Author Topic: Strat item alma  (Read 7802 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Daunt_Flockula

• Marshall
  • Renown: 870
  • Infamy: 71
  • cRPG Player Sir Black Rook
  • Step aside peasants!
    • View Profile
  • Faction: Pixel Paladins
  • Game nicks: Cock_Blockula Kunt_Blockula Daunt_Flockula
Re: Strat item alma
« Reply #30 on: August 25, 2013, 05:48:31 pm »
strat sikik bişey amk bulaşma hiç asker kas crpg golduna sat

Doğru söz ^

Ayrıca da ille de gireceksen strata, Lacoste'un dediği gibi gidip bir klana ve faction'a katıl. Başka türlü uğraşır durursun. Zaten tek başına toprak alıp savaş da yürütemezsin. O yüzden debelenip durmanın hiçbir anlamı yok.

Offline Olcayto

• Beggar
  • Renown: 0
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Bugrahan_the_Grey
« Reply #31 on: August 25, 2013, 06:35:42 pm »
Doğru söz ^

Ayrıca da ille de gireceksen strata, Lacoste'un dediği gibi gidip bir klana ve faction'a katıl. Başka türlü uğraşır durursun. Zaten tek başına toprak alıp savaş da yürütemezsin. O yüzden debelenip durmanın hiçbir anlamı yok.

strat oynamayanlar zekası basmadığı için oynayamıyor bilmem anlatabildim mi ?

Offline the real god emperor

• King
  • Renown: 1630
  • Infamy: 348
  • cRPG Player Sir Black Knight
  • Et tu, Brute?
    • View Profile
    • Click for gifts
  • Faction: Rome
  • Game nicks: Captain_Sweden
« Reply #32 on: August 25, 2013, 06:56:56 pm »
Stratı tek başına rahatlıkla kontrol edebilirsin. Askerleri vb satıp para kazanabilirsin c-RPG de , ancak tek başına olursan sıkıcı olacaktır, seni Stratta çok kasmayacak bir klanın factionuna girersen daha eğlenceli olur, yani şuraya git onu satma bunu al şuna saldır diyerek kafana şişirmeyecek olan adamların yanına :D

Offline Daunt_Flockula

• Marshall
  • Step aside peasants!
    • View Profile
« Reply #33 on: August 25, 2013, 07:39:10 pm »
Stratı tek başına rahatlıkla kontrol edebilirsin. Askerleri vb satıp para kazanabilirsin c-RPG de , ancak tek başına olursan sıkıcı olacaktır, seni Stratta çok kasmayacak bir klanın factionuna girersen daha eğlenceli olur, yani şuraya git onu satma bunu al şuna saldır diyerek kafana şişirmeyecek olan adamların yanına :D

Evet, asker ve silver satmak gayet karlıdır. Bence ille de tek tabanca takılmak istiyorsan hedefin bu olsun.

Offline JennaHaze

• Count
  • Renown: 267
  • Infamy: 147
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: 2Bach
« Reply #34 on: August 26, 2013, 08:03:52 am »

strat oynamayanlar zekası basmadığı için oynayamıyor bilmem anlatabildim mi ?

sen kendini çok mu zeki sanıyosun lan beynini siktiğim çocuğu?

Offline Zomg

• Baron
  • Renown: 80
  • Infamy: 36
  • cRPG Player
  • Lord of Sungetche
    • View Profile
  • Faction: Fallen Brigade
  • IRC nick: Kebabmeister
« Reply #35 on: August 26, 2013, 02:12:04 pm »
uzerıme almam gerekıyor sanırım o yuzden cevap verıyorum.. Arkadas yenı baslamıs oyuna bır bırkıımı yok adam 20 golda aldım 100 golda sattım dıyor sevınıyor... 1 haftada 1m demısın onu yapanların cogu bırıkımle baslıyor bır  klanın destegını alıyor ıngılızcesı olamdan oyuna yenı baslamıs bırıne boyle gaz vererek cocugu oyundan sogutursun (basarıszı olacak sik gibi ortada) o yuzden bılıp bılmeden konusuyo demeyın. Senı tanımıyorum etmıyorum ama en az senın kadar strat bılgım olduguna emınım.

O birikime sahip olmak için, başka ne yapacaksın peki? 200 Asker. Az C-RPG oynadığında, kolay çıkabilen bir rakam. 200'de Sumpter Horse, 14 000 Silver falan ediyor. Bu parayı çıkardıktan sonra, ki ufak ufak ve yeterince uzak mesafelere trade yapınca çıkabilen bir para, artı bir ekstra 10 000 ya da fazlası. 10 Silver'dan, 1000 Item al. %400 bonus'lu mesafene git. Sat. 40.000 Silver. %8-10 aldığın yere, bir o kadar da verdiğin yere vergi öde. Eline 32bin silver kalıyor. Daha yakın mesafelerde 16bin, 8bin.

Bunları bindire bindire, Trade Master'larla konuşa konuşa, o parayı çıkartmak çok zor değil.

