Author Topic: Warband MMO - diskusija  (Read 3542 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Wewa

  • Beggar
  • Renown: 0
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Wewa
    • View Profile
Warband MMO - diskusija
« on: February 13, 2011, 11:21:26 am »
0
Bok svima, evo pokrečem ovu temu sa meni najdražom idejom za mozganje tj. Warband kao MMO. Naime namjeravam poslati ovaj koncept dečkima iz Tale Worldsa (vidio sam da zapošljavaju) pa ako bude sreće...

Kroz slijedečih par dana postat ću ovdje moju viziju kako bi trebao Warband MMO izgledati, Za početak krenut ću od političke situacije jer mislim da za razliku od ostalih MMO-a Warband bi morao biti orjentiran prema PvP-u, glasanju i izgradnji. Također mislim da bi igra trebala biti sandbox tipa kao što je i single player.

Nadalje mislim da bi igra trebala pokrivati područje Evrope i to u vrijeme 1066 poslije bitke kod Hastingsa.

Ovdje je mapa tog perioda izvađena iz igre Crusader Kings:

visitors can't see pics , please register or login


Uploaded with ImageShack.us


Da sve ne izgleda kao utopija krenut ću sa poslovnim modelom koji ću opisati u slijedečem postu.


Offline FICO

  • Noble
  • **
  • Renown: 16
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Bandits
  • Game nicks: Bandit_FICO
Re: Warband MMO - diskusija
« Reply #1 on: February 13, 2011, 11:38:56 am »
0
vidiš, tu dolazi i do političkih pitanja... recimo, rusija nije postojala (unatoč ruskim pretenzijama da promijene povijest), već rus. recimo. jer su to bile više kneževine koje su se razjedinile nakon kijevske rusi. evo ti mapa s vikipedije
(click to show/hide)
nisam čitao članak na vikipediji, tako da ne znam koju verziju su oni napisali. to je jedan od problema, tako da preporučam calradiu
visitors can't see pics , please register or login

A fighter is more dangerous, starved, sick, injured, sleep-deprived, drunk and naked than the normal person is well-fed, healthy, whole, rested, cold sober and armed to the teeth

Offline Fluffy_Muffin

  • Permanently Banned
  • **
  • Renown: 429
  • Infamy: 122
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Tribunal
  • Game nicks: Vivec_the_Poet
  • IRC nick: Umbra
Re: Warband MMO - diskusija
« Reply #2 on: February 13, 2011, 12:14:52 pm »
0
Europa bi bila puno zanimljivija opcija od Caladrie ali ima tu mnogo problema. Od, kao sto je Fico rekao, politickih do logistickih. Recimo balasiranje izmedu frakcija, a da ne nabrajam koliko jos armora,oruzja i ostalog bi se moralo dodati da bi frakcije imale svoje posebnosti.

Ali ideja je super, sretno!
Defy me, and you will know what it is to stand against a god.

Offline FICO

  • Noble
  • **
  • Renown: 16
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Bandits
  • Game nicks: Bandit_FICO
Re: Warband MMO - diskusija
« Reply #3 on: February 13, 2011, 01:20:47 pm »
0
Recimo balasiranje izmedu frakcija,
da... vidiš, nikad nisam razmišljao o tome, ali sada vidim da su neke države bile totalno slabe i imale status quo ili ih nisu potaracali samo zato jer su imali političke, trgovačke itd veze.
i bilo bi jako teško napraviti feudalni ustroj, osim ako si ne kupiš plemstvo (ali onda trebaš naći gospodara, što nije lako, jer to znači manje zemlje za gospodara), a free to play da budu kmetovi...
visitors can't see pics , please register or login

A fighter is more dangerous, starved, sick, injured, sleep-deprived, drunk and naked than the normal person is well-fed, healthy, whole, rested, cold sober and armed to the teeth

Offline Wewa

  • Beggar
  • Renown: 0
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Wewa
    • View Profile
Re: Warband MMO - diskusija
« Reply #4 on: February 13, 2011, 08:18:14 pm »
0
Znam to za rusiju zato u prilogu dodajem kartu iz tog doba ali sad su tu sva ta kraljevstva prikazana kao kneževine (duchy)
visitors can't see pics , please register or login


Uploaded with ImageShack.us

Moraš uzeti jednu stvar u obzir a to je da je u to vriejme bilo normalno da je neki knez vazal Kralju. Tako da se sa više ili manje povijesne preciznosti može vidjeti da Rusija nije jednistvena kraljevina kao npr. današnje države nego da je to skup kneževina i grofovija koje imaju Kralja.

