Author Topic: Istanbul'da yaşayanlar  (Read 1719 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Ronin

• Marshall
  • Renown: 859
  • Infamy: 198
  • cRPG Player
    • View Profile
Istanbul'da yaşayanlar
« on: January 20, 2014, 07:21:54 pm »
Pingim bir türlü sabit durmuyor. 60-90 arası değişiyor, henüz neden olduğunu ben de çözemedim ve sorunun izini sürmeye çalışıyorum.

İstanbul'da oturanlardan ricam:

Program arama kısmına cmd yazıp çıkan yere tracert 176.57.143.15 ve ping 176.57.143.15 komutlarını deneyip buraya paylaşmanız. Bir de sunuculardaki pingleriniz nedir onu da yazın.
Belki benim sorunum çözülürken ping sorunu olan diğerleri var ise, onlara da yardımcı olabiliriz.

Bende çıkan budur:
visitors can't see pics , please register or login
Quote from: BlindGuy
Seems the fascists are gaining ground once again in UKR... right vving politics is SO bad for the general populace but STILL in times of trouble the uneducated turn to them for help, simply because they are so amoral they vvill supply those vvilling to fight vvith vveapons rather than knovvledge.

My UU key is broken incase you can't tell :D

Offline Bozdag

• Knight
  • Renown: 32
  • Infamy: 8
  • cRPG Player
  • i fight for wine
    • View Profile
  • Faction: Tormatun
  • Game nicks: Bozdag, Merlot(ALT)
  • IRC nick: Bozdag
Re: Istanbul'da yaşayanlar
« Reply #1 on: January 20, 2014, 07:41:55 pm »
İstanbul Zeytinburnun'da ikamet ediyorum ve oturduğum yer sahil kesimi. Zeytinburnu sahili genel yerleşim alanının dışında olduğundan dolayı yaklaşık 3 sene bu oyunu 75-100 ping arası oynadım genelde 90-100 arası idi. Geçtiğimiz yaz ayında oturduğum yerde ttnet alt yapı çalışması yaptı fiber vs. geldi fakat ben hala 8MB'e kadar olan paketteyim ve pingim 44-49 arası oldu. Not: Bir kere 39 gördüm :D

Offline Daunt_Flockula

• Marshall
  • Renown: 870
  • Infamy: 71
  • cRPG Player Sir Black Rook
  • Step aside peasants!
    • View Profile
  • Faction: Pixel Paladins
  • Game nicks: Cock_Blockula Kunt_Blockula Daunt_Flockula
« Reply #2 on: January 21, 2014, 12:27:49 am »
Benim durum da aynıydı. Uzun süre 80-100 arası oynadım. Yeni yeni güzel ping almaya başladım. Genelde 55-45 arası. Zıplama yok ama. Hangi pingdeysem, o gün sabit. Günden güne bu aralıkta değişiyor sadece.

« Last Edit: January 21, 2014, 12:30:59 am by ASGUARDIAN »

Offline Ronin

• Marshall
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #3 on: January 21, 2014, 09:23:09 pm »
İstanbul Zeytinburnun'da ikamet ediyorum ve oturduğum yer sahil kesimi. Zeytinburnu sahili genel yerleşim alanının dışında olduğundan dolayı yaklaşık 3 sene bu oyunu 75-100 ping arası oynadım genelde 90-100 arası idi. Geçtiğimiz yaz ayında oturduğum yerde ttnet alt yapı çalışması yaptı fiber vs. geldi fakat ben hala 8MB'e kadar olan paketteyim ve pingim 44-49 arası oldu. Not: Bir kere 39 gördüm :D
Bende de fiber yok, ttnet'in 8mb paketini kullanıyorum. Testi bir yapsana sen de, ne çıkacak merak ediyorum. Aynı yerlerden mi dolanıyor, yoksa sadece performans farkı mı var rahatça anlaşılabilir.

(click to show/hide)
İlginçtir bende de benzer bir durum var. Servera hangi pingle girdiysem onda sabit kalıyor. Pingim yüksekse çıkıp tekrar giriyorum, değişiyor. İstediğim pingi elde edene kadar gir çık yapmaya başladım. Ayrıca, internet paketin ne?
Seems the fascists are gaining ground once again in UKR... right vving politics is SO bad for the general populace but STILL in times of trouble the uneducated turn to them for help, simply because they are so amoral they vvill supply those vvilling to fight vvith vveapons rather than knovvledge.

