Author Topic: Bannerpack installálása  (Read 1239 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GMester

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Bannerpack installálása
« on: April 07, 2011, 03:50:31 pm »
0
Szervusztok!

Mivel szóba jött a kérdés hogy hogyan kell bannerpackot telepíteni itt most leírom.

1.Saját zászló Bannerpackba tétele
2.Bannerpack letöltése
3.Telepítés

1.Saját zászló Bannerpackba tétele Ezt csak annak kell elolvasnia aki szintén szeretné néhány zászló ötlettel gazdagítani a klánunkat, illetve aki majd intézi a zászló bannerpackba történő beadását! (Ha jól tudom ezt Garrus vállalta)

Az elkészített zászlót erre az oldalra kell feltennie a klánvezérnek (vagy a klán ügyeinek intézésére megbízott embernek, nyílván a zűr-zavar elkerülése érdekében) http://forum.c-rpg.net/index.php/topic,2990.0.html#msg52486

A közzététel feltételei:

1. Klán név megadása és link azt hiszem a faction hallunkhoz.

2. Zászló 133x339 pixel legyen. Enyém ettől 1-2 pixellel (130 v. 140x340 pixel) eltér mert saját magam mértem a méreteket és így illeszkedett megfelelően a helyére és amint láthattátok a játékbeli képeket gond nélkül működött,jó képet adott. Tehát így fel lehet rakni, ha azonban az illető úr\hölgy aki a bannerpackot menedzseli (korábban AdNecrias, most Kalam) esetleg újraméretezést kérne akkor nyugodtan újraméretezheti szükség szerint vagy ha gondoljátok én is megcsinálhatom, nem nagy munka csak azért nem csináltam eddig meg mert ha nem szükséges akkor nem akarok vele foglalkozni...

3."Slot" szám. Ez a zászló helye, azaz melyik zászlót akarod lecserélni az újra pl. A-2-5 (a zászló számát onnan lehet tudni hogy megnyitod a megfelelő std_banners.dds fájlt példáult Photoshoppal, ennek előfeltétele hogy telepítve legyen a PS-hoz a .dds néző plugin) Amikor megnyitod az egyik std_banners.dds fájlt akkor egy olyan képet látsz amelyen egy fatáblán több sorban egymás mellé vannak helyezve a zászlók. A "slot" számot úgy kapjuk hogy a betű a fájl nevének végén lévő betű a számok pedig a zászló helye (sor és oszlop, összesen 3 sor és 7 oszlop van), tehát ha a zászlónk a std_banners_b.dds fájlban van és a kép második sorának nedyedik oszlopában akkor a "slot" szám B-2-4. Most nem vagyok benne biztos mert nincs előttem de ha jól emlékszem a mi zászlónk (alap,bal oldalt fekete jobb oldalt piros-fehér függőleges sávok) slotja: B-3-4 megjegyzés: elvileg (korábban láttam már ilyet is) ha az eredeti, lecserélni kívánt zászló képét mellékeled az is elég és nem kell tudni a slot számot.

4. A klánnak legalább 4 tagja kell hogy legyen. (Ha az eddigi jelentkezéseket veszem alapul ez rendben)

5. A klánnak aktívnak kell lennie. (Én elég gyakran fent vagyok és másokat is szoktam látni nem hiszem hogy ilyen problémánk lenne)

6. Megfelel Kalam, Leiknir és Gorath (a bannerpack működtetői) ízlésének. Legyen a zászló igényes, olyan ne legyen rajta amit teszem azt az ebéded elfogyasztása közben nem látnál szívesen.

7. Otromba,bunkó feliratokat ne írkáljunk (se a postba se a zászlóra).

A linken egyébként megtalálhatjátok ugyanezeket az információkat eredetiben (hogyha esetleg valamit nem jól fordítottam volna).

2.Bannerpack letöltése:

a korábbi oldalon http://forum.c-rpg.net/index.php/topic,2990.0.html#msg52486 megtalálhatjátok mindig a legfrissebb verzió (Current Version) linkjét, erre kell rákattintani és letölteni.

3.Telepítés

ha steames verziót használtok: pl. c:\Program Files\Steam\steamapps\common\mountblade warband\Modules\cRPG\Textures\

itt találtok 7 fájlt: std_banners_a-g ezekről érdemes egy biztonsági mentést csinálni hogyha szeretnéd az eredeti zászlókat is megtartani, aztán a letöltött ClanBannerPack.zip fájlban található fájlokat ide kell bemásolnotok (régieket felülírva).

ha nem steames verziót használtok (nekem steames van,ezért nem tudom pontosan de gondolom ugyanígy) : ahova telepítve van a játék pl. d:\...Warband\Modules\cRPG\Textures\

itt találtok 7 fájlt: std_banners_a-g ezekről érdemes egy biztonsági mentést csinálni hogyha szeretnéd az eredeti zászlókat is megtartani, aztán a letöltött ClanBannerPack.zip fájlban található fájlokat ide kell bemásolnotok (régieket felülírva).

Na ennyi lenne az egész, jó szórakozást kívánok mindenkinek! Ha van még valami kérdésetek a témában akkor ebben a postban nyugodtan írjátok meg.
« Last Edit: April 07, 2011, 04:01:32 pm by GMester »

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Bannerpack installálása
« Reply #1 on: April 07, 2011, 04:19:36 pm »
0
Köszönjük az infót,megfogom nézni majd,hogyan kell csinálni :) ezer köszi

Offline sir_Ady

  • Noble
  • **
  • Renown: 16
  • Infamy: 1
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
  • Game nicks: Quincy_sir_Ady, Adyalt
Re: Bannerpack installálása
« Reply #2 on: April 08, 2011, 12:42:00 am »
0
Köszönet!

Offline GMester

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: Bannerpack installálása
« Reply #3 on: April 08, 2011, 02:43:32 pm »
0
Szívesen, lassan majd újra nekilátok a zászlókészítésnek hogy több választék is legyen és akkor majd lehet villantani a heraldic páncélokat meg a pajzsokat.