P.S. Imam tu istu kartu ali koja je u 4000+ pixela i teška 32 mb na kojoj se može kad se zumira vidjeti sve te kneževine.
« Last Edit: February 13, 2011, 08:22:10 pm by Wewa »

Offline FICO

  • Noble
  • **
  • Renown: 16
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Bandits
  • Game nicks: Bandit_FICO
Re: Warband MMO - diskusija
« Reply #5 on: February 14, 2011, 10:03:03 am »
0
... s time da su bili manje ili više lojalni kralju.  :wink:

ali to nema veze s mmo

ono što ima veze je: ako prebrojiš pokrajine, podijeliš ih s 3 (jer svaka pokrajina je imala svoje velikaše sa svojim lenima i to je jedna široka piramidalna struktura) doći ćeš do velikog broja gradova i sela. a to neće biti dovoljno da zadovolji potrebe broja igrača

tako da ako se želi fer igra (i da ne moraš plaćati 200kn mjesečno) kneževine, feude i lena bi trebali biti pod kontrolom AI.
« Last Edit: February 14, 2011, 10:23:02 am by FICO »
visitors can't see pics , please register or login

A fighter is more dangerous, starved, sick, injured, sleep-deprived, drunk and naked than the normal person is well-fed, healthy, whole, rested, cold sober and armed to the teeth

Offline dado

  • Baron
  • ****
  • Renown: 104
  • Infamy: 20
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: TWISTED
  • Game nicks: TWISTED_FACE
Re: Warband MMO - diskusija
« Reply #6 on: February 14, 2011, 10:17:21 pm »
0
nisam dovoljno informiran da komentiram , al zanimljivoje citati vase komentare :) samo nastavite :)

Offline Wewa

  • Beggar
  • Renown: 0
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Wewa
    • View Profile
Re: Warband MMO - diskusija
« Reply #7 on: February 15, 2011, 12:33:44 pm »
0
[/b]
ono što ima veze je: ako prebrojiš pokrajine, podijeliš ih s 3 (jer svaka pokrajina je imala svoje velikaše sa svojim lenima i to je jedna široka piramidalna struktura) doći ćeš do velikog broja gradova i sela. a to neće biti dovoljno da zadovolji potrebe broja igrača
tako da ako se želi fer igra (i da ne moraš plaćati 200kn mjesečno) kneževine, feude i lena bi trebali biti pod kontrolom AI.

Malo je bilo velikaša pa puno raje :) Sad ću objasniti poslovni model a kroz to i model plačanja i upravljanja.


Dakle Warband MMO bio bi smješten u Evropu 1066 (Daljnji primjer ću sav izvoditi na bivšoj Jugoslaviji jer daje dobar primjer što i kako sam zamislio koncept).

Teritorij se sastoji od slijedečih pokrajina:

visitors can't see pics , please register or login


Uploaded with ImageShack.us
*Crno je kao bivši teritorij Juge, Plavo su SFRJ granice
**Kao što možete vidjeti ova mapa je neprecizna te vas molim da se suzdržite od političkih prepirki, ovdje razgovaramo oko nečeg mnogo važnijeg a to je ultimativni Warband MMO.

Grofovije
Današnja Slovenija

Kranj
Karten

Današnja Hrvatska:
Istria
Veglia
Zagreb
Varaždin
Križevci
Senj
Zadar
Split
Ragusa

Današnja Bosna:
Usora
Zachumlia
Rama

Današnja Srbija:
Beograd
Vidin
Hum
Raška
Naisus (Niš)

Današnja Crna Gora:
Zeta

Cijela igra se vrti kao i u srednjem vjeku oko kontrole teritorija koji su u ono vrijeme bili podjeljeni na:
Imperije
Kraljevina
Kneževine
Grofovije

Imperije: Holy Roman i Bizantinsko

Kraljevine: Hrvatska i Srbija (na ovom teritoriju)
King Of Croatia
Veglia
Senj
Zahumlija
Varaždin
Zagreb
Križevci
Zadar
Split
Usora

King of Serbia
Blegrade
Vidin
Huma
Rama
Ragusa
Zeta
Naisus
Rashka

Kneževine:
Duke of Croatia:
Veglia
Senj
Zahumlija

Duke of Slavonija:
Varaždin
Zagreb
Križevci

Duke of Carinthia
Karnten
Kranj
istria

Duke of Dalmatia
Zadar
Split

Duke of Bosnia
Usora
Rama

Duke of Dioclea
Ragusa
Zeta

Duke of Rashka
Rashka
Hum

Prince of Vidin
Vidin
Beograd
Naissus

visitors can't see pics , please register or login

Uploaded with ImageShack.us

Da bi bili npr Duke of Croatia morate imati 66 % kontrole nad tim provincijama
Duke of Croatia:
Veglia
Senj
Zahumlija
To jest morate imati pod svojom kontrolom 2/3 provincije da ostvarite pravo na tu titulu

Isto je za Kraljestvo trebate imato 66% teritorija predviđenih za Kraljevstvo pod sobom, ili npr. da bi bili Kralj Srbije morate kontrolirati 5/8 provincija - gore navedenih.


http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?380692-Listing-of-all-Duchies-Kingdoms-for-CK-1.05-and-Deus-Vult
« Last Edit: February 15, 2011, 12:44:23 pm by Wewa »

Offline FICO

  • Noble
  • **
  • Renown: 16
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Bandits
  • Game nicks: Bandit_FICO
Re: Warband MMO - diskusija
« Reply #8 on: February 15, 2011, 01:04:23 pm »
0
a tko će biti knez?
visitors can't see pics , please register or login

A fighter is more dangerous, starved, sick, injured, sleep-deprived, drunk and naked than the normal person is well-fed, healthy, whole, rested, cold sober and armed to the teeth

Offline Wewa

  • Beggar
  • Renown: 0
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Wewa
    • View Profile
Re: Warband MMO - diskusija
« Reply #9 on: February 15, 2011, 05:26:52 pm »
0
a tko će biti knez?
To ću sutra obraditi

Offline Wewa

  • Beggar
  • Renown: 0
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Wewa
    • View Profile
Re: Warband MMO - diskusija
« Reply #10 on: February 25, 2011, 12:34:22 am »
0
Dakle tko će biti Knez?

