Author Topic: Új patch  (Read 9632 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline OldKnight

  • Peasant
  • *
  • Renown: 5
  • Infamy: 1
  • cRPG Player
  • In Dominen Patris, et Filii, et Spiritus Sancti!
    • View Profile
  • Faction: Templar
  • Game nicks: Templar_OldKnight
Új patch
« on: January 13, 2011, 11:57:12 am »
0
Hali! :D :D :D

Szeretném tudni mi a véleményetek az újjítással kapcsolatban.................

A saját tapasztalatom az, hogy folyamatos játék közben  (4 órát teszteltem zsinórban)  képtelenség aranyat gyűjteni új cuccokra!!!!!
Vagy csak én vagyok looser, nem tudom......
Ha távol maradsz a sűrűjéből és vigyázol a cuccaidra, akkor nem segítessz a csapatodon és csak nézelődő vagy, ha belevágsz a lecsóba, akkor meg annyi az elszenvedett sebzés-és javítási kltség, hogy nem ad a progi annyi aranyat, hogy fedezze azt!!!!!
 sztem teljesen mindegy, mert egyik sem kifizetődő!

Ti mit láttok ezzel kapcsolatban??????????????? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Offline Ishar

  • Noble
  • **
  • Renown: 18
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Mr Shitgrin
    • View Profile
  • Game nicks: Ishar_III
Re: Új patch
« Reply #1 on: January 13, 2011, 02:08:34 pm »
0
A fenntartási költség és a bevétel abszolút nem függ attól, mit csinálsz:
-Percenként kpasz pénzt, függetlenül a teljesítményedtől
-Percenként 4% esélyed van a tárgyaid sérülésére (tehát 4 perces kör 16%, 1 perces darálás 4%)
-Az első egy percben szabadon kiléphetsz a játékból, utána viszont MINDEN nálad levő tárgy javítási költségét fizetned kell (hogy ne lépjenek ki az emberek vesztes csatákból)

Egyébként én baromi sok pénzt keresek ezzel a patchel, egyszerűen módjával kell felszerelést összeállítani. Nekem az alap:
-Tribal Warrior Outfit
-Nordic Warrior/Huscarl Helmet (előbbi akkor, ha szarul állok pénzzel)
-Mail Gauntlets
-Leather Boots
-Tempered Nordic Champion Sword (Ha sok a pajzsos, átváltok valami baltára)
-Huscarl Shield
-(Heavy) Throwing Axes x2 (szinte mindig Heavy, a sisakhoz hasonlóan néha simára váltok)

Patch óta vettem Heraldic Transitionalt, Studded Leather Over Mailt, meg néhány fegyvert, de ezeket ritkán használom. Naponta kb 2 óra játékkal is 5000 körül keresek az alap cuccommal általában.
"Also, thank you for reporting your own post." Mylet

Offline OldKnight

  • Peasant
  • *
  • Renown: 5
  • Infamy: 1
  • cRPG Player
  • In Dominen Patris, et Filii, et Spiritus Sancti!
    • View Profile
  • Faction: Templar
  • Game nicks: Templar_OldKnight
Re: Új patch
« Reply #2 on: January 13, 2011, 04:03:23 pm »
0
Szia Ishar!

Igazad van, de csak a Te karaktereddel kapcsolatban!
Nálam viszont teljesen más a helyzet, van egy csomó olyan drága coccom, aminek körönként a jav ktsge több, mint amit a progi adni tud..............
Pl:  Cat.Horse, ára 44.000, eddíg több mint 25.000 ment el a javításra.......... ( kb 8  óra alatt)
Ne használjam?  Ok, de akkor meg minek van?
Csak akkor rentábilis a köröm, ha X3 a szorzóm, ez viszont nem mindig jön össze sajna.........
Mostanában cuccok nélkül egy szál kard, és van sansz a pozitív mérlegre, viszont így meg a sima paraszt is kinyír egy kővel .......
Összegzésem szerint nem szabad drága cuccokkal megjelenni......... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Offline Ishar

  • Noble
  • **
  • Renown: 18
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Mr Shitgrin
    • View Profile
  • Game nicks: Ishar_III
Re: Új patch
« Reply #3 on: January 13, 2011, 04:18:02 pm »
0
Összegzésem szerint nem szabad drága cuccokkal megjelenni......... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Well, ez volt a cél, hogy az emberek középkategóriás cuccokban mászkáljanak. Csak az a ló többet visz el fenntartásra, mint nekem a TELJES cuccom - és ami azt illeti, erősebb is. A patch célja az volt, hogy mindenki kb egálban legyen, és ne legyenek olyan hatalmas különbségek mint előtte.
Személy szerint nekem ez jobban fekszik, mivel naponta néhány óránál többet nem játszom, ezért a napi 6-10 órás emberekkel korábban nem vehettem fel a versenyt. Ez pedig nem frankó, ugyanez a baj a többi MMORPGvel: ha élvezni akarod a játékot, annyi energiát kell beleölnöd, mint egy főállásba kb.

