Author Topic: Hashasin (alımlar açıktır)  (Read 8260 times)

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Offline JennaHaze

• Count
  • Renown: 267
  • Infamy: 147
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: 2Bach
Re: Hashasin (alımlar açıktır)
« Reply #45 on: April 24, 2012, 09:08:37 pm »
Bu arada avatar olmamış :(

Offline Steppe

• Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 2
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #46 on: April 24, 2012, 09:31:52 pm »
<
Başka klan ismi bulamadız mı ? Haşhaşi dediğin adamlar ve başlarındaki Sabbah kalleş teröristin  tekiydi zaten ilk terör örgütü olarak kabul edilir.Atalaramızın kurduğu Büyük Selçukları devirmek istiyor. Nizamül-Mülk'ü şehit ediyorlar daha ne olsun.Frenk Haçlılardan para alıyor müslüman savaş adamlarını şerefsizce kıyıyorlardı uykusunda.Haçlılarla cihad eden Selahaddin Eyyübi'yi, Melikşahı bile öldürmek isteyip suikast düzenleyen bu ibne şerefsizlerin pkk'dan hiç bir farkı yok.

Assassin's Creed'e kanıp yok efendim Assassin kelimesi Haşhaşin geliyora kanıpta popülist kültüre kanmayın arkadaşlar lütfen oyun ayrı bu ayrı

Not : Ülkücü değilim...
bravo sana tarihi kendi görüşünle beritmişin aferin bana büyük bi tarih dersi verdin alkışlıyorum.Şimdi gelelim benim tarih dersime Selçuklular kurulurken zaten hiç bir müslaman ülkeyle savaşmadı hatta hiç bir müslaman ülkeyi yıkmadımı sanıyorsun Selcuklular kurulduğunda ilk islma geçen Karahanlılar yıkıldı Hindistanı ilk defa kuzeyini eden Türk devleti gazneliler yıkıldı gazneliler kendileri kasınmış ama olsun.Yani zamanında Türkler Türkler savaşmış Müslümanlar müslümanlarla svaşmıştır.Gelelim Haşhaşinlere  haşhasınler evet suikast yapmışlardı salladin eyubiyede sukiast düzenlemeye çalışmışlardı ama sen gelip bunllara pkkdan farkı yok dersen tarihe büyük bir hakaret etmiş olursun bunlar sadece suuikastı politika olarak kulanmışlar ve kendilerini bu şekilde benimsemişlerdir Salladin eyubiye suikast yapmaya çalışmamışlar salladin eyubi tüm seferlerini tamamladıktan sonra haşhasinlerein üstüne yürümeye karar vermiş ve alamut kalesine doğru ilerlemeye başlamıştır bununla beraber haşhasinler kendisine doğru gelen salladin eyubiyi durdurmak için suikastı kulanmışlardır salldin eyubi suikasta uğramamk için cadırın önüne toz döktürmüş kapısnın önüne 4 tane nöbetci koymuş ve yarınki sefere hazırlanmaya başlamıştır yarın uyandığında yatağın baş ucunda bir hancer ve not bulur notta ben senin yatak odana kadar girebiliyorum eğer ki ilerlemyi sürdürsen olacakları sen düşün gibi bir not bulmuştur.Kısaca suikast yapmaların amacı budur politikada kulanmışlardır ve salldin eyubinin ordusu Alamut kalesine olan seferinden geri dönmüş ve Almuta saldırmamıştır.Haçlılardan para alması tamamen senin okuduğun gerizaklı kaynaklardan edindiğin bilgilerdendir bunlar kendilerinden olmayan ve kednilerine tehdit olan herkesi düşman görmüşlerdir ve haçlılarda buna dahildir.Bunlar pkk gibi çocuk katili yada masum insanları öldürmeişlerdir dedğim gibi devlet liderlerine papazlara.Suikast düzenlemişleridr şimdi göktuğ salağı siktir ol sayfadan sinirmi bozma benim iki satır bilgi okuyup kulaktan duyma şelerle gelme buraya amk trolü
      Zamanında sadece haşhasinler suikast yapmamışlardır Osmanlılar ;ng,ltere ve Tüm dünya ülkeleri suikastı kulanarak bir şeyler elde etmeye çalışmılardır
Not:Hashasin feadileri eğer terorist olsaydı orta doğuda büyük bir yandaş grubu olmaz 4 tanede kalesi olmazıdı .Tarihle ilgili başka soru sormak istersen pm at burda kapsamlı olarak anlatamadım senin gibi ilk okul seviyeli birine fazla gelir diye kısa kestim şimdii siktir git
« Last Edit: April 24, 2012, 09:44:00 pm by Steppe »

