Author Topic: Yeni Türk/Arap klanı ve yardım isteği!  (Read 9146 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Cicero

• Duke
  • Renown: 515
  • Infamy: 418
  • cRPG Player Sir Black Pawn
  • scourge of god
    • View Profile
  • Faction: BashiBazouks
  • Game nicks: BashiBazouks_Cicero
  • IRC nick: Cicero
Re: Yeni Türk/Arap klanı ve yardım isteği!
« Reply #30 on: September 10, 2011, 05:39:13 pm »
Gel katıl bize rahat edersin ;)
http://forum.c-rpg.net/index.php/topic,15328.0.html
hepsi veteran player bencede kapıkulu saflarına katıl

Offline BattalGazi

• Earl
  • Renown: 346
  • Infamy: 115
  • cRPG Player
  • Count the feathers on my Deli Cap!
    • View Profile
  • Faction: Great Khans (GK)
  • Game nicks: GK_BattalGazi
  • IRC nick: BattalGazi
« Reply #31 on: September 10, 2011, 06:15:06 pm »
Selam KaraMurat,

cRPG'de bahsettiğin gibi bir Türk klanı kurmak gerçekten güzel bir fikir. cRPG'deki en eski Türk oyunculardan biri olarak sana şu gözlemimi aktarabilirim. Hali hazırda bulunan Türk klanlarının büyük bir kısmı amaç olarak seviyeli klanlar olmayı hedefleyerek kuruldular. Bunlardan bazıları +18 sınırı tuttu bazıları tutmadı. Fakat hepsi de biraz büyüdükten sonra kendi oyuncularını tam olarak kontrol edemez oldular ve bu "seviye"nin zaman zaman altına düştüler. Bahsi geçen klanların hiçbiri bundan hoşnut değil zaten bu yüzden sürekli olarak karşılıklı anlaşmalar, uyarılar vb düzenler getirdiler.

Burada anlatmak istediğim işin en önemli kısmının klanın büyüme oranını kontrol edebilmek olduğu.

İkincisi, şu ana kadar gördüğüm kadarıyla yaşın seviyeyle pek alakası yok, bu nedenle oyuncularını seçerken yaştan çok ne kadar saygılı biri olduğuna dikkat edebilirsin. Tabi görünüş aldatıcıdır, vakti gelince insanlar gerçek yüzlerini gösteriyorlar. Bu durumlarda da kendilerine gereken yaptırımı uygulamayı da bilmen gerek.

Edit: Tabi bir de işin strategus boyutu var. Bu oyundaki hemem hemen bütün klanlar bu oyunu strategus için oynamaya başladı. Strategusta başarılı olmanın iki şartı var bence, bunlara da dikkat etmek isteyebilirsin;
1. Klanına gerekli olan asker ve altını zamanında ve düzenli olarak sağlayacak kadar çok üyeye sahip olmak
2. Diğer klanlar ve oyuncularla muhabbeti sıkı tutarak klanına zamanı gelince destek atabilecek dostlar kazanmak ( bunun için kesinlikle ingilizce lazım; diplomasi bir yana sadece Türk klanları ile haberleşmekten fazlası gerekiyor )

Kısacası biraz zor bir iş bu istediğin klanı bu ortamda kurabilmek. Sana kolaylıklar ve başarılar diliyorum :)
« Last Edit: September 10, 2011, 06:25:58 pm by BattalGazi »

Offline Cicero

• Duke
  • scourge of god
    • View Profile
« Reply #32 on: September 10, 2011, 06:29:11 pm »

Edit: Tabi bir de işin strategus boyutu var. Bu oyundaki hemem hemen bütün klanlar bu oyunu strategus için oynamaya başladı. Strategusta başarılı olmanın iki şartı var bence, bunlara da dikkat etmek isteyebilirsin;
1. Klanına gerekli olan asker ve altını zamanında ve düzenli olarak sağlayacak kadar çok üyeye sahip olmak

evet bu yuzden mesela Kapıkulu_Bugrahan
                                      Kapıkulu_Bugra
                                      Kapıkulu_Bug
                                                                       gibi multi account yapmakta ayrı bir çözüm aslında pek saygıdeğer yaşı büyük fikri hür vicdanı hür arkadaşım