Így viszont egy alap, használható cuccot és használható karaktert simán össze lehet rakni bárkinek, különösebb ráfordított energia nélkül. Mindenki annyit játszik, amennyit szeretne, senki sincs belekényszerítve a mókuskerékbe, nem szenvedsz komoly hátrányt, ha ezt mellőzöd.
"Also, thank you for reporting your own post." Mylet

Offline OldKnight

  • Peasant
  • *
  • Renown: 5
  • Infamy: 1
  • cRPG Player
  • In Dominen Patris, et Filii, et Spiritus Sancti!
    • View Profile
  • Faction: Templar
  • Game nicks: Templar_OldKnight
Re: Új patch
« Reply #4 on: January 13, 2011, 05:24:56 pm »
0
Hali!

Hát ha ez volt a cél akkor bejött!  Most csak az mindenkinek a célja, hogy egy stílust a maxra fejlesszen, már életképtelen vagy akkor, ha több tulajdonságot is akarsz egálban fejleszteni.........
+ ami sztem a legfontosabb, hogy csak a távolsági harcmodort tudod sikerrel alkalmazni, közelharcban esélytelen vagy a speckosok ellen, hacsak nem veszed fel velük a lépést.....
Egyébként én sem nyomom 2-3 óránál többet, és így valóban nem tudsz versenyezni azokkal akik napi 12 órát vannak a progiban...
a 2h -m 112,a pole 123 és laposra nyomnak ezzel a karakterrel!  ha éppen nem döglődik a lovam, akkor viszonylag ok a dolog, pajzs, lándzsa, "oszt goooooo".
Azt gondolom kell egy új kari, amit csak pole-ra gyúrok ki, és majd meglátom mi lesz belőle......  LOL
 :D :D :D

Offline Norion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: Új patch
« Reply #5 on: January 13, 2011, 07:27:17 pm »
0
Valóban, nem lehet felvenni a versenyt azokkal, akik egész nap ezt nyomják, de ezen nem lehet változtatni, max ki lehet nézni a olyan szervereket, ahol nincsenek ilyen über-arcok, és akkor talán lehet játszani egy jót (vagy bízni abban, hogy nem pont téged fog kinézni magának). Nekünk legalább van másik életünk is :)

Ha nem drága a cuccod, akkor viszont eléggé ömlik a pénz, sokkal jobban, mint a patch előtt, nekem egy íjásszal (könnyű páncél, khergit íj, bodkin, egy kard és pajzs másodlagosként) 50 ezerrel több aranyam van, napi max 2 óra játékkal, mint amennyit előtte a régi patchhel több hónapi játék után sikerült összeszednem. Szoktam gondolkodni azon, hogy ez mennyire jó is így a régihez képest, de jelenleg ez a helyzet ezzel a mod-dal, ezt kell szeretnünk.

Ha nagyot akarok loháton harcolni, levezetésképpen esetleg ott a warband single player, néha terápiaként elinditom, mikor elunom, hogy állandóan levágnak mp-ben

Offline Norion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: Új patch
« Reply #6 on: January 13, 2011, 07:30:37 pm »
0
egyébként meg elnézést a hülye kérdésért, de én nem szoktam fórumozni sehol, cprg-g is kb 3 napja szóltam hozzá először valamihez.....szóval láttam, hogy +1 troll pontom lett...most ez akkor jó vagy rossz, minuszban vagy pluszban kell lenni?
meg lehet nézni valahol, ki adta?

