Author Topic: Yeni karakterim için fikrinize ihtiyacım var.  (Read 4716 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Iymore

• Baron
  • Renown: 140
  • Infamy: 104
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Balamir
Re: Yeni karakterim için fikrinize ihtiyacım var.
« Reply #30 on: April 16, 2013, 02:38:51 am »
Her 30 puan 1 ps demek, ayrıca hızıda var. Gerekli yani

Offline Gktq

• Noble
  • **
  • Renown: 13
  • Infamy: 5
  • cRPG Player
  • I am the old knight...
    • View Profile
  • Faction: Seljuk
  • Game nicks: TheMagnificent
« Reply #31 on: April 16, 2013, 10:19:11 am »
30 puan bir power strike bunu bilmiyorum.O zaman vermek mantıklı evet cevaplar için teşekkürler :)
Tangado haid ! Leithio i philinn !

visitors can't see pics , please register or login

Offline oguzhangoka

• Noble
  • **
  • Renown: 23
  • Infamy: 7
  • cRPG Player
  • Deli kıza naz yap demişler, gitmiş halıya sıçmış..
    • View Profile
  • Faction: Kapikulu
  • Game nicks: GokTurK_Kagan
  • IRC nick: .......
« Reply #32 on: April 16, 2013, 01:25:49 pm »
wm tabiiki gerekli.. wm ne kadar yüksekse kılıcı o kadar hızlı kullanır karakterin...  wm 160  olan biri, birde çok iyi blok yapıyorsa karşındaki adamı ne yaptığını anlayamadan bi yerine geçiriverir.. elindeki silahla...  wm silahın savurma süresini azaltır.. okçuysan yayı daha hızlı kullanırsın.. .. mesela silah puanı 120 olan bir adam çift elli kılıcı sağdan sola savurması 1 saniye sürüyorsa.. 160 olan bi adamın kılıcı sağdan sola hareketi 0.70 saniyede tamam lıyor.. yani karşındaki adamın hareketi görmesi için daha az zaman anlamına geliyor buda...  bir de o adamın hareketi yarı da kestiğini düşünürsen (yani fake attığını) işin gerçekten zorlaşıyor karşısında blok yaparken...

Offline oguzhangoka

• Noble
  • **
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #33 on: April 16, 2013, 01:36:09 pm »
Duel server'da ki adamlar pro oluyor zorlanıyorum.Hep Kalkanım olduğu için blok öğrenemedim gerçi bu ara geliştirdim.Geri geri kaçmak fln da yemiyor ki pek adam blokla karşılıyor ilk hamelemi sonra ver ediyor danish', :) Bu modu oynayan kişiler zaten az çok oyunda bir yerlere gelmiş çoğunda işlemiyor blok şart.Bazı archlerlar var elinde pick axe karşısındaki 2 adamdan 15-20 sn boyunca hasar almıyor nasıl bir blok bu :)
ben blok öğrenmek için duel native leri kullandım.. gerçekten çok işe yarıyor.. siege girip adamların kafasını gözünü yarabilyorum.. artık önceden senin gibi.. sadece kalkan kullanıyordum hatta özellikle ana karakterimde demir kalkan var şu an o ole kaldı..:) direnci yüksek kalkan kimse kıramıyor ama çok yavaş.. DEdiğim gibi defalarca defalarca defalarca defalarca.. native de öl ki crpg de adamların kafasını gözünü dağıta bil... bir de native de hareketler salınım yapar gibi olutor.. c-rpg de anlık hareketler yapıyorlar.. native de duellerde adamlarla başa çıkmaya başladığında.. crpg de seni kolay kolay teke tekte alabilen adam olmaz.. Zpy GoktuK bu arada çift el karakterim. :D reklaaam

Offline Gktq

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • I am the old knight...
    • View Profile
« Reply #34 on: April 16, 2013, 02:00:24 pm »
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Native'de duel deniyeceğim :)

Beyler bazı adamlar arbalet ya da heavy crossbow oluyor(demir oluyor çünkü üstü) adamda shield ve 1h sword'da oluyor bu nasıl olabilir ?