Offline JennaHaze

• Count
  • Renown: 267
  • Infamy: 147
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: 2Bach
« Reply #47 on: April 24, 2012, 09:55:36 pm »
Steppe herzamanki gibi kurduğu klan hakkında detaylı araştırma yapmış ayakta alkışlıyorum(bi alkış ifadesi koymadınız amk şu foruma :evil:)

Offline the real god emperor

• King
  • Renown: 1630
  • Infamy: 348
  • cRPG Player Sir Black Knight
  • Et tu, Brute?
    • View Profile
    • Click for gifts
  • Faction: Rome
  • Game nicks: Captain_Sweden
« Reply #48 on: April 24, 2012, 11:21:26 pm »
cCc Steppe baba cCc

hiç araştırma yapmadan klan kurulurmu lan vulkan?

Gktq sende bunları oyna;

Assassin's Creed I
Assassin's Creed II
Assassin's Creed Bro
Assassin's Creed Revo

hadi yallah :D

Offline Gktq

• Noble
  • **
  • Renown: 13
  • Infamy: 5
  • cRPG Player
  • I am the old knight...
    • View Profile
  • Faction: Seljuk
  • Game nicks: TheMagnificent
« Reply #49 on: April 25, 2012, 05:21:02 pm »
Steppe Şii'misin bilmiyorum ama eğer öyleyse bu adamı kahraman yapma çünkü Şii mezhebinden nice yiğitler mevcut.Konuyu çarpıtıyorsun saçma yerlere çekiyorsun farkındaysan küfür etmiyorum sana benimle aynı görüşte olmayan kişilere karşı küfür edecek kadar aciz olmadım hiç.Şimdi siyaha beyaz diyen birine siyahın neden siyah olduğunu anlatacak vaktim yok.Tarihle efsaneyi birbirine karıştırmamak lazım.Suiskast ile politika olmaz bu kalleşçedir senin mantığınla düşünürsek Asala'nında paçalarından şeref ve zeka akıyordur.

Sana Farhad Daftary'nin satırlarını yazıyorum Semerkand gibi roman değildir bunlar.

Özellikle Haçlılara karşı verilen savaşta parıldayan komutanlar ortadan kaldırılır. Görünüşte hançeri saplayan el "terörist" Haşşaşin fedailerinindir. Ancak, Dergüzini'nin, Musul'da Haçlılara karşı savaşın önemli ismi Aksungun el-Porsuki'yi Cuma namazı kılarken fedailere öldürttüğü, o dönemde dahi herkesin bildiği bir "sır"dır. Haçlı ile Dergüzini ilişkilerinin boyutu ve bunun Selçuklu egemenlerinin çıkarlarıyla bağlantısı bir yana, Suriye Haşşaşin'i menfaatleri gerektirdiğinde Haçlı'yla iş birliği yapar. Haçlı ile Selçuklu, Haşşaşin ilişkisi onları birbirine yaklaştırır. Suriye Selçuklu Devleti'nin kurucusu Tutuş'un oğlu Halep egemeni Rıdvan'ın açık desteğiyle Haşşaşin bölgeye yerleşir. Hareketin Suriye propaganda merkezi yine Rıdvan'ın emriyle Halep'te kurulur. Rıdvan, fedailerin hizmetlerinden ve askeri gücünden yarar¬lanır. Savaşa tutuştuğu Atabeyini Haşşaşin fedailerine öldürtür. Sultan Tapar'ın baskısıyla Haşşaşin liderini Halep'ten çıkarırsa da iş birliğini sürdürür. Haçlılara karşı mücadeleden yana olan Selçuklu yöneticileri, Haşşaşin fedaileri tarafından yine Selçuklu egemenlerinin yönlendirmesiyle katledilir. Rıdvan Haçlı'ya karşı savaşan komutanlara göz açtırmaz. Haşşaşinler Rıdvan ölünce merkezlerini Halep'ten Şam'a taşırlar. Şam egemeni Tuğ-Tekin'in isteği doğrultusunda fedailer, Haçlı'yı yıldıran Selçuklu komutanı Mecdud'u 1113'te Şam'da hançerlerler.

