Author Topic: STRATEGUS V4 TÜRKÇE  (Read 5037 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hutska

  • Noble
  • **
  • Renown: 13
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • The Harlequin
    • View Profile
  • Game nicks: BashiBazouk_Hutska
STRATEGUS V4 TÜRKÇE
« on: August 04, 2012, 02:23:34 am »
Son bir kaç haftada yapımcılar ve beta tester'lar  Strat 4 Planı üzerinde çalıştılar. Özeti buraya yorum yapasınız ve tartışasınız diye yazıyoruz.
Özet
1. Goods crafting ve recruitment sistemini fief'te boş boş kalmayı önleyecek şekilde geliştirdik. Recruit ve para yapma artık her yerde olacak, hareket ederken bile. Silahlar ve diğer eşyalar artık fief'lerden satın alınacak, ve fiyatları fief'ten fief'e değişecek. Artık crafting olmayacak.
2. Strat 4 ile ticaretten iyi kar etmek için gidilmesi gerek mesafe azaltılacak, fakat uzun mesafe yol gitmeler yine de ödüllendirilecek.
3. faction'lara ve fief sahiplerine seçenek ve çeşitlilik olsun diye fief'lere değiştirilebilir özellik sistemi eklendi. (Fief'lerde ne yapılacağını ve özelliklerini fief sahipleri belirliyor demek istemiş kısaca). Fief'ler yavaşça point üretecek ve bunlar (fief sahipleri tarafından) isteğe bağlı olarak resetlenebilecek veya başka bir fief raid edilebilecek.
4. Yeni ekipman aşama sistemiyle istediğiniz loomları daha kolay bir şekilde elde edebileceksiniz, fakat tamamiyle loom'lu ordu kurmak artık daha zor.
5. Troop upkeep diyagramı artık daha dik. (Ne demek istiyor: Troop başına düşen upkeep miktarı azalıyor). Bu, oyuncu sayısı az fakat troop sayısı çok olan orduları, daha büyük ordulara karşı daha etkili kılıyor.
6. Artık tarafsız fief'ler yok - oyuncular ilk 8 saatte fief sahibi seçmek için gizli oylama yapabilirler. Bir fief'in içinde olmak oylarınızı daha etkili kılıyor (çift oy sayılması gibi, Tomas nasıl olduğunu söylemiyor). Buna rağmen fief'e ulaşmak için sadece ilk 8 saat kadar vaktiniz oluyor. Bu sayede faction'ların ayrılma bölgeleri oluyor, bu da haliyle oyundaki tansiyonu arttıracak.
7. Aşırı büyüyen empire'lar için fief corruption, öyle bir şekilde yapılacak ki faction bölünmeleri bir avantaj sağlamayacak. Corruption, yine de genişlemek isteyen organize klanlar tarafından üstesinden gelinebilecek. Buna rağmen her faction'ın ne kadar corruption'la baş edebileceğine karar vermesi gerekecek. Factionlar'ın aynı zamanda corruption'ı azaltan bir vigilance (uyanıklık,ihtiyatlılık) rating (oran)'i olacak. Vigilance savaş yapma oranına göre değişecek.
8. AI Haydutlar, AI Kervanlar (eğer mümkünse) - ve aynı zamanda AI, saldırıya uğradığı halde bunu fark etmeyenler için otomatik olarak kiralama yapacak.
9. Oyuncular çıplak doğmak yerine köylü ekipmanıyla donanacaklar. Artık çıplak adam katliamları olmayacak.
10. Sonuç olarak - daha hızlı bir oyun.
Edit: İmla.
« Last Edit: August 21, 2012, 03:44:45 am by Immortality »
yes I know but it sounds like pepe...and I love this song : Pepee pepee çök üzülüyor.....  :D