Svaki igrač starta kao low level pesant. (lvl 1)
Titule koje se mogu steći:
- Slobodnjak (Freeman)
- Najamnik (Mercenary)
- Bandit
- vojnik (Soldier)
- vitez (knight)
- Komandat (Commander)
- Grof (Count)
- Knez (Duke)
- Kralj (King)
- Imperator (Emperor)

Titule se dobivaju poslom kojim se character bavi a ne levelom, tako da možeš biti i very high level a da si freeman.

Ono što se nudi je napradovanje po 2 kriterija XP i Renown (slično kao i u M&B)
XP se dobiva kao i u ostalim MMO igrama putem borbe i rješavanja questova
Sticanje Renowna:
- Borba - količina određena prema razlici u levelima
- Arena - Turniri
- Opsade
- Kampanje - vojni pohodi
- Misije - Questovi
- Granting title (end game concept kao u Crusader Kingsima)
- Creating Duches, kingdoms or Empires

Kako se gubi Renown:
- Poraz u borbi (od low levela - tipa -10 levela niži)
- Failed Quest
- Losing of position
- Losing territory

Spending Renown:
Running for position and maintaining position, structures or Business cost Renown
- Land
- Business
-- Guard (City police, Castle guard)
-- Mercenary
-- Tavern Keeper
-- Guard Post
-- Road Gate
-- Bridge Gate
- Fief
- Town
- County
- Duches
- Kingdom
- Empire

Ovdje ne bi išao preduboko u kategorizacije jer su jako podložne promjenama ovisno o istraživanjima kako ljudi reagiraju na prijedlog.


Glavni koncept je da kao lik u igri imaš mogučnost napradovati do Imperatora kao igrač. U startu svi počinju kao slobodnjaci ali savako gradi ime za sebe. Putem Renowna Igrač kupuje Titule i položaj što mu otvara druge mogučnosti u igri tipa stvaranje misija, upravljanje vojskama te upravljanja oslovima i teritorijima.


Dakle naš lik starta kao lvl1 i krene u riješavanje questova i treniranjem u arenama pa kroz neke vrijeme napreduje, javi se kod Grofa u vojsku i kroz neko vrijeme skupi dovoljno renowna da ga taj isti grof proglasi vitezom i dodjeli mu nežto zemlje na svom teritoriju.
Sad lik ima na izbor hoće li trošiti svoje vrijeme na izgradnju biznisa na tom teritoriju ili dalje brijati po vojnim pohodima ili opsadama.
Uglavnom nakon skupljenog dovoljnog broja renowna lik može kupiti pravo na određenu titulu. To pravo mu omogučava da napadna grofa koji ga je proglasio vitezom i preuzme njegovu poziciju. Da ne ulazim u detalje kompletne mehanike to bi trebalo biti dosta zahtjevno za izvesti.
U trenutku kad je postao Grof liku se otvaraju razne mogučnosti od:
- utvrđenje castla
- vođenje kampanja
- Opsada
- regrutiranje PC-a i NPC-a
- Ubiranje poreza sa fiefova...
Za sve dalje potrebno je objasniti jedan teritorij da bi dalje bilo jasno a to ću napraviti u slijedečem postu.

Offline Fluffy_Muffin

  • Permanently Banned
  • **
  • Renown: 429
  • Infamy: 122
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Tribunal
  • Game nicks: Vivec_the_Poet
  • IRC nick: Umbra
Re: Warband MMO - diskusija
« Reply #11 on: February 26, 2011, 12:42:18 pm »
0
Zanimljiv koncept ali kako ce to izgledat u praksi? Mislim svi igraci zele napredovat i svi bi zeljeli biti imperatori, mozda bi ovaj renown upkeep to rijesio npr. moras imat puuuno renowna da postanes neka jaca titula i onda kosta toliko da samo neko vrijeme mozez biti pod tom titulom.

Jedino sto ne kuzim je ovo s grofovima, on unajmi viteza da se bori za njega ali naravno da i taj vitez zeli napredovat pa ga smjeni? Unajmljem ljude koje se bore za mene a znam da ce mi kad tad zabit noz u leda? :|

Mislim da bi trebao biti nekakav bonus da ostanes vitez, jer cemo samo imat hrpu knezova, kraljeva i imperatora :mrgreen:

P.S. jesi razmilsljao o honour sistemu ko u singlu? Mozda da budes vitez moras imat pozitivam, a da budes bandit negativan honour. I jos da se ubaci par opcija za negativnu stranu bi bilo prejebeno. Zelim biti zao :P
Defy me, and you will know what it is to stand against a god.