Author Topic: Chat-kultúra  (Read 2835 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Chat-kultúra
« on: February 16, 2011, 08:54:11 pm »
0
Hájsztok,
nem tudom, hogy titeket mennyire, de engem nagyon zavar, amikor a chaten mindenki használ bizonyos frázisokat, de a játékosok legalább felének fogalma sincs, mit jelentenek, és lehet, hogy még vicces is lenne, ha érteném :)
Lehet, hogy csak én vagyok fórum-fejletlen, de bevallom őszintén a következő "fórum-szlenget" ezen a játék chat-jén láttam először, és nem tudtam, mit is jelent:) egyszer amikor felkeveredtem a youtube-ra, akkor jutott eszembe, hogy utánajárok :)
(bocsi, tudom mi a megoldás, de nem ugrok mindennel kapcsolatban egyből a google-ra (a gúgl szó mély hangrendű, ezért nem google-re :) ), és TUDOM, hogy ti sem  8-) ):
nekem újat jelentett például:

Its Over 9000!!!


P.S.: engem speciel nem zavar a triplapost, akár nyolcat is küldhettek egymás után, tényleg nem vagyunk olyan sokan, hogy ez gondot okozzon, és nem ugrálnak fel az üzenetek, mint pl. skype-on,msn-en, szóval miért ne ?
visitors can't see pics , please register or login

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Chat-kultúra
« Reply #1 on: February 17, 2011, 01:42:28 pm »
0
Bevezethetünk erre egy szabályzatot,mi hangozzon el,mennyiszer és milyen hangnemben legyen írva a chaten,fórumon az üzenet.Tartózkodjatok az idegen kiejtésektől és próbáljátok meg magyarosan mondani pl designer - dizájner :) ez még jobban is hangzik vagy mondhatnátok rá,hogy formatervező :) mondjuk most eltértem a tárgytól picit :))

Offline OldKnight

  • Peasant
  • *
  • Renown: 5
  • Infamy: 1
  • cRPG Player
  • In Dominen Patris, et Filii, et Spiritus Sancti!
    • View Profile
  • Faction: Templar
  • Game nicks: Templar_OldKnight
Re: Chat-kultúra
« Reply #2 on: February 18, 2011, 01:44:36 pm »
0
Hali!

Garrusnak  teljesen jogos a felvetése, ha már van saját fórumunk használjuk a saját nyelvünket!!!!!!!
A többszörös post  szerintem sem baj, ha két adagban jut aszembe a mondanivalóm, vagy kérdésem, nem fogok várni valakire, hogy ne legyek egymás után többször fent.......
Bár már én is kaptam vicces-komoly leba.....-t egy tripláért :cry: :cry: :cry:

Ja, és nem olyan dübörgőma fórum , hogy ez zavaró legyen.....

 :D :D :D

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Chat-kultúra
« Reply #3 on: February 18, 2011, 02:07:42 pm »
0
Igen,nem épp,kicsi a létszám és valószínűleg nem fogunk egymás szavába vágni,én nem foglak lecseszni ha triplában tudod megfogalmazni a mondandódat :) és senkit se.Az lenne jó,ha még többen jönnének a fórumra,mert akkor nagyobb a választék és színvonal is :)

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Chat-kultúra
« Reply #4 on: February 18, 2011, 05:00:06 pm »
0
igazából a felvetésem nem a magyar nyelv ilyetén való használatára vonatkozott :)
sajnálom, hogy félreértettetek, engem az megnyugtat, hogy ez irl is rendszeresen előfordul :D
az én álláspontom ezzel pontosan ellentétes: szvsz nem kell nacionalistát játsszani, és ősmagyarul fogalmazni,
a 21. században élünk, ahol az angol a világnyelv, és mindent behálóz az internet. haladjunk a korral.
persze nem kell majmolni a külföldieket, és igyekezni kell, hogy megvédjük a hagyományainkat,
én például szomorú lennék, ha a huszárokat lézerpisztollyal a kezükben képzelné el mindenki,
de például itt magyar szövegben is reflexből gépelném a szvsz helyett azt, hogy imho, ami szerintem nem kell, hogy gondot okozzon.
a mai viszonyok között mindenkinek a hasznára válik, ha kicsit a vérébe áramlik az angol nyelv is.
Tehát amire válaszoltatok, annak pont az ellenkezőjét gondolom, nem kell szigorúnak lenni egymással,
ez itt halál komolyan nem a való világ, ez egy szórakozási felület, amin játsszhatsz a képességeiddel.
(ezért szeretném ilyen szinten bevinni a vezetést a klánba, hogy mindegyikünk próbálgathassa a vezetői képességeit,
ha ebben a játékban el tudsz vezetni egy 5 fős, gyökerekből:) álló csapatot, akkor ez irl is dobni fog a latba)
Én például itt fórumon rendszeresen egyszer kisbetűvel, egyszer nagybetűvel kezdem a mondataimat. én ugyanígy írok
sms-t is :) nyugodtan kritizáljatok, tudom hogy ez van :D ha valakit zavar, az képzeljen mindenhova oda egy nagybetűt,
illetve másolja át a szöveget pl. Notepad-be, és ott írja át magának. Utána, ha gondolja, visszaposztolhatja ide a javított verziót!:)
(észrevettétek, hogy ez a gagyi fos:) nem cseréli ki a smiley-t képre, ha azt közvetlenül a szó után írod ?