Offline KaraMurat

• Peasant
  • *
  • Renown: 4
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Bu babam için...
    • View Profile
  • Faction: Eurabia
« Reply #33 on: September 10, 2011, 06:34:49 pm »
battalgazi kardeşim bilgilendirme için çok teşekkür ederim. bende ingilizce de yok zaman da yok bu işi sürdürebilecek. bunun için dedim bir kişi ilgilense de klanın başkanı olup bu işi çekip çevirse ama kimse yanaşmıyor. yani 1 hafta gibi bir süre geçti bunu yazalı kimse ses etmedi ben yaparım diye. aslında ben de yaparım da iznimi bu oyunla harcayamam işin gerçeği. bi yiğen var benim bu sene başlayacaktı üniversiteye acaba ona mı desem bu işle uğraşsın ama onun da vaktini yemek istemem. bu işle uğraşacak kişiyi bulmak adına 1 hafta daha bekleyeyim diyorum kendi içimde son olarak. ardından olmazsa halihazırda beni kabul edebilecek başka bir klana geçeceğim gibi. yemek vakti geldi burda hataydan selamlar herkese  :)

Offline BattalGazi

• Earl
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #34 on: September 10, 2011, 06:35:36 pm »
evet bu yuzden mesela Kapıkulu_Bugrahan
                                      Kapıkulu_Bugra
                                      Kapıkulu_Bug
                                                                       gibi multi account yapmakta ayrı bir çözüm aslında pek saygıdeğer yaşı büyük fikri hür vicdanı hür arkadaşım

Ha bi de bu adam oyunda olduğu sürece sabır lazım, onu da unutma :)

Offline Cicero

• Duke
  • scourge of god
    • View Profile
« Reply #35 on: September 10, 2011, 06:43:05 pm »
Ha bi de bu adam oyunda olduğu sürece sabır lazım, onu da unutma :)
alalh seni nası komik bu çocuk bide şeyi farkettim cRPG ' nin başından beri oynuyosun ama duelde hala bana damage veremiyorsun onu napıcaz

Offline BattalGazi

• Earl
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #36 on: September 10, 2011, 06:53:44 pm »
battalgazi kardeşim bilgilendirme için çok teşekkür ederim. bende ingilizce de yok zaman da yok bu işi sürdürebilecek. bunun için dedim bir kişi ilgilense de klanın başkanı olup bu işi çekip çevirse ama kimse yanaşmıyor. yani 1 hafta gibi bir süre geçti bunu yazalı kimse ses etmedi ben yaparım diye. aslında ben de yaparım da iznimi bu oyunla harcayamam işin gerçeği. bi yiğen var benim bu sene başlayacaktı üniversiteye acaba ona mı desem bu işle uğraşsın ama onun da vaktini yemek istemem. bu işle uğraşacak kişiyi bulmak adına 1 hafta daha bekleyeyim diyorum kendi içimde son olarak. ardından olmazsa halihazırda beni kabul edebilecek başka bir klana geçeceğim gibi. yemek vakti geldi burda hataydan selamlar herkese  :)

Ve aleyküm selam, bence de en iyisi bu klanı aileden kurmak :) Olmazsa sana her zaman kapımız açık, dilediğin zaman gelebilirsin.

alalh seni nası komik bu çocuk bide şeyi farkettim cRPG ' nin başından beri oynuyosun ama duelde hala bana damage veremiyorsun onu napıcaz
O da Allahın bir takdiri işte :) Valla şaka maka ttnet internetimi düzeltti, pingim artık eskisi gibi 120 sularında değil, seninki gibi 60'lara düştü. Artık çok pis dövücem seni :)
( Bilgilendirme: Cicero'nun duel düğmesine basarsan, sistem otomatik olarak "Gel duel yapalım, beni yenersen silicem karakterimi" uyarısını verir, o yüzden basmayın o düğmeye )

Offline bertas

• Peasant
  • *
  • Renown: 2
  • Infamy: 8
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Kapikulu_Dwarft Kapikulu_Drawft--Lots of alts...
  • IRC nick: Dwarft
« Reply #37 on: September 10, 2011, 06:58:26 pm »
( Bilgilendirme: Cicero'nun duel düğmesine basarsan, sistem otomatik olarak "Gel duel yapalım, beni yenersen silicem karakterimi" uyarısını verir, o yüzden basmayın o düğmeye )

:lol:güzel cevap simdi sıra cicoroda
visitors can't see pics , please register or login

