Author Topic: Herşey için teşekkürler...  (Read 9865 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Guray

• Duke
  • Renown: 574
  • Infamy: 103
  • cRPG Player
  • Geceniz esen, göğünüz bol yıldızlı olsun.
    • View Profile
  • Game nicks: Kapikulu_Guray
Re: Herşey için teşekkürler...
« Reply #15 on: July 08, 2011, 05:04:00 am »
Ulan  haftada bir gün antreman var onada kim geliyo kim gelmiyo belli deil...Biz furkanla hergün duele gidiyoz chamber çalışıyoz blok çalışıyoz...Siz kaplumbag taktiğiyle uğraşın allah aşkına bi kere bile uyguladınzmı o taktiği ne işinize yaradı?

Konusturtma benı emre. Siz o taktik bi boka yaramaz diye onem gostermiyosunuz sonrada doğal olarak beceremıyoruz.beçeremedığınız taktiği uygulamanın nen anlami var. Bide hakliymiş gibi konuşma burda
visitors can't see pics , please register or login

Offline Penia

• Permanently Banned
  • **
  • Renown: 1
  • Infamy: 2
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #16 on: July 08, 2011, 05:06:55 am »
guray aşkım senı sevıyorum
Daha kaç kez ıskalayacağız hayatı Olric? - Oklarımız bitene kadar efendimiz

Offline Turk_Otto_Knight

• Knight
  • Renown: 75
  • Infamy: 20
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Otto_Knight_the_Bastard ShaMeraN ASlut
  • IRC nick: Otto_Knight
« Reply #17 on: July 08, 2011, 05:11:48 am »
Ya allah aşkına daha blok yapmak gibi temel kuralları bilmeden ne kaplumbağsı...tamam siz gidin çalışın kaplımbağ taktiği leylek taktiği...Şu ana kadarki klan maçları bize herşeyi gösterdi....

Offline Guray

• Duke
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #18 on: July 08, 2011, 05:13:13 am »
guray aşkım senı sevıyorum
mucks. :oops:

Offline Guray

• Duke
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #19 on: July 08, 2011, 05:19:33 am »
Ya allah aşkına daha blok yapmak gibi temel kuralları bilmeden ne kaplumbağsı...tamam siz gidin çalışın kaplımbağ taktiği leylek taktiği...Şu ana kadarki klan maçları bize herşeyi gösterdi....
o haritayı bu yuzden yaptık zaten.

Offline Turk_Otto_Knight

• Knight
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #20 on: July 08, 2011, 05:24:47 am »
Herşey haritaylamı bitiyo ya....Antremana niyeti olan insan arenada bile yapar..Biz furkanla neredeyse hergün duel serverda çalışıyoz hiç tınlıyon,beraber çalışalım banada ögretin diyen yok....Ya ben sizle kavga edip birileri gibi olmak istemiyom stratta falan sizin içinde büyük zevkle savaşırm...Hala dostumsunuz yani :)

Offline Guray

• Duke
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #21 on: July 08, 2011, 05:31:45 am »
Herşey haritaylamı bitiyo ya....Antremana niyeti olan insan arenada bile yapar..Biz furkanla neredeyse hergün duel serverda çalışıyoz hiç tınlıyon,beraber çalışalım banada ögretin diyen yok....Ya ben sizle kavga edip birileri gibi olmak istemiyom stratta falan sizin içinde büyük zevkle savaşırm...Hala dostumsunuz yani :)

lan antrenmandan kaçan şavastan kacan siz değilmısiniz . 5 kisiyiz ne antrenmanı dıyen

Offline Turk_Otto_Knight

• Knight
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #22 on: July 08, 2011, 05:34:16 am »
5 kğişiyle antreman yapmayalım die bişi demedik biz maç yapmayalım dedik 5 kişiyle maçmı yapçan?

Offline Guray

• Duke
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #23 on: July 08, 2011, 05:37:27 am »
Kaç kere antrenman yapacaktıkta ıptal oldu bu yuzden

dahada mesaj atamam kız çagrıyo hade bb

Offline Turk_Otto_Knight

• Knight
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #24 on: July 08, 2011, 05:38:47 am »
Sonunda....

Offline Turk_Bugrahan

• Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #25 on: July 08, 2011, 08:53:27 am »
5 kişiyle maç Yapmayız diye ben demistim o 5 kisiden 2 si emekli (22 25 level arası) idi ... Ayrıca emre böyle Kabaetler gibi terketmek olmadı hacı sen bi ara gel ts ye Senle bi konusalım ok ... Götü boklu saçma bir oyun yuzune bırakma git gta oyna bak bana Ben çıkıyormuyum klandan Eğer ki madem çıkacaktın klan dağılma sürecinde iken çıksaydın da bizler kimlerle bu klanı ayakta tutacagımızı bilseydik. Bu saaten sonra bana göre klan dağılma aşamasına gelmiştir. Ama farketmez bizim için ben bu klana geldiğimde aktif olan 4 5 kişi vardı ve adı duyulacak bi hale getirdik bu klanı bizim için pek de zor birşey değil bunu yapmak kalanlarla herzaman devam ederiz ama gidenler benim için Başkaları gibidir .... Kimse benden bir nezaket beklemesin ...

