirirken takim oyunu ne alaka ? ben kimse oyun ceviremez demiyorum sansli olursun cevirrisin sonra bi dahaki elde atli alir götürür seni
Kapikulunda cogu kisiden iyi oynamiyorsun demissinde buralarda bi yerde sen yazmisdin burda hearst kesicek bi kisi ciksin diye sanirsam ondan sonra basladm ben yoksa isim olmaz *_* 4-5 kisiden oyun ceviremeyende yoktur yani tutti robin her seferinde yapiyor bunu büyütülecek birsey degil

Ben pikemanların çok defa el kazandırdıgına maç kazandırdıgına şahit oldum mesela bundan 1.5 yıl akdar önce daha tek iktidar bizim klanken bir turnuva dalgası olmuştu orada koçik teror estirmişti yine bir maçta koçikin sayesinde kazanmıştık pikelar sadece atlı için değil Blok tutan adamın blogunu bozmak kafa karıştırmak Kalkan tutan adamın kalkanını açmak gibi işlerede yarar bir nevi sivrisinek gibi sokar adamları.

Bende pikeman oynuyorum su anda ve dedigin gibi gercekten cok ise yariyor ancak bu 10 v 10 olcagi icin genelde can yakan sey atlilar olur bu nedenlede atlilara karsi olarak ise yarayabilir okculari koruma icin vs.