Offline Ishar

  • Noble
  • **
  • Renown: 18
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Mr Shitgrin
    • View Profile
  • Game nicks: Ishar_III
Re: Új patch
« Reply #7 on: January 13, 2011, 07:40:52 pm »
0
Erdetileg ez karma rendszer, ahol egyértelműen a pozitív a jobb. Szándékosan nevezték át troll pontra, hogy ne legyen egyértelmű. Csak egy hülye kis apró funkció, nagyon nem kell vele foglalkozni.
"Also, thank you for reporting your own post." Mylet

Offline McCart

  • Knight
  • ***
  • Renown: 27
  • Infamy: 4
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
Re: Új patch
« Reply #8 on: January 14, 2011, 12:21:03 am »
0
Valóban, nem lehet felvenni a versenyt azokkal, akik egész nap ezt nyomják, de ezen nem lehet változtatni, max ki lehet nézni a olyan szervereket, ahol nincsenek ilyen über-arcok, és akkor talán lehet játszani egy jót
igen , ez így volt egészen a patchig.
Most ha valaki ellen esélyed sincs az nem azért van mert 10 szinttel feletted áll a folyamatos exp hajhászás miatt , hanem mert egyszerűen jobban játszik.
Jobban hasonlít a nativra ebből a szempontból , gondolom ez volt a cél.

Kb 30.000 értékű cuccot használok (Studded Leather over mail , German Greatsword , Bar Mace , újabban Klappvisier vagy csak simán sisak nélkül) és lehet vele keresni.
Patch előtt énis Milanese plateben császkáltam , van kb 89000 aranyam , ugyhogy most is telne rá de jobban esik könnyebb vértezetben így nagyobb kihívás.


Kerestem egy kicsit a pajzsokon amúgy, vettem párat 1000ért majd eladtam 5000ért.:)

Offline Ishar

  • Noble
  • **
  • Renown: 18
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Mr Shitgrin
    • View Profile
  • Game nicks: Ishar_III
Re: Új patch
« Reply #9 on: January 14, 2011, 01:50:18 am »
0
Én még mindig állítom, hogy adott volna egy színt a játéknak, ha nem veszik ki az eladás opciót, és az emberek tovább trükköznek pl a lovak felvásárlásával.
"Also, thank you for reporting your own post." Mylet

Offline Norion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: Új patch
« Reply #10 on: January 14, 2011, 09:06:05 am »
0
igen , ez így volt egészen a patchig.
Most ha valaki ellen esélyed sincs az nem azért van mert 10 szinttel feletted áll a folyamatos exp hajhászás miatt , hanem mert egyszerűen jobban játszik.
Jobban hasonlít a nativra ebből a szempontból , gondolom ez volt a cél.

Kerestem egy kicsit a pajzsokon amúgy, vettem párat 1000ért majd eladtam 5000ért.:)


Jó, ebben is van igazság, én pusztán arra gondoltam, hogy egyébként sem könnyű felvenni a versenyt azzal, aki napi 10-12 órát nyomja, mert csak több a játéktapasztalata, xp-je, aranya, többször vonul "nyugdíjba", stb, bár nyílván aki tehetséges játékos, az napi 2 órában is jó, csak biztos mindenki magából indul ki, én nem vagyok az :)

Hogyan is volt ez a pajzsokkal?  hogyan lehet keresni ezzel? Úgy érted, patch előtt vetted, és most hogy drágább lett, eladtad?

Offline McCart

  • Knight
  • ***
  • Renown: 27
  • Infamy: 4
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
Re: Új patch
« Reply #11 on: January 14, 2011, 12:19:39 pm »
0
hidd el belejössz. ha egyszer ráérzel a manuális blokkokra onnantól már el se lehet felejteni , megy mint a biciklizés.:D
Igen , láttam , hogy jóval drágább lesz patch után és vettem párat amíg olcsóbb volt.

Milyen eladás opciót vettek ki?

Offline Ishar

  • Noble
  • **
  • Renown: 18
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Mr Shitgrin
    • View Profile
  • Game nicks: Ishar_III
Re: Új patch
« Reply #12 on: January 14, 2011, 12:34:14 pm »
0
Már nem 'sell' hanem 'drop' gomb van. Nem kapsz pénzt a tárgyakért.
"Also, thank you for reporting your own post." Mylet

Offline McCart

  • Knight
  • ***
  • Renown: 27
  • Infamy: 4
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
Re: Új patch
« Reply #13 on: January 14, 2011, 12:53:26 pm »
0
Nálam sell van még mindig.

Offline Ishar

  • Noble
  • **
  • Renown: 18
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Mr Shitgrin
    • View Profile
  • Game nicks: Ishar_III
Re: Új patch
« Reply #14 on: January 14, 2011, 12:56:53 pm »
0
Ez érdekes, most nálam is, pedig:

<@chadz> yes, there is no selling any more
<@chadz> abooze prevention
<@chadz> until the next big patch

Január 11én vették ki, ezek szerint már visszakerült.
"Also, thank you for reporting your own post." Mylet