Offline Steelo

• Beggar
  • Renown: 0
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • 11-11-11
    • View Profile
    • http://Steelo1991 Steam
  • Faction: The Turks
  • Game nicks: Kapikulu_Steelo
  • IRC nick: Steam Account - Steelo1991
« Reply #26 on: July 08, 2011, 09:59:15 am »
Yanlış yaparsınız.Hiç vakit kaybetmeyin derim ben.Oynanış çok sığ bir süre sonra sıkılıyorsun ve denildiği üzere çok hile var WarRock gibi.
Böyle bir oyun için bırakmanızı tavsiye etmiyorum.En kısa zamanda deneyip, çok fena bir şekilde sıkılıp dönmeniz dileğiyle :)

Antiremanlara gelince, ben ve kardeşim internet kesik olması sebebiyle giremediğimizden ve bir kaç arkadaşında o anda girememesi ihtimali üzerine şu bir kaç hafta aralığında aktiflik söz konusu olmadı sanırım.Yakında herkes düzenli bir şekilde aktif olacaktır.Bu tür olaylar küçük ve gelip geçici olaylar fazla takmamak lazım.Yakında herşey rayına oturacaktır.
« Last Edit: July 08, 2011, 12:08:45 pm by Steelo »

Offline BattalGazi

• Earl
  • Renown: 346
  • Infamy: 115
  • cRPG Player
  • Count the feathers on my Deli Cap!
    • View Profile
  • Faction: Great Khans (GK)
  • Game nicks: GK_BattalGazi
  • IRC nick: BattalGazi
« Reply #27 on: July 08, 2011, 03:09:32 pm »
Mesajıma "Lan?" diye başlamak istiyorum :)

Gitmenize gerek yok beyler, hele crpg'yi apb için satacaksanız yazık olur emeklerinize.

Bildiğiniz üzere antremanlar çok daha detaylı geçsin diye, gürayla kocaman bir harita tasarladık. Öyle ki, bu harita sayesinde artık GK ve Janissary ekibi de bizimle beraber antreman yapmaya başladılar. Hatta bu çarşamba bizim ekip yerinde yok diye GK ve Janissary'lerden sitem dolu mesajlar aldım :) O adamlar bu işi gayet ciddi alıyorlar, bunun sebebi de bizim de oldukça ciddi bir biçimde antreman sistemine önem verip haritayı yapmış olmamız.

Şimdi değinmem gereken birkaç nokta var:
* Ekipten Ezop ile konuştum, antreman sürecinde daha etkili öğrenme olmasını istediğimiz için kendisi bize yardımcı olacak. Native tabanlı oyuncular bu konuda hem daha tecrübeli hem de daha yetenekliler. Bireysel ve takım eğitimi konusunda ondan büyük oranda yardım alacağız. Fakat şöyle bir nokta da var; native oyuncuları harita bazlı çalışıyorlar. Yani ruins haritasında kim nerede durur, kim nereden saldırır gibi konularda uzmanlaşmışlar. Strat savaşlarında ezbere haritalar olmayacağı için ( kale ve köy saldırıları hariç, onlarda da native tekniği uygulanabilir ) diğer takım oyunu çalışmalarında crpg oyuncuları eğitim verecek.

* Kaplumbağa, kırlangıç, su aygırı gibi formasyonlar temelde takım oyununu öğrenmek için bulduğumuz şeyler. Eğer verilen emirlere uymayı öğrenirseniz o formasyonların faydasını da görebilirsiniz. Yani o çalışmalarda temel amaç, takım oyununu anlamak, ona göre hareket etmek. Henüz onu tam beceremiyoruz diye, asıl işe yarayacak olan daha komplike formasyonlara geçemedim. Biri anlaşılsın hele, ondan sonra işe yarayan formasyonlar öğretiriz.

* Ayrıca yeni bir sistem tasarladı Eren, çok taze olduğu için duymamış olmanız normal. Sultanate Guard denen bu elite ekipte sadece takım oyunu oynanacak, antremanlarda çalışılan formasyonlar bu ekipte çok başarılı bir biçimde uygunalacak. İlgilenenler için linki budur:
http://forum.c-rpg.net/index.php/topic,9828.0.html

* Ortada programlı bir maç olmadığı doğrudur. Fakat farklı klanlardan talepler geliyor. Biz de antremanlara katılım düzeyine göre cevap verebiliyoruz. Adamlar 10vs10 maç istediklerinde biz karşılarına 5 adam çıkartmayalım diye biraz daha düzen olmasını bekliyoruz. Buna örnek olarak multi-clan turnuvasını verebiliriz. İlk maçta çok iyiydik, hatta listemizdekinden daha fazla adam geldi, hepiniz sağolun. Fakat 2. hafta kimse piyasada yokmuş, bunda benim ortada olmayışımın katkısı da vardır elbet, ki bu da bir sonraki maddede anlatılacak.