Offline Daunt_Flockula

• Marshall
  • Renown: 870
  • Infamy: 71
  • cRPG Player Sir Black Rook
  • Step aside peasants!
    • View Profile
  • Faction: Pixel Paladins
  • Game nicks: Cock_Blockula Kunt_Blockula Daunt_Flockula
« Reply #4 on: January 21, 2014, 09:36:53 pm »
Netlimitsiz 8mbit. 80-100 pingi önceleri alırdım. Uzun süredir yukarıda yazdığım gibi 45-55 arası pingim. Ama değişiyor derken, aynı gün içerisinde değişmiyor. Şöyle ki: Bugün mesela ilk oynadığımda 55 ping aldım. Sonra bir iki kere daha oynadım, her seferinde 55 ping. Sadece günden güne fark oluyor yani. Çıkıp girdiğimde ping değişmiyor.

Klasik tavsiye olacak ama ttneti arayıp telefonda bir güzel haşlamaktan daha iyi çözüm yok. Birden fazla defa yaptım ben. Sonunda adam oldular. Telefona çıkan santral görevlilerinin "ping"in ne olduğu konusunda en ufak bir fikri yok tabi. Biraz zorlayıp teknik ekipten birisiyle görüşmen gerekiyor. Onlar da nihayetinde "Bizden gelen paket alışverişi sabittir, oyun sunucusundan kaynaklanır" diye geçiştirmeye çalışıyor ama ortalama kullanıcıyla karşı karşıya olmadıklarını anlarlarsa bir çare buluyorlar mutlaka.

Benim anladığım kadarıyla, eğer kablolarında, modeminde, bilgisayarında vs. herhangi bir sorun olmadığından eminsen, her şey bağlantıyı aldığın santralden kaynaklanıyor demektir. Santrali değiştirirlerse sıkıntı ortadan kalkar.

Offline the real god emperor

• King
  • Renown: 1630
  • Infamy: 348
  • cRPG Player Sir Black Knight
  • Et tu, Brute?
    • View Profile
    • Click for gifts
  • Faction: Rome
  • Game nicks: Captain_Sweden
« Reply #5 on: January 21, 2014, 09:56:17 pm »
Telefona çıkan santral görevlilerinin "ping"in ne olduğu konusunda en ufak bir fikri yok tabi.

-Modeminizin ışıkları sönüp geri gelecek birazdan.
-Arıza kaydınızı alıyorum.

10 kere arasanda aynı şey.

Offline YnScN

• Count
  • Renown: 261
  • Infamy: 55
  • cRPG Player
    • View Profile
  • IRC nick: YnScN
« Reply #6 on: January 21, 2014, 10:03:12 pm »
Avcılarda otururken 100 pingi görürsem sevinirdim, özellikle akşam 19.00 dan sonra oynamak mümkün değildi. Ama herhalde oranın alt yapısı çok boktandı sende daha farklı bir durum olabilir.

Offline Gktq

• Noble
  • **
  • Renown: 13
  • Infamy: 5
  • cRPG Player
  • I am the old knight...
    • View Profile
  • Faction: Seljuk
  • Game nicks: TheMagnificent
« Reply #7 on: January 22, 2014, 05:45:01 pm »
Ronin daha öncede konuşmuştuk bu konuyu gerçi hala düzelmedi demek.Ben İstanbulda Kadıköy, Sirkeci ve Bahçelievler den oyuna girdim ve pingim hep 45-55 arasıydı bazen 71 falan oluyordu 10- 15 dk.l ığına.
Tangado haid ! Leithio i philinn !

Offline Ronin

• Marshall
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #8 on: January 23, 2014, 06:49:20 pm »
Bir ara düzelmişti gene başladı :)

Kablolara vs iyice bir bakayım önce, sonra bir aramayı deneyebilirim. Santrali değiştirme işini yapabilirlerse sorun ortadan kalkabilir. Eğer Acıbadem santralinden bağlanan başka kişiler varsa şimdi konuşsun :)

Offline Gktq

• Noble
  • **
  • Renown: 13
  • Infamy: 5
  • cRPG Player
  • I am the old knight...
    • View Profile
  • Faction: Seljuk
  • Game nicks: TheMagnificent
« Reply #9 on: January 24, 2014, 04:17:06 pm »
varsa şimdi konuşsun :)

Yoksa sonsuza kadar sussun !
Tangado haid ! Leithio i philinn !

Offline Tonyukuk

• Count
  • Renown: 258
  • Infamy: 58
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: MikariN
  • IRC nick: MikariN
« Reply #10 on: January 25, 2014, 11:50:34 am »
İStanbulla alakası yok benm ama Denizlide gecen yıl 80 90 la oynarken bu yıl 60 65..2 yıl once 110 dan asagı düşmuodu
Unreal:
Essay ban, 800 words on: "Accepting defeat and learning from it"

GEEKİLLER:only 2 words: "Fuck You!"