Offline oguzhangoka

• Noble
  • **
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #35 on: April 16, 2013, 03:31:34 pm »
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Native'de duel deniyeceğim :)

Beyler bazı adamlar arbalet ya da heavy crossbow oluyor(demir oluyor çünkü üstü) adamda shield ve 1h sword'da oluyor bu nasıl olabilir ?
1_ Steel bucklerlar slot kaplamıyor.. birinci neden..!!!' 2. önceden sadece hammer gibi mini silahlar slot kaplamıyordu.. yeni eklemede artık short swordlar da slot kaplamıyor.. birde baktım ki iskoç kılıcıda 0 slot mesela... şimdi düşündüm mesela 7 kiloluk bi kalkan almaktansa.. 3 tane steel buckler alabilirsin.. hemde dayanıklılıkları muazzam oluyor karşında baltalı adam yoksa... Misal benim hoplite karakter var 2 slot war spear kaplıyor.. geri kalan 3 bölümede bucler koyabilirim ama çok ağır olmasın diye toplam 4 kilo 2 round steel bucler kullanıyorum.. haa birde kalkanın hızı kullandığın silahın hızını da etkiliyor.. round steel bucler oyunun en hızlı kalkanı.. hız etkileme olayını hoplaytta farkettim ilk defa.. ağır bi kalkanla iki saatte vuruken kalkan hızı 100 olan bi kalkanla daha hızlı vurduğunu söyleyebilirim...
« Last Edit: April 16, 2013, 03:51:07 pm by oguzhangoka »

Offline Gktq

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • I am the old knight...
    • View Profile
« Reply #36 on: April 16, 2013, 08:25:43 pm »
demek artık short swordlar 0 slot.Peki o steel buckler fln o ka karşı birşey yapamıyor değilmi ? tabak gibi sonuçta :D

Offline Imperious

• Count
  • Renown: 235
  • Infamy: 35
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Kapikuku
  • Game nicks: Lacoste
  • IRC nick: DIE
« Reply #37 on: April 16, 2013, 09:12:24 pm »
demek artık short swordlar 0 slot.Peki o steel buckler fln o ka karşı birşey yapamıyor değilmi ? tabak gibi sonuçta :D
Okları yakalamak ıcın tabak gibi :)

Offline oguzhangoka

• Noble
  • **
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #38 on: April 17, 2013, 07:04:01 am »
Okları yakalamak ıcın tabak gibi :)

kullanan biri olarak söyleyebilirim ki.. tahmin edilenden çok daha geniş bir bölgeyi koruyor.. !!!! öncelikle dediğiniz gibi okları yakalamıyor.. yani normal bir kalkanın önünde en azından 1 yada iki ok görürsünüz.. steel buckler larda ise.. size ok geldiğin de genellikle karakter kalkana ok gelmiş gibi kalkanı hafif havaya kaldırıp indiriyor hareketi bilenler ne demek istediğimi anlamıştır :D .. Ama steel bucklera bakıyorsun ki ok izi falan yok oyunun hatası mıdır? bence değildir.. belki ok kalkandan sekiyordur... stell buckler teke tek mücalede normal kalkanlardan hiçbir fark göstermiyor... hatta karçınızdaki adamda kalkanlara karşı bonus olan bir silah yoksa shopta görülen birçok kalkandan uzun dayanma gücüne sahip oluyor...
      Neden???nasıl??? çünkü demirden yapılma ve direnç 45 ve diğerinde 62 .. eğer bir kalkan alıp ona artı basıyorsan kalkanın direnci yüksek değilse.. kalkanı kullanma seviyesine kadar bastıktan sonra, diğer bastıkların hiç bir işe yaramıyor.. sadece kalkanın koruduğu alan artıyor ama kimin umurunda çünkü biriyle yanyana dizildiğinizmi kalkan özelliğiniz 1 yada iki yada bende en fazla +6 çıktı sıra bayaa uzundu :D herneyse.,,, artıyor ama nafile neden mi... Kalkan özelliğiniz diyelim ki 6 yapıyorsunuz elinizde de direnci 11 olan zorluğu 3 olan bir kalkan var hit point diyelim 385....
dayanma gücü (6x11x8)/100 = 5.28.....   11+5.28= 16.28 direnç.... karşınızdaki adamda kesimi 37 olan bir kılıççç.. kalkanınıza vuruyor... 16.28 ini kalkan engelledi.. bu adamın str side var kılıcının vuruşu umulandan fazla!!! adam diyelim str ile 42 kesim gücü var.. 42- 16= 26 her vuruşta kalkanınızdan giden hit point!! 385/26= 14... yani kalkanınıza 14 defa darbe geldiğinde kırıldı elinizden düştü...
             şimdi elinizde round steel buckler var direnç 45. hit point 80...... 6 kalkan özelliğiniz var, herşey aynı... (8x45x6)/100=21.6.... toplan direnç 45+21=66 !!!! adam karşımızda vuruyor vuruyor vuruyor ama bakıyorki bizim kalkana hiç birşey olmuyor... direnç hepsini engelliyor kalkanın hitpoint i hiç gitmiyor!!! anaaaaa... sınırsız dayanma :D tabii bu benim hesapladığım kadar kolay hesaplanan bişi değildir.. ama en basit hesapta bile anlıyoruz ki kalkanlara karşı bonus taşıyan silah olmadıkça bucklerlar daha çok dayanıyor..(çarpanlardaki 8 ve bölen 100 direncin yüzde 8 oranında artmasından kaynaklı işlemler..kalkana verdiğiniz değer başına )
    ama diyeceksiniz ki bu tabak oka karşı ne kadar korur... koruyor efendim koruyor.. ok sol omzunuza gelmediği sürece gövdeniz koruma altında... nasıl tecrübe edindim anlatayım... kale kuşatması elimde r stell b.. geçtim merdivenin önüne burç üstündeyim.. aşağıdan okçunun biri atış yapıyor..bir attı  iki attı.. bucklera yapıştı.. oda akıllı üçüncüyü gövdeme attı sonuç dediğim sekme olayı.. bu arada kalkanda hiçbir hasar yok.. karşımda horn bow var.. 4. yü bir salladı lank diye girdi sol omzuna karakterimin...ben de hafif sola dönüverdim :D iki tane daha ok attı.. ikiside sekti.... eğer burçtaki gibi ayağınız koruma altında değilse... ewet doğru adam sizi tam olarak ayağınızdan vurursa kabul oluyor atışı.. merdiven çıkıyorsunuz ve karşınızda bir cross bow war. normal bir kalkanı aşağı doğru tuttuğunuzda hem altınız hem üstünüzü koruyorsunuz.. ama bucklerda % 50 şansınız var.. ya aşağı tam koruyabilirsiniz yada kafanızı:D ama steel bucklerlada tırmanış yapmayın arkadaşım :D ... zaten okçu bi 30 metre ilerdeyken gövdenizden başka bi yerinize atış yapmadığı için bucklerları normal seviyede tutmanız yetiyor.. kafanıza geliyorsa zaten görüyorsunuz ve hafif kaldırmanız yeterli... bir tek ayağınızın dizden aşağısı biraz sakıncalı bölge.. oraya nişan alıp 30 metreden vurabilecek okçu tanımıyorum ben çünkü ayaklar gımıl gımıl oluyor genelde :) vurursada bence şansı vardır yada siz çok şanssızsınızdır :D

