Author Topic: Oto-Blok Yasakları  (Read 4808 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline BattalGazi

• Earl
  • Renown: 346
  • Infamy: 115
  • cRPG Player
  • Count the feathers on my Deli Cap!
    • View Profile
  • Faction: Great Khans (GK)
  • Game nicks: GK_BattalGazi
  • IRC nick: BattalGazi
Oto-Blok Yasakları
« on: September 15, 2011, 04:19:11 pm »
chadz ve ekibiyle yaptığım konuşma üzerine öğrendiklerimi sizinle de paylaşmam faydalı olabilir. Bunları okuduktan sonra foruma "unban" konusu açmama kararı alabilirsiniz.

* Nasıl öğrendiler tam olarak açıklamıyorlar fakat anlattıklarına göre kim bu hileyi kullandıysa hepsini tespit etmişler. Toplamda 211 kişi hile yüzünden perma-ban yemiş.

* Verilen cezada oyuncuların bu hileyi ne kadar süreyle kullandıkları da göz önüne alınmış. Yani belli bir sürenin altında kullanan oyuncular perma-ban yerine temp-ban yemişler. Bu sürenin ne kadar olduğunu da açıklamıyorlar. Fakat dediklerine göre bu durumdan kendini kurtaran yaklaşık 100 kişi varmış.

* Perma-ban yiyen oyuncuların karakterlerini silmekten başka bir seçenekleri kalmayacak zira başka oyunculara heirloomlu eşyalarını ve altınlarını aktaramamaları için tüm market işlemlerinden de yasaklanmışlar.

* Çok diretsek de perma-ban yiyen oyuncuların isim listesini açıklamayacaklar. Bu nedenle foruma unban konusu açmak ile bu oyuncular kendilerini ifşa ediyor olacaklar. Bu da zaten hazırda leş bekleyen akbabalara malzeme olmak demek. Bu kararı vermek size kalmış.

* Perma-ban sadece var olan oyun hesabınızla alakalı. Yani yeni bir oyun alıp tekrar baştan başlama şansınız var, ama hem oyuncular hem de adminler tarafından yeni hesabınız da çok yakından takip ediliyor olacak.

Edit: * Çok merak edenler için açıklayayım, perma-ban yemiş bütün oyuncular listesi içerisinde Türk oyuncuların sayısı önemsiz bir orana sahip. Hepinizin çok yakından tanıdığı ünlü oyuncuların da listede olduğu belirtildi.

Bilgilerinize.
« Last Edit: September 15, 2011, 04:20:59 pm by BattalGazi »

Offline Cicero

• Duke
  • Renown: 515
  • Infamy: 418
  • cRPG Player Sir Black Pawn
  • scourge of god
    • View Profile
  • Faction: BashiBazouks
  • Game nicks: BashiBazouks_Cicero
  • IRC nick: Cicero
Re: Oto-Blok Yasakları
« Reply #1 on: September 15, 2011, 04:22:34 pm »
herife bak bide oto blokçu avukatı oldu şimdide BAKIN BEYLER ALTTAN BLOK YAPIN O ZAMAN BULAMIYOLAR BENDE HALA OYNUYOM

Offline BattalGazi

• Earl
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #2 on: September 15, 2011, 04:25:03 pm »
herife bak bide oto blokçu avukatı oldu şimdide BAKIN BEYLER ALTTAN BLOK YAPIN O ZAMAN BULAMIYOLAR BENDE HALA OYNUYOM
Burada avukatlık yapmıyorum, sadece öğrendiklerimi açıkladım. Oto blok yapanları kesinlikle desteklemiyorum, hak ettikleri cezayı görmeleri gerekir.

Offline Cicero

• Duke
  • scourge of god
    • View Profile
« Reply #3 on: September 15, 2011, 04:26:49 pm »
o zaman nası adamlara çıkış yolu gösterebiliyorsun ? Şöyle yapın daha iyi böyle daha iyi falan diyorsun ?
Oto blokçuysa bırak Allah'ından bulsun ne yol gosterip topic falan açıyosun gene meydanı boş buldun illa bir yerden sivrilicende laf yicen
(click to show/hide)

Offline Guray

• Duke
  • Renown: 574
  • Infamy: 103
  • cRPG Player
  • Geceniz esen, göğünüz bol yıldızlı olsun.
    • View Profile
  • Game nicks: Kapikulu_Guray
« Reply #4 on: September 15, 2011, 04:28:08 pm »
Tamam çiçero sen herşeysin sen süpersin senden daha iyi oyuncu yok.
Ama lütfen orda burda çocuk gibi hadi gel vese yapak yenilirsem çarımı silecem deme bebekmisin Allah aşkına
Vs de yenince adam mı oluyorsun? HAYIR.
Adam mısın? HAYIR.
visitors can't see pics , please register or login

Offline Kunio

• Baron
  • Renown: 132
  • Infamy: 21
  • cRPG Player
  • Only MEB can nerf me!!!
    • View Profile
  • Game nicks: BashiBazouk_Kunio
« Reply #5 on: September 15, 2011, 04:29:00 pm »
(click to show/hide)
çok samimi şakalı komikli bi ortam vardı

