Author Topic: Fiberoptik Internet  (Read 1771 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BattalGazi

• Earl
  • Renown: 346
  • Infamy: 115
  • cRPG Player
  • Count the feathers on my Deli Cap!
    • View Profile
  • Faction: Great Khans (GK)
  • Game nicks: GK_BattalGazi
  • IRC nick: BattalGazi
Fiberoptik Internet
« on: May 20, 2011, 09:52:28 am »
Selam ahali,

Şu anda sevgili milli internet sağlayıcımız TT-Net in "8 Mbit'e kadar" diye adlandırdığı hizmeti kullanıyorum. Yıllar içinde bu kuruma karşı içimde oluşan sevgi tomurcukları sebebiyle hizmet değiştireceğim. Kablo-Net in fiberoptik tabanlı hizmetlerini araştırdım. Büyük ihtimal onu seçeceğim.

Aranızda bu hizmeti kullanan var mıdır acep merak ettim. Fikirlerinizi bekliyorum.

Saygılar ...

Offline aykutarslan

• Peasant
  • *
  • Renown: 2
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Camels_DarkKnight_SeriousSam
    • View Profile
Re: Fiberoptik Internet
« Reply #1 on: May 20, 2011, 06:30:34 pm »
Selam ahali,

Şu anda sevgili milli internet sağlayıcımız TT-Net in "8 Mbit'e kadar" diye adlandırdığı hizmeti kullanıyorum. Yıllar içinde bu kuruma karşı içimde oluşan sevgi tomurcukları sebebiyle hizmet değiştireceğim. Kablo-Net in fiberoptik tabanlı hizmetlerini araştırdım. Büyük ihtimal onu seçeceğim.

Aranızda bu hizmeti kullanan var mıdır acep merak ettim. Fikirlerinizi bekliyorum.

Saygılar ...

Aynı sevgi bendede mevcut.bizim burada olsa düşünmeden geçecem.Superonline merkeze uzak oldugumuz için buraya hizmet veremiyor.Bende bi ara forumlarda araştırdım son derece memnundu kullananlar

Offline Reyiz

• Count
  • Renown: 235
  • Infamy: 89
  • cRPG Player
  • Smell of Money
    • View Profile
  • Faction: Rainbow
  • IRC nick: Jewianna
« Reply #2 on: May 20, 2011, 07:08:53 pm »
Bizim buralarda her türlü kale, şelale, çocuk parkı, spor merkezi vs. var ama ne fiberoptik ne de kablolu tv var :cry:

Offline BattalGazi

• Earl
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #3 on: May 20, 2011, 07:11:25 pm »
Bizim buralarda her türlü kale, şelale, çocuk parkı, spor merkezi vs. var ama ne fiberoptik ne de kablolu tv var :cry:

Keçiören styla :)

Offline Noctivagant

• Earl
  • Renown: 470
  • Infamy: 162
  • cRPG Player
  • I solve practical problems
    • View Profile
    • I never drank a six pack of warm beer
  • Faction: Mercenaries
« Reply #4 on: May 21, 2011, 12:34:06 am »
Ben anlamiyorum fiber optik nasil kuruluyo ben Hollandada yasiyorum buradaki sehirler Turkiye dekilere gore oldukca ufak yani alt yapisi daha kolay, ama burda bile en az 6 ay beklemen lazim kablonun cekilmesi icin. Cekilincede 60 mbit ama o var...Burda ben 20Mbite aylik 20 euro veriyorum. Turkiye de afedersin kucaga oturtuyolar herkesi. Cukten cukten baglantilar, e hadi baglandin üstüne birde sansür. Konu disi oldu ama kusura bakmayiverecen delükanlu.
visitors can't see pics , please register or login

Offline Turk_Otto_Knight

• Knight
  • Renown: 75
  • Infamy: 20
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Otto_Knight_the_Bastard ShaMeraN ASlut
  • IRC nick: Otto_Knight
« Reply #5 on: May 21, 2011, 10:16:52 am »
TTneti seviyoruzzz !!

Offline BattalGazi

• Earl
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #6 on: May 21, 2011, 11:42:51 am »
Bu süper online da sitelere dağıtım yapıyor sadece. Ayrıca süper online ptt üzerinden dağıtım yapıyormuş, yani en yakın ptt ofisinden alıyormuş bağlantıyı, öyle dediler. Ayrıca kablocularla da konuştum, onlar da süperin hizmeti kendilerinden aldığını söylüyorlar. Ulan alayı düzenbaz bunların.

Efsaneye göre ( kablocular öyle diyorlar), eğer fiber uydu net alınırsa, evin yakınlarında fiber alt yapı varsa mümkün oluyormuş. Kendilerinin dediğine göre uydu-net in fiber versiyonunun 1Mbit olanı ttnet in 8 Mbit ine denk gelirmiş, bir bilgisayar mühendisi olarak bunu yemesem de, yine de tt-net in boyunduruğundan kurtulmak için istiyorum bu fiberi.

Offline Reyiz

• Count
  • Renown: 235
  • Infamy: 89
  • cRPG Player
  • Smell of Money
    • View Profile
  • Faction: Rainbow
  • IRC nick: Jewianna
« Reply #7 on: May 21, 2011, 12:01:04 pm »
(click to show/hide)

Sen al bi dene bakalım beğenirsen ben de alırım :P

Offline HarunYahya

• Marshall
  • Renown: 965
  • Infamy: 309
  • cRPG Player
  • Proud Abdulla wielder
    • View Profile
  • Faction: BashiBazouks
  • Game nicks: HarunYahya,HarunShootya,Inan
  • IRC nick: HarunYahya
« Reply #8 on: May 21, 2011, 06:25:19 pm »
Ben anlamiyorum fiber optik nasil kuruluyo ben Hollandada yasiyorum buradaki sehirler Turkiye dekilere gore oldukca ufak yani alt yapisi daha kolay, ama burda bile en az 6 ay beklemen lazim kablonun cekilmesi icin. Cekilincede 60 mbit ama o var...Burda ben 20Mbite aylik 20 euro veriyorum. Turkiye de afedersin kucaga oturtuyolar herkesi. Cukten cukten baglantilar, e hadi baglandin üstüne birde sansür. Konu disi oldu ama kusura bakmayiverecen delükanlu.
TTNET'in DNS ini kullanmayin sıkıntı yaşamayin =)
google'in dnsini kullanmaya başladim ben 8mbit baglantim var 980lere çıkıyo hızım.Türkiye'de yasaklarlar yakında interneti.
(Yaşasın konuyu saptırmak! :twisted:)