Gaz da vermiyorum. Ben bu oyuna başladım, Fallen Brigade'e girdim. Aktiftim, ilgiliydim. Clan'da Sergeant, Sungetche'nin fief owner'ı oldum. Yok öyle olmaz, yok böyle olmaz, yok onu yapma, yok troop kas sat. Bu kafa çok mu iyi yani?

LapisLazuli. İngilizcen varsa, Türk klanlarından uzak dur. Düzgün bir klan bul, gir. Aktif ol. Hem daha rahat experience kazanırsın, hem de çok daha rahat Strategus oynarsın. Yok tek takılıyım diyorsan da, trade falan yapmak için, forumlarda bul Trade Master'ları, onlarla konuş.

He bir de: Strat'da yavaş ilerlemenin sebebi şudur.

Eğer 100 askerin varsa, ama hiç atın yoksa, 1x ilerlersin. 100 asker ve 100 crate'in varsa, yine 1x ilerlersin. 100 asker ve 01 crate'de, yavaşlarsın ama. Askerin kadar atın olması, her zaman iyidir. Maksimum crate sayında, asker sayınla eş ya da daha az olması gerek. Ancak: 100 askerin ve 99 atın varsa mesala, hiç atın yokmuş gibi ilerlersin. (en yavaş adam, bütün kafileyi etkiliyor)

Offline Olcayto

• Beggar
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #36 on: August 26, 2013, 05:01:21 pm »
sen kendini çok mu zeki sanıyosun lan beynini siktiğim çocuğu?

Offline Imperious

• Count
  • Renown: 235
  • Infamy: 35
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Kapikuku
  • Game nicks: Lacoste
  • IRC nick: DIE
« Reply #37 on: August 26, 2013, 05:44:00 pm »
O birikime sahip olmak için, başka ne yapacaksın peki? 200 Asker. Az C-RPG oynadığında, kolay çıkabilen bir rakam. 200'de Sumpter Horse, 14 000 Silver falan ediyor. Bu parayı çıkardıktan sonra, ki ufak ufak ve yeterince uzak mesafelere trade yapınca çıkabilen bir para, artı bir ekstra 10 000 ya da fazlası. 10 Silver'dan, 1000 Item al. %400 bonus'lu mesafene git. Sat. 40.000 Silver. %8-10 aldığın yere, bir o kadar da verdiğin yere vergi öde. Eline 32bin silver kalıyor. Daha yakın mesafelerde 16bin, 8bin.

Bunları bindire bindire, Trade Master'larla konuşa konuşa, o parayı çıkartmak çok zor değil.

Gaz da vermiyorum. Ben bu oyuna başladım, Fallen Brigade'e girdim. Aktiftim, ilgiliydim. Clan'da Sergeant, Sungetche'nin fief owner'ı oldum. Yok öyle olmaz, yok böyle olmaz, yok onu yapma, yok troop kas sat. Bu kafa çok mu iyi yani?

LapisLazuli. İngilizcen varsa, Türk klanlarından uzak dur. Düzgün bir klan bul, gir. Aktif ol. Hem daha rahat experience kazanırsın, hem de çok daha rahat Strategus oynarsın. Yok tek takılıyım diyorsan da, trade falan yapmak için, forumlarda bul Trade Master'ları, onlarla konuş.

He bir de: Strat'da yavaş ilerlemenin sebebi şudur.

Eğer 100 askerin varsa, ama hiç atın yoksa, 1x ilerlersin. 100 asker ve 100 crate'in varsa, yine 1x ilerlersin. 100 asker ve 01 crate'de, yavaşlarsın ama. Askerin kadar atın olması, her zaman iyidir. Maksimum crate sayında, asker sayınla eş ya da daha az olması gerek. Ancak: 100 askerin ve 99 atın varsa mesala, hiç atın yokmuş gibi ilerlersin. (en yavaş adam, bütün kafileyi etkiliyor)
bildiğim kadarı ıle cocugun ıngızlıcesı yok. duzgun ekıpman lı 1k ordu kurmak 350-500k arası  200 kısıyı gıydırmek burdan yola cıakrsan 60-70k'dır once bunu yapacak saldıran lara karsı sonra olmayan ıngılızcesı ıle kendıne tıcaret yapacak yer bulacak(izin isteyecek yabancılardan). eger bunu 1haftada yapsın bende hıc bır sey bılmıyorum.kaldıkı 1m kazanacak sie.

ayrıca madem strat tecruben var eyvallah :) ama 1 kısı bunu yapamaz gercekcı ol. 1 hafta da 1m yapan yenı baslamıs bır oyuncu yok bu dunyada oyle bır dunya yok cunku.

Offline Zomg

• Baron
  • cRPG Player
  • Lord of Sungetche
    • View Profile
« Reply #38 on: August 26, 2013, 07:15:25 pm »
Sanırım kendimi yeterince açıkça dile getiremiyorum. Herhangi bir yerde, yarın 1 milyon silver kazanacaksın falan mı dedim? Hayır, onu bunu geçtik, bok gibi parası olan tipler, bir günde mi her şeye sahip oldu? Bu mudur yani olay?