Offline HarunYahya

• Marshall
  • Renown: 965
  • Infamy: 309
  • cRPG Player
  • Proud Abdulla wielder
    • View Profile
  • Game nicks: HarunYahya,HarunShootya,Inan
  • IRC nick: HarunYahya
« Reply #6 on: September 15, 2011, 04:29:56 pm »
...
* Çok diretsek de perma-ban yiyen oyuncuların isim listesini açıklamayacaklar. Bu nedenle foruma unban konusu açmak ile bu oyuncular kendilerini ifşa ediyor olacaklar. Bu da zaten hazırda leş bekleyen akbabalara malzeme olmak demek. Bu kararı vermek size kalmış.
...
Bilgilerinize.

Offline Cicero

• Duke
  • scourge of god
    • View Profile
« Reply #7 on: September 15, 2011, 04:30:47 pm »
Tamam çiçero sen herşeysin sen süpersin senden daha iyi oyuncu yok.
Ama lütfen orda burda çocuk gibi hadi gel vese yapak yenilirsem çarımı silecem deme bebekmisin Allah aşkına
Vs de yenince adam mı oluyorsun? HAYIR.
Adam mısın? HAYIR.
AA gene yırtık dondan fırlar gibi çıktı herif ya.Bebeeem niye oynuyosun sen bu oyunu ? Burun çekmek için mi ?

Offline BattalGazi

• Earl
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #8 on: September 15, 2011, 04:38:21 pm »
o zaman nası adamlara çıkış yolu gösterebiliyorsun ? Şöyle yapın daha iyi böyle daha iyi falan diyorsun ?
Oto blokçuysa bırak Allah'ından bulsun ne yol gosterip topic falan açıyosun gene meydanı boş buldun illa bir yerden sivrilicende laf yicen
(click to show/hide)

Eğer bir kere de ayık kafayla okusan şunları anlayacaksın, o günü heyecanla bekliyorum. Yukarıdaki metinde perma-ban yiyenlerin bir çıkış yolu olmadığı yazıyor. Orada verdiğim tek tavsiye, zaten haksız bir durumda olan bu oyuncuların daha fazla kendilerini senin gibi üstün kişilerin elinde oyuncak etmemeleri için sessiz kalmaları.

Bu arada R yapmak ne demek anlayabilmiş değilim, onu da açıkla da bari tam olarak neyi kastettiğini bileyim.

Offline HarunYahya

• Marshall
  • cRPG Player
  • Proud Abdulla wielder
    • View Profile
« Reply #9 on: September 15, 2011, 04:44:50 pm »
Eğer bir kere de ayık kafayla okusan şunları anlayacaksın, o günü heyecanla bekliyorum. Yukarıdaki metinde perma-ban yiyenlerin bir çıkış yolu olmadığı yazıyor. Orada verdiğim tek tavsiye, zaten haksız bir durumda olan bu oyuncuların daha fazla kendilerini senin gibi üstün kişilerin elinde oyuncak etmemeleri için sessiz kalmaları.

Bu arada R yapmak ne demek anlayabilmiş değilim, onu da açıkla da bari tam olarak neyi kastettiğini bileyim.
O çıktı ben yardımcı olayım (Alkol almadım henüz.)
...
* Perma-ban sadece var olan oyun hesabınızla alakalı. Yani yeni bir oyun alıp tekrar baştan başlama şansınız var, ama hem oyuncular hem de adminler tarafından yeni hesabınız da çok yakından takip ediliyor olacak.

...
Bu ne demek ? D&R'de oyun 10 lira ban mı yedin koy götüne git yenisini al demek.
Yeni hesabını takip ederler adını falan değiştir dikkat çekme demek.
Beyinsiz olmayan bunu anlayabilir buradan.

Re yapmak: Motorlu araçlardaki "R" (Bkz:Reverse Gear) geri vitesine gönderme yaparak kullanılan bir argo tabirdir.
Dünya üzerinde yaşayan her türk bilir .Bir olaydan kaçmak, tükürdügünü yalamak , kızla buluşup içini dökemeden ayrılmak, ben seni döverim çıkışa gel diyip ortadan kaybolmak,ortalığa laf atıp daha sonra yooo ben öyle bişey demedim demek vs gibi olayları tarif etmek için kullanılabilir.

Offline BattalGazi

• Earl
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #10 on: September 15, 2011, 04:54:33 pm »
O çıktı ben yardımcı olayım (Alkol almadım henüz.)Bu ne demek ? D&R'de oyun 10 lira ban mı yedin koy götüne git yenisini al demek.
Yeni hesabını takip ederler adını falan değiştir dikkat çekme demek.
Beyinsiz olmayan bunu anlayabilir buradan.
Hayır, oyunda multi-account sistemi de takip edildiği için bu bahsettiğini yapsan bile yakalanırsın demek o. Daha çok beyinsiz olan bunu deneyebilir, bi 10 lira da daha yakar demek.