SELAHADDİN EYYÜBİ, Frank istilacılarla olduğu kadar Haşşaşin'le de savaşır. Selahaddin Eyyubi'ye 1176'da suikast düzenleyen fedailer onu bile yıldırırlar. Bu suikastten kıl payı kurtulan Selahaddin onlarla mütareke yapar. Haşşaşin artık sahip olduğu gücü ve gerilla örgütünü pazarlamaktadır. Aslan yürekli Richard bile fedai hizmetlerinden yararlanır. Sür Markisi, Richard'ın isteği üzerine fedailer tarafından öldürülür. Halifeler bile rakiplerini yok etmekte fedaileri kullanırlar. Halife Nasır, Harizmşah valilerini öldürtmek için AlamutTa anlaşır. Selçuklu egemenleri, Haçlı ile örtük bir uzlaşma temelinde onlara karşı mücadele etmemenin mücadelesini "terörist" Haşşaşin ile savaş nedenine bağlayarak meşrulaştırırlar.

Ancak, hareket, Selçuklu egemenlik sisteminin işleyiş dinamiklerindeki iç çelişkilerin bir parçası haline gelir. Bu "terörist" tehlike egemenler tarafından bastırlarak, dikkatler Haçlı istilasından başka yönlere çekilir. Haşşaşin özellikle zayıf düştüğünde askeri harekâtlar yavaşlatılır. Haşşaşin'e yönelik "barış" siyasetinin mimarı Sultan Sancar'dır.
Tangado haid ! Leithio i philinn !

visitors can't see pics , please register or login

Offline Steppe

• Peasant
  • *
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #50 on: April 25, 2012, 05:23:38 pm »
cCc Steppe baba cCc

hiç araştırma yapmadan klan kurulurmu lan vulkan?

Gktq sende bunları oyna;

Assassin's Creed I
Assassin's Creed II
Assassin's Creed Bro
Assassin's Creed Revo

hadi yallah :D
ulan salk çocuk daha liseye yeni geçmişin bi bok bildğin yok tarih hakında burda bana laf sokmya çalışıyorsun ben bu klanı kurmadan öncede Hashasinler hakkında da bilgi biliyorum amk veledi.Senin gibi sağdan soldan duyduğum tarih olaylarını millete biliyormuşum gibi anlatmıyorum ben ünicerstede Tarih düşünen biriyim forumlarda böyle laf koymalarını biliyorsunuz tsye gelince susup kalıyonuz götoş

Steppe herzamanki gibi kurduğu klan hakkında detaylı araştırma yapmış ayakta alkışlıyorum(bi alkış ifadesi koymadınız amk şu foruma :evil:)
ulan jenna sen beni ne kadar tanıyosunda her zmanki gibi kurduğu klan hakkında araştırma yapmış diyorsun publicte seni gören yok ayda yılda bir giriyorsun svlara gelmiş bide bana bunu diyorsun seni tanımam etmem anca forumda yaptığın torlükleri bilirim okadar senin beni tanımağın için bana bunu deme hakkın yok.Ben şu ana kadar 2 klan kurmuşundur bir nativede biride burdadır şimdi sende sg
« Last Edit: April 25, 2012, 05:27:46 pm by Steppe »

Offline denethor

• Peasant
  • *
  • Renown: 9
  • Infamy: 9
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Karluks
  • Game nicks: Karluk_Helgoring
« Reply #51 on: April 25, 2012, 05:52:10 pm »
ulan salk çocuk daha liseye yeni geçmişin bi bok bildğin yok tarih hakında burda bana laf sokmya çalışıyorsun ben bu klanı kurmadan öncede Hashasinler hakkında da bilgi biliyorum amk veledi.Senin gibi sağdan soldan duyduğum tarih olaylarını millete biliyormuşum gibi anlatmıyorum ben ünicerstede Tarih düşünen biriyim forumlarda böyle laf koymalarını biliyorsunuz tsye gelince susup kalıyonuz götoş
ulan jenna sen beni ne kadar tanıyosunda her zmanki gibi kurduğu klan hakkında araştırma yapmış diyorsun publicte seni gören yok ayda yılda bir giriyorsun svlara gelmiş bide bana bunu diyorsun seni tanımam etmem anca forumda yaptığın torlükleri bilirim okadar senin beni tanımağın için bana bunu deme hakkın yok.Ben şu ana kadar 2 klan kurmuşundur bir nativede biride burdadır şimdi sende sg

adam haklı.