Offline Cicero

• Duke
  • scourge of god
    • View Profile
« Reply #38 on: September 10, 2011, 07:11:52 pm »
Ve aleyküm selam, bence de en iyisi bu klanı aileden kurmak :) Olmazsa sana her zaman kapımız açık, dilediğin zaman gelebilirsin.
O da Allahın bir takdiri işte :) Valla şaka maka ttnet internetimi düzeltti, pingim artık eskisi gibi 120 sularında değil, seninki gibi 60'lara düştü. Artık çok pis dövücem seni :)
herkesde bunu diyor ya yemin ediyorum allah aşkına 1 pingin olsa ne farkedicek ?
Hayır madem kapasiten yok tartışmaya girme ? Beni ne zaman kendini birşey zannetmeyen birine gelipte onu dediğimi duydun ?
O cümleyi bir otto knight a soyledım ki kendisi yenildikten sonra erhan abi ile başlayan cümleler kurmaya başladı screenshotları var hala guluyorum ama 2 hafta sonra ben dalga geçtim senle dedi =)
Sen değil miydin bana "ben bile sikik yeteneklerimle seni yeniyorum ne diyosun" diyen kapıkulu turnuvasına benı almayı redettıgınızde ?
Herkes delıkanlı herkes cıngene ya

Offline BattalGazi

• Earl
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #39 on: September 10, 2011, 07:38:38 pm »
herkesde bunu diyor ya yemin ediyorum allah aşkına 1 pingin olsa ne farkedicek ?
Hayır madem kapasiten yok tartışmaya girme ? Beni ne zaman kendini birşey zannetmeyen birine gelipte onu dediğimi duydun ?
O cümleyi bir otto knight a soyledım ki kendisi yenildikten sonra erhan abi ile başlayan cümleler kurmaya başladı screenshotları var hala guluyorum ama 2 hafta sonra ben dalga geçtim senle dedi =)
Sen değil miydin bana "ben bile sikik yeteneklerimle seni yeniyorum ne diyosun" diyen kapıkulu turnuvasına benı almayı redettıgınızde ?
Benim tartışmaya girmek gibi bir niyetim yok, arada sırada bu düğmene basmayı seviyorum o kadar :)

Offline Cicero

• Duke
  • scourge of god
    • View Profile
« Reply #40 on: September 10, 2011, 07:42:34 pm »
Benim tartışmaya girmek gibi bir niyetim yok, arada sırada bu düğmene basmayı seviyorum o kadar :)
bende sizi ezmeyi seviyorum o hiç umrumda değil tribinde gezipte her savaşta karşımıza geçmenizi ve bizim savaştan once karşıda kaç kapıkulu oldugunu sayıp sevınmemizi sağlamanızı , kıçınızı yırtıpta multi 3 accountla strat oynayıp ustune hala biz hiç ciddiye almıyoruz.Acınacak halinize gülmen dahada komik benim için he bide unuttum başta laf yapmaya çabalayıp sonra ağzına yiyince huyun olduğu için eskiden forumda yazar tsde R yapardın direk saldın kendini forumda bile R yapabiliyorsun sayın veteran (S)iktir (G)it klanı mensubu

Offline BattalGazi

• Earl
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #41 on: September 11, 2011, 01:08:40 am »
KaraMurat umarım sana anlatıklarımı doğrulayacak güzel bir kanıt da sunabilmişimdir, bu konuda bana yardım eden Ciceroya teşekkür ederim tabi, o olmadan bunlar olmazdı :)

İyi şanslar karamurat.

Offline Turk_Otto_Knight

• Knight
  • Renown: 75
  • Infamy: 20
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Otto_Knight_the_Bastard ShaMeraN ASlut
  • IRC nick: Otto_Knight
« Reply #42 on: September 11, 2011, 01:33:03 am »
ahahahaahahaha sen gerçekten inandınmı o duele?24 lwl 120 ping nie senle duel yaptığımı hala anlamadıysan git charını sil...Ondan sonra eu 1   de milletin önünde dövdüm seni hatırlatmama gerek yok...ama şunu Hatırlatıyım seni eskiden kesip duruyodum sonrada 'Ya senin çok negatif bi oynayış tarzın varyaaa' diye ağlayan benmydm???

(click to show/hide)

Offline Cicero

• Duke
  • scourge of god
    • View Profile
« Reply #43 on: September 11, 2011, 01:37:17 am »
KaraMurat umarım sana anlatıklarımı doğrulayacak güzel bir kanıt da sunabilmişimdir, bu konuda bana yardım eden Ciceroya teşekkür ederim tabi, o olmadan bunlar olmazdı :)

İyi şanslar karamurat.
hop gene R üstelik şizofrenide başlamış
komiksin otto kınayt =)

Offline Kocik_4th

• Knight
  • Renown: 40
  • Infamy: 30
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: looking for
  • Game nicks: Kocik
  • IRC nick: Kocik