Offline Imperious

• Count
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #39 on: April 17, 2013, 07:05:00 pm »
acıkcası tarih yazmısın okumadım   :rolleyes:  ama  yakalamıyor yazısını gordum :))

Offline the real god emperor

• King
  • Renown: 1630
  • Infamy: 348
  • cRPG Player Sir Black Knight
  • Et tu, Brute?
    • View Profile
    • Click for gifts
  • Faction: Rome
  • Game nicks: Captain_Sweden
« Reply #40 on: April 17, 2013, 07:33:44 pm »
30 wpf bi ps falan demek değil, saçmalığın daniskası, tabak kalkanların geniş bölgeyi korumasının sebebi senin kalkan yeteneğindir, round buckleri 3 skille kullanırsan kılıç bile durduramazsın.

ayrıca;

(click to show/hide)

Offline Gktq

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • I am the old knight...
    • View Profile
« Reply #41 on: April 17, 2013, 08:41:38 pm »
Eline sağlık kardeşim çok yararlı bilgiler vermişsin en azından bence öyle hepsini okudum çok güzel tespitler doğru diyorsun deniyeceğim !

Offline Iymore

• Baron
  • Renown: 140
  • Infamy: 104
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Balamir
« Reply #42 on: April 17, 2013, 08:45:43 pm »
30 wpf bi ps falan demek değil, saçmalığın daniskası, tabak kalkanların geniş bölgeyi korumasının sebebi senin kalkan yeteneğindir, round buckleri 3 skille kullanırsan kılıç bile durduramazsın.

ayrıca;

(click to show/hide)
power strike verdiğin zararı %8 arttırıyor, 30 wpf de %8 arttırıyor. 4 wpf %1 falan arttırıyor yani

Offline Gktq

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • I am the old knight...
    • View Profile
« Reply #43 on: April 17, 2013, 08:49:59 pm »
power strike verdiğin zararı %8 arttırıyor, 30 wpf de %8 arttırıyor. 4 wpf %1 falan arttırıyor yani

yani oğuzhan kardeşim doğru diyor.

Offline Imperious

• Count
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #44 on: April 18, 2013, 06:15:43 am »
abi bırakın bunlarıda 39-3 build yapıyorsun great maul kullanıyorsun (13ps var) adamın block-una ya da  kalkanına işlemıyor normal sılah gıbı sekıyor..... İşte oyun o anda bitiyor.