Offline Steppe

• Peasant
  • *
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #52 on: April 25, 2012, 05:58:57 pm »
Steppe Şii'misin bilmiyorum ama eğer öyleyse bu adamı kahraman yapma çünkü Şii mezhebinden nice yiğitler mevcut.Konuyu çarpıtıyorsun saçma yerlere çekiyorsun farkındaysan küfür etmiyorum sana benimle aynı görüşte olmayan kişilere karşı küfür edecek kadar aciz olmadım hiç.Şimdi siyaha beyaz diyen birine siyahın neden siyah olduğunu anlatacak vaktim yok.Tarihle efsaneyi birbirine karıştırmamak lazım.Suiskast ile politika olmaz bu kalleşçedir senin mantığınla düşünürsek Asala'nında paçalarından şeref ve zeka akıyordur.

Sana Farhad Daftary'nin satırlarını yazıyorum Semerkand gibi roman değildir bunlar.

Özellikle Haçlılara karşı verilen savaşta parıldayan komutanlar ortadan kaldırılır. Görünüşte hançeri saplayan el "terörist" Haşşaşin fedailerinindir. Ancak, Dergüzini'nin, Musul'da Haçlılara karşı savaşın önemli ismi Aksungun el-Porsuki'yi Cuma namazı kılarken fedailere öldürttüğü, o dönemde dahi herkesin bildiği bir "sır"dır. Haçlı ile Dergüzini ilişkilerinin boyutu ve bunun Selçuklu egemenlerinin çıkarlarıyla bağlantısı bir yana, Suriye Haşşaşin'i menfaatleri gerektirdiğinde Haçlı'yla iş birliği yapar. Haçlı ile Selçuklu, Haşşaşin ilişkisi onları birbirine yaklaştırır. Suriye Selçuklu Devleti'nin kurucusu Tutuş'un oğlu Halep egemeni Rıdvan'ın açık desteğiyle Haşşaşin bölgeye yerleşir. Hareketin Suriye propaganda merkezi yine Rıdvan'ın emriyle Halep'te kurulur. Rıdvan, fedailerin hizmetlerinden ve askeri gücünden yarar¬lanır. Savaşa tutuştuğu Atabeyini Haşşaşin fedailerine öldürtür. Sultan Tapar'ın baskısıyla Haşşaşin liderini Halep'ten çıkarırsa da iş birliğini sürdürür. Haçlılara karşı mücadeleden yana olan Selçuklu yöneticileri, Haşşaşin fedaileri tarafından yine Selçuklu egemenlerinin yönlendirmesiyle katledilir. Rıdvan Haçlı'ya karşı savaşan komutanlara göz açtırmaz. Haşşaşinler Rıdvan ölünce merkezlerini Halep'ten Şam'a taşırlar. Şam egemeni Tuğ-Tekin'in isteği doğrultusunda fedailer, Haçlı'yı yıldıran Selçuklu komutanı Mecdud'u 1113'te Şam'da hançerlerler.

SELAHADDİN EYYÜBİ, Frank istilacılarla olduğu kadar Haşşaşin'le de savaşır. Selahaddin Eyyubi'ye 1176'da suikast düzenleyen fedailer onu bile yıldırırlar. Bu suikastten kıl payı kurtulan Selahaddin onlarla mütareke yapar. Haşşaşin artık sahip olduğu gücü ve gerilla örgütünü pazarlamaktadır. Aslan yürekli Richard bile fedai hizmetlerinden yararlanır. Sür Markisi, Richard'ın isteği üzerine fedailer tarafından öldürülür. Halifeler bile rakiplerini yok etmekte fedaileri kullanırlar. Halife Nasır, Harizmşah valilerini öldürtmek için AlamutTa anlaşır. Selçuklu egemenleri, Haçlı ile örtük bir uzlaşma temelinde onlara karşı mücadele etmemenin mücadelesini "terörist" Haşşaşin ile savaş nedenine bağlayarak meşrulaştırırlar.