* Burdaki herkes biliyor ki, geçen aylarda geçen olaylar sonucunda ekibi daha otonom hale getirmeye çalıştık. Yani kimse bir işin olması için bir başkasını beklemek durumunda değil artık. O yüzden ben yokum diye antreman iptal olacak diye birşey yok mesela. Hepiniz benden çok daha yetenekli oyuncularsınız, sizler yapın o haftalık antremanı mesela. Ya da maç ayarlamak konusunda insiyatif alın, hemen alt kanalda Camellar var, gidin kızıştırın adamları, maç ayarlayın.

Strat ortada yok diye herkesin canı çok sıkıldı, orası kesin. Biz de elimizden geldiği kadar ortamı hareketlendirmeye çalışıyoruz. Ama herkesden de aynı çabayı bekliyoruz. Hepiniz yaratıcı adamlarsınız, k.çnızdan maç yaratın, yarışma yaratın vakit geçirin. Biz de daha başka birşey yapmaya çalışmıyoruz zaten.

Bu nedenle eğer komple crpg'den uzaklaşmak istiyorsanız, bir iki hafta daha müddet verin bu işlere, izleyin, katılımcı olun. Sonra hala olmazsa da yapacak birşey yok. Fatih hoca "what can i do sometimes" demiş :)

Offline thebabili

• Permanently Banned
  • **
  • Renown: 5
  • Infamy: 6
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #28 on: July 08, 2011, 03:15:23 pm »
Savaş kazanacak olsanız başıbozuklar clandayken kazanırdınız abicim antrenmanla falan olacak şey değil bu yıllar geçse de oyunu öğrenemeyecek adam dolu clan.

bu arkadaşların ayrılmasını destekliyorum şahsen bi onlar vardı oynamayı bilen bi de hearst vardı o da çıkmış zaten
« Last Edit: July 08, 2011, 03:16:51 pm by thebabili »

Offline Noctivagant

• Earl
  • Renown: 470
  • Infamy: 162
  • cRPG Player
  • I solve practical problems
    • View Profile
    • I never drank a six pack of warm beer
  • Faction: Mercenaries
« Reply #29 on: July 08, 2011, 03:22:29 pm »
Tabii, paylaşayım hemen.

Ben oynamaya başladığım zaman (geçen Ağustos'ta) ortalıkta hiç Türk klanı yoktu. Hatta yanlışım varsa ben gelmeden önce burada olanlar düzeltsin lütfen, ortalıkta Türk oyuncu bile yoktu. Ben de bana en ilginç ve eğlenceliye benzeyen "the Fallen Brigade"e başvuurp katıldım, katıldığımdan beri de Avrupa ve Amerika'dan farklı insanlarla tanışıp oyun oynama imkanım oldu. Strategus'ta da Brigade için onca savaşa katılıp, emek harcadıktan sonra da ilk Türk klanı "the Turks" kurulduğu zaman, kendi klanımı bırakmadım. Brigade içerisinde çok ters bişi olmadığı sürece de bırakacağımı sanmıyorum :)

Umarım yeterli gelmiştir :)

Nasi Türk yoktu?, Battal la ben 2010 Mart, Nisandan beri burdayiz, Akinci ve Tempest eski oyunculardan. Alpha Beta Beta zamanlari, eskiden lvl 31 olmak cok zordu 1 ay sürerdi lvl 40 karakterlerimiz vardi chadz 2 ayda bir silerdi bütun karakterleri. 3 kere silindi benim hesabim.

seni tanımam etmem 2 3 defa gormuslugum var.. sana karsı onyargı tasımamı gerektırcek bı durumda yok.. benım sana yazma nedenim klanından ayrılmıs 2 adama bu oyunda turklere ıhtıyac var demen.. sen bir turk olarak yabancı klan ıcın oynuyorsan bu sozu kullanacak son adamsın...

Abartmissin, deli deryalar kadar abartmissin.  Oyunu anlamamissin ayrica Stratta Türk'e saldirildi diye aman memleketlim diyecek halim yok. Parali asker olarak oynariz biz mesela. Biri bana kalkar -ben 500K veriyorum gidin CamelScreamer larin su kalesini alin derse, ben ertesi gün 30 bin askerle kapina dikilirim. Oyun bu, "Topraaaam" mantigi burda islemez.

abay bızım tartıstıgımız yok aramızda bırsey konustuk.. alınacak gucenecek bır durumda yok.. belkı yerı yanlıstı rahatsızlık verdıyse kımse kusura bakmasın... ben mıralaya ozelden yazdım konu kapandı sanırım...  hadın kendınıze ıyı bakın selamatle

En güzeli

Mesajıma "Lan?" diye başlamak istiyorum :)

Gitmenize gerek yok beyler, hele crpg'yi apb için satacaksanız yazık olur emeklerinize.

Birak gitsin gitsin artik, götürsün mektupleri leri leri
(click to show/hide)