Re yapmak: Motorlu araçlardaki "R" (Bkz:Reverse Gear) geri vitesine gönderme yaparak kullanılan bir argo tabirdir.
Dünya üzerinde yaşayan her türk bilir .Bir olaydan kaçmak, tükürdügünü yalamak , kızla buluşup içini dökemeden ayrılmak, ben seni döverim çıkışa gel diyip ortadan kaybolmak,ortalığa laf atıp daha sonra yooo ben öyle bişey demedim demek vs gibi olayları tarif etmek için kullanılabilir.
Cicero'dan mı çekiniyorum şimdi ben? Ahaha, uuuu evet gölgesi bile beni kaçırıyor :)

Offline Guray

• Duke
  • Renown: 574
  • Infamy: 103
  • cRPG Player
  • Geceniz esen, göğünüz bol yıldızlı olsun.
    • View Profile
  • Game nicks: Kapikulu_Guray
« Reply #11 on: September 15, 2011, 05:09:54 pm »
AA gene yırtık dondan fırlar gibi çıktı herif ya.Bebeeem niye oynuyosun sen bu oyunu ? Burun çekmek için mi ?
Sizin bana yaptığınız saygısızlığı söylüyorsan evet çok pis laf koydun bana kendi rezilliğinle

Offline HarunYahya

• Marshall
  • cRPG Player
  • Proud Abdulla wielder
    • View Profile
« Reply #12 on: September 15, 2011, 06:04:21 pm »
Sigh...
Serial ban yediğin isimle oyuna yüzsüz gibi başka cd keyle dönmek var , farklı bi isim farklı bi konseptle tanınmadan beyaz sayfayla dönmek var....
Örnek veriyorum: Ben ozan abi yerinde olsam,3-5 dakka denemek için açtıgım auto block yüzünden permaban yersem gider D&R'dan yenisini alırdım,adımı da öküz gibi Ozan paşa yapmaz başka bişey yapar 0'dan başlardım,utancımdan soyleyemezdim kimseye.
Şunu da anlayamadım açıkçası.
Multiplayerda hile yapan oyunu oynayamayıp,rage yapmış veletlerdir.
Bir insan evladı bunu alıp sabahtan akşama kadar kullanır "aaaa ibne hilesiz oynayamamış, angry german kid olmuş gaza gelmiş hileyle oynayarak ego tatmini yapiyor velet" derim.
3-5 dakka denemek için açtım diyene karşı hiç bir mantık üretemedim...
Ulan insan multiplayer modda hileyi niye dener ?
Nasıl çalıştıgını çok merak edecek hali yok , single playerda auto block var zaten ...
Anlayamadım gitti....

Açıklama:

Yorum:
Cicero'dan mı çekiniyorum şimdi ben? Ahaha, uuuu evet gölgesi bile beni kaçırıyor

Yoruma yorum:
İnanılmaz derecede sevimli bi şekilde okumuş ve anlamışsın R yapmayı tebrik ederim.

Offline Iymore

• Baron
  • Renown: 140
  • Infamy: 104
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Balamir
« Reply #13 on: September 15, 2011, 06:30:49 pm »
3-5 dakka denemek için açtım diyene karşı hiç bir mantık üretemedim...
Ulan insan multiplayer modda hileyi niye dener ?
Nasıl çalıştıgını çok merak edecek hali yok , single playerda auto block var zaten ...
Anlayamadım gitti....

Ben Native'de denediğim halde banlandım ne iş? Ve nasıl çalıştığını değil iş yarıyor mu diye baktık.

BattalGazi ben bir cevap veriyorum cevap yazarlarsa bir yerime takmıyorum öyle yaparsan sinemiş kargalar uçar gider.

Bu arada hesabı nasıl kurtacağız? Ben derdimi 1 saat boyunca anlattım 5 kick yedim adam akıllı anlattığım halde.

Offline HarunYahya

• Marshall
  • cRPG Player
  • Proud Abdulla wielder
    • View Profile
« Reply #14 on: September 15, 2011, 07:32:39 pm »
Ben Native'de denediğim halde banlandım ne iş? Ve nasıl çalıştığını değil iş yarıyor mu diye baktık.

BattalGazi ben bir cevap veriyorum cevap yazarlarsa bir yerime takmıyorum öyle yaparsan sinemiş kargalar uçar gider.

Bu arada hesabı nasıl kurtacağız? Ben derdimi 1 saat boyunca anlattım 5 kick yedim adam akıllı anlattığım halde.
"İşe yarıyor mu denemek için "
Bu, kafa yapiyor mu denemek için kokain çekmek gibi bişey
Bir kaç ay önce onlarca kişi bu sebeple cRPG'den banlandığına göre
Taleworlds'de millet "autoblock tadını kaçırdı" diye oyunu bıraktıgını açıkladıgına göre
Bence çalıştığı gayet bariz.Çalıştığını bile bile denemek yukarıda verdiğim örnek gibi saçma bişey. Ne kendinizi ne de toplumu kandırmayın.