Ancak, hareket, Selçuklu egemenlik sisteminin işleyiş dinamiklerindeki iç çelişkilerin bir parçası haline gelir. Bu "terörist" tehlike egemenler tarafından bastırlarak, dikkatler Haçlı istilasından başka yönlere çekilir. Haşşaşin özellikle zayıf düştüğünde askeri harekâtlar yavaşlatılır. Haşşaşin'e yönelik "barış" siyasetinin mimarı Sultan Sancar'dır.
Bu yazdıklarının hiç birinde teroristçe bir eylem görülmüyor ne insanlar masum insları öldürmüşler nede bebek katili olmuşlar.Bunlar senin yazdığın gibi yada söyle diyelim interneten kopyala yapıştır yaptığının yazının içinde kendi çıkarları ve kendilerini düşünerek suikast ve adam öldürmüşlerdir buda onları terorisyt yapmaz şu anda bir çok devlet geçmişinde suikast yapmış ve önemli komutan ve devlet adamlarını öldürtmüştür misal çeçen komutanlarını rusların suikast yapması gibi Yani suikast yaparak yada kendi çıkarları doğrutusnda ilerleyen insanlar terorist olmazlar.O zman dünyada tüm suikast yapa ülkeler Terorist mi oluyor gavat
Not: insaların şii olarak tarihi olayları savunması yada tezleri kanıtlayarak insnalar ne şii olur nede sunni.
He bu arda neden bu kanıya vardın götüne ak47 mi soktukta terorist diyorsun
« Last Edit: April 25, 2012, 06:03:35 pm by Steppe »

Offline Tavuk_Bey

• Earl
  • Renown: 409
  • Infamy: 233
  • cRPG Player
  • herrroo, my näym iz bokkkseee änd i'm fukken ugry
    • View Profile
  • Faction: bashibazouk, the official jihad clan
  • Game nicks: tavuk
  • IRC nick: Minister of Shitstorm
« Reply #53 on: April 25, 2012, 06:05:01 pm »

Assassin's Creed'e kanıp yok efendim Assassin kelimesi Haşhaşin geliyora kanıpta popülist kültüre kanmayın arkadaşlar lütfen oyun ayrı bu ayrı

sen ne boş adamsın lan

roast and roast again until lambs become kebab

Offline Gktq

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • I am the old knight...
    • View Profile
« Reply #54 on: April 25, 2012, 06:10:49 pm »
sen ne boş adamsın lan

sarsıldım...

Offline Gktq

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • I am the old knight...
    • View Profile
« Reply #55 on: April 25, 2012, 06:13:29 pm »
Steppe tamam büyüksün, Halil İnalcık'sın ok ;)

Offline the real god emperor

• King
  • Renown: 1630
  • Infamy: 348
  • cRPG Player Sir Black Knight
  • Et tu, Brute?
    • View Profile
    • Click for gifts
  • Faction: Rome
  • Game nicks: Captain_Sweden
« Reply #56 on: April 25, 2012, 07:08:14 pm »

sanamı laf attım ben orda patateskafa -.-

Offline Imperious

• Count
  • Renown: 235
  • Infamy: 35
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Kapikuku
  • Game nicks: Lacoste
  • IRC nick: DIE
« Reply #57 on: April 25, 2012, 07:36:18 pm »
Teröristlik herkese göre değşir Kimi için kimi köpeklerin birleşip saçma sapan işler yapmasıdır kimi itler içinde bir kurtarıcı örgütüdür...
Ama haşhaş'in kötü bir topluluk olsun olmasın bence ismide mevzu bahsin oldugu toplulukta bir klan ismi olacak nitelikte bence gayet basarılı... Eğer kötü bir sey ise bence bu Bir türk olmayan insanın Fatih Sultan Mehmet'e ya da Atatürk'e hayran olması gibi bişey boşa sayfayı ve ismi böyle yorumlarla kirletmeyin  :cry:

Offline Tonyukuk

• Count
  • Renown: 258
  • Infamy: 58
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: MikariN
  • IRC nick: MikariN
« Reply #58 on: April 25, 2012, 07:44:30 pm »
vay amk ne tarihi olaylar dönmus..arastırmak lazım..
Unreal:
Essay ban, 800 words on: "Accepting defeat and learning from it"

GEEKİLLER:only 2 words: "Fuck You!"

Offline Turk_Otto_Knight

• Knight
  • Renown: 75
  • Infamy: 20
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Otto_Knight_the_Bastard ShaMeraN ASlut
  • IRC nick: Otto_Knight
« Reply #59 on: April 25, 2012, 07:48:37 pm »
Hashasin sempatik bi isim ama  göktuğ orda fikrini dile getirmiş iyi niyetle sen nie sövdünkü adama ?