Para kazanılabilecek bir olay Strat. Lone-trader olarak da, bir klana girerek de. Ki Trade Master'lardan izin aldıktan sonra, ne o klan ne de o klanın müttefikleri sana saldıracaktır. Bir miktarını da o klana bırakacağın için, gerekli yerlerde sana da yardım edeceklerdir.

Yeminlen şu forum insanı kanser etmekten başka bir işe yaramıyor.

Offline Daunt_Flockula

• Marshall
  • Step aside peasants!
    • View Profile
« Reply #39 on: August 26, 2013, 07:33:41 pm »
Sanırım kendimi yeterince açıkça dile getiremiyorum. Herhangi bir yerde, yarın 1 milyon silver kazanacaksın falan mı dedim? Hayır, onu bunu geçtik, bok gibi parası olan tipler, bir günde mi her şeye sahip oldu? Bu mudur yani olay?

Para kazanılabilecek bir olay Strat. Lone-trader olarak da, bir klana girerek de. Ki Trade Master'lardan izin aldıktan sonra, ne o klan ne de o klanın müttefikleri sana saldıracaktır. Bir miktarını da o klana bırakacağın için, gerekli yerlerde sana da yardım edeceklerdir.

Yeminlen şu forum insanı kanser etmekten başka bir işe yaramıyor.

Forum insanı kanser ediyor doğru. Ama sen gidip de vahşi troller yerine iyi niyetle sana yardımcı olmaya çalışanlara atarlandıkça, forumun kanser ediciliğini arttırmaktan başka bir şey yapmıyorsun. Bilgine.

Offline Zomg

• Baron
  • cRPG Player
  • Lord of Sungetche
    • View Profile
« Reply #40 on: August 26, 2013, 07:50:14 pm »
Haklısın dostum. Herkes aynı fikirde olmak zorunda. Farklı düşünce falan kötü bir şey. Teşekkürler hatırlattığın için. (:

Offline Imperious

• Count
  • Renown: 235
  • Infamy: 35
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Kapikuku
  • Game nicks: Lacoste
  • IRC nick: DIE
« Reply #41 on: August 26, 2013, 08:00:32 pm »
oncelıkle tek basına pek bır basarın olacagını ya da ticareti yapabılecegını sanmam ama nasıl oldugunu ogrenmek ıstemısın anlatayım

o sadece tek 1 tenesının fıyatı

ticareti ise soyle yapıyorsun atıyorum 4 pricelık yerden 2k goods alıyorsan fersah fersah uzaklıktakı bır koye (price yuksek olacak ideal 20-24 arası)  satıyorssun hem uzaklık bonusu hemde 4 lıralık goodsu 20 pricedan satmıs oluyorsun buda sana good bası 50 gold falan edıyor (2000x50=100k) ayrıca bu parayı dırek alamaıyorsun tabı tax olayı var %30 tax olan bır yerden alıs verıs yaptıgında karının %30'u ona gıdıyor (aldıgın koye) ama bıldıgım kadar ıle rice eaterlarınkı yuksek dıgerlerının kı   %10-20 arasında. ama onlarda S/D gıtmesın dıye almana ızın vermıyorlar

Gel sen bırak tek basına kahraman olmayı bır klana gır. Tek basına yapılacak ıs degıl bunlar planlma ıster.

Forum insanı kanser ediyor doğru. Ama sen gidip de vahşi troller yerine iyi niyetle sana yardımcı olmaya çalışanlara atarlandıkça, forumun kanser ediciliğini arttırmaktan başka bir şey yapmıyorsun. Bilgine.

Haklısın dostum. Herkes aynı fikirde olmak zorunda. Farklı düşünce falan kötü bir şey. Teşekkürler hatırlattığın için. (:

allahtan yardımcı olmaya calısmamısım. arkadas mal mal konusuyorsun dedı dıye cevap verdım ne dusundugumu soyledım  belkı sen ıngılızcesı olmayan oyuna yenı baslamıs bır adamın basarılı olacagına ınanıyor olabılırsın ama ben ınanmıyorum eger bu senı kanser edıyorsa gercek hayatta saglam bır yerın yok demektır.

Offline AutoAim

• Knight
  • Renown: 37
  • Infamy: 173
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: BOP_Esbaskani
« Reply #42 on: August 26, 2013, 08:05:19 pm »
burda troll ben mi oluyorum, kalbimi falan kırdınız hep şuan  :(
17th Muted

god bless latvia

Offline Olcayto

• Beggar
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #43 on: August 26, 2013, 09:03:04 pm »
Bu ne la yeni yeni ulemalar türemiş amk bi siktirin gidin ya nerede o eski tr forum hey gidi günler hey

Offline LapisLazuliciAmca

• Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Kapikulu
  • Game nicks: Kapikulu_LapisLazulici
« Reply #44 on: August 26, 2013, 09:24:20 pm »
Benim 2 tane oyun hesabım var.Biri stratta diğeri normal oynadığım.Eğer diğerine taşırsam paralar askerler sıfırlanırmı.Yada diğeri ile stratı yönetip diğeri ile savaşabilirmiyim?