HyeZa, korábban OldKnight megkapta itt nálunk, hogy ne írj 3 posztot egymás után, mert hogy ezt máshol sem szeretik:)
te még sztem nem voltál itt akkor

Másrészt: az én felvetésem pusztán arra vonatkozik, hogy nemzetközi szinten, ha részének tekintjük magunkat a játékos-társadalomnak,
és nem elszeparált magyar játékosoknak, akkor nem vicces viselkedésmód-e a következő:
valaki megkérdi chaten, hogy "how many maps are there in cRPG?", erre valaki ezt válaszolja "over 9000!!!".
Talán ti is láttátok már. Eddig semmi gond. 2 nap múlva az EU1-es szerveren játsszik az előző kérdést feltevő delikvensünk,
erre megkérdezik tőle, hogy "Hey, how many wpf point you got ?", amire csak "viccesen" annyit felel: "over 9000!!!".
Nyilván más a helyzet akkor, amikor (szarkasztikusan, gúnyosan) szándékosan azért válaszolom ezt, hogy valakinek pl. feltűnik-e.
kérdem én: nem egyszerűbb nem használni, megkérdezni, illetve utánajárni, hogy mit jelent egy ilyen frázis, mint hogy
görcsös megfelelési kényszerűnk eredményeként megkockáztassuk azt, hogy hülyének nézzenek ? :)
Na szal tulképpen én erről beszélek, ami végülis inkább egy filozófiai kérdés :)
ezért mondtam, hogy tekintsük elsősorban magunkat mint játékost, ne mint magyar játékost.
persze erről vitatkozhatunk is, értelmes hangnemben.
huh.. ez hosszú lett :)
visitors can't see pics , please register or login

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Chat-kultúra
« Reply #5 on: February 18, 2011, 06:25:15 pm »
0
:D az,de nem baj,átrágtam magam rajta :) értelek

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Chat-kultúra
« Reply #6 on: February 18, 2011, 06:45:53 pm »
0
:D az,de nem baj,átrágtam magam rajta :) értelek

You are awesome :)
visitors can't see pics , please register or login

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Chat-kultúra
« Reply #7 on: February 18, 2011, 06:51:07 pm »
0
ja igen, meg azért is csináltam ezt a threadet, hogy ha vannak ilyen hülyeségek, amikkel találkoztatok, mint az említett
és érdekesnek találjátok, akkor írjátok ide.
én ezt a hurr durrozós herp derp hülyeséget sem tudom hova tenni :)
visitors can't see pics , please register or login

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Chat-kultúra
« Reply #8 on: February 18, 2011, 07:01:58 pm »
0
Thank you very much :3

Offline Momo

  • Baron
  • ****
  • Renown: 141
  • Infamy: 170
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: _Momo_
  • IRC nick: Momo
Re: Chat-kultúra
« Reply #9 on: February 18, 2011, 11:35:22 pm »
0
A trolololot volt amikor nem értettem. Igaziból nagyon arc. http://www.youtube.com/watch?v=oavMtUWDBTM&feature=related
I was the first one who started -1-ing everyone, now everyone does it to everyone.

visitors can't see pics , please register or login

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Chat-kultúra
« Reply #10 on: February 21, 2011, 06:06:52 pm »
0
Tényleg jó :D srácok,merre vagytok? eltűnt mindenki o,o