Author Topic: Magyar Klán  (Read 4755 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The_Tiger

  • Peasant
  • *
  • Renown: 2
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: TheTiger_HUN, Eagly_Eye_HUN
Magyar Klán
« on: February 12, 2011, 12:37:32 am »
0
Sziasztok!
Páran már felhoztuk, gondoltam nyitok egy topicot ennek a dolognak.
A kérdés az, hogy amigot érdekelne egy magyar klán létrehozása? Jó lenne tudni, hogy hányan vagyunk, mert szerintem legalább egy 6-8 fő minimum jó lenne ha összejönne. Kérdés még a klánalapításban és fenntartásban való tapasztalat, mert nekem ilyen abszolút nincs, ha valaki vett már részt ilyenben, vagy bármi miatt ért hozzá, örülnék a segítségének, támogatásának.
De első körben jelezzétek kérlek, kit érdekelne a magyar klán.
Később elkezdhetünk ötletelni ha már leszünk elegen, hogy milyen klánnevet választhatnánk, milyen szabályzatunk lenne, milyen fegyvernemeket használnánk stb.
Szóval hajrá magyarok!  :D

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Magyar Klán
« Reply #1 on: February 16, 2011, 08:32:01 pm »
0
http://forum.c-rpg.net/index.php/topic,2169.0.html

Ezennel a fenti Faction, ez a Magyar (al)Fórum, valamint a Steam-csoport (ld. linken belül) a magyar crpg közösség építőelemeivé nyílvánítattik :)
visitors can't see pics , please register or login

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Magyar Klán
« Reply #2 on: February 17, 2011, 01:38:24 pm »
0
Nekem tetszik a klán ötlete,én felvetném hogy legyen a klán név otaku,de nem tudom mennyien támogatnák.Arra gondoltam hogy lehetne több klán is,hiszen másoknak is vannak klánjaik. Én névnek megszavaznám a sajátom meg még szkíta klán vagy a fekete hunok nevet.Nekem kicsi tapasztalatom van klán irányításban én inkább csak névadó lennék és tag :) de nem bonyolult a klán igazgatás,mert ha kicsi akkor az egy szimpla baráti társaság aamigot felráncigálsz steamre és játszotok :D.Csak meg kell beszélni az időpontokat,hogy ki mikor ér rá és ahhoz mérten kellene csoportokra bontani,hogy van egy reggeli műszak mondjuk 3-4 fő,egy napközis ez lenne a sűrűbb 10-15 fő,lenne még egy esti,amikor mindenki vagy ráér kicsit játszani,vagy mondjuk 5-8 fő.A számadat csak becslés,igazából ez attól függ hány ismerősötök van,aki játszana ezzel a játékkal.A szervezés java az az emberek összefogása,irányítása.Legalább 1 héten egyszer mindenkinek kéne életjelet adni,ha nem ér rá azt meg a klán hivatalos oldalán "steam" jelezni,hogy mennyi időre ne számoljunk rá."nyaralás,szabadság,barátnőzés,barátozás,orvosi okok,temetés,esküvő" szóval kilőttem a lehetséges dolgokat :).Klán proginak meg azt terveztem,hogy esetleg lehetne gyakorolni szervereken a párbajokat,harcmintákat gyakorolni és adni tippeket egymásnak hogy ki hogyan harcol és begyakorolni a lehetséges történéseket.Szerintem nem kéne,hogy kötött legyen a klánon belül,hogy ki mire szakosodjon,minimális megkötés kell azért,hogy legyen lovas,gyalogos,íjász a csapatban,mert akkor nem tudunk eredményesek lenni.Az is jó lenne ha fel lennének jegyezve az eredmények,és lenne egy rangsorolás is,hogy melyik klántag a legjobb bizonyos dolgokban és lenne egy tabella is :)

Nekem most hirtelen ennyi jutott eszembe,majd megkérdezem a barátomat is,hogy neki mi a véleménye és akarna e csatlakozni :)

Offline OldKnight

  • Peasant
  • *
  • Renown: 5
  • Infamy: 1
  • cRPG Player
  • In Dominen Patris, et Filii, et Spiritus Sancti!
    • View Profile
  • Faction: Templar
  • Game nicks: Templar_OldKnight
Re: Magyar Klán
« Reply #3 on: February 18, 2011, 01:50:41 pm »
0
Hali!

Üdv a Klánnak, természetesen csatlakozom, pár napon belül elérem a 31-t, és a nyugdíjjal együtt beugrik a névváltoztatás is!
Tényleg a sima név változtatás most megy a cRPG-n karakter törlés nélkül?????????  Ki tud erről valamit?

Más: megkaptam a meghívót, köszönöm, már szóltam pár srácnak a csatlakozással kapcsolatban!
 :D :D :D

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Magyar Klán
« Reply #4 on: February 18, 2011, 02:09:20 pm »
0
Válaszotok várom és az ötleteiteket is :) akár szavazhatnánk is ki milyen klán nevet szeretne :)

Offline GMester

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: Magyar Klán
« Reply #5 on: February 18, 2011, 02:33:46 pm »
0
Sziasztok ! Tetszik az ötlet szívesen csatlakoznék egy Magyar klánhoz bár nincs nekem ilyesmiben tapasztalatom, mindenek előtt érdemes lenne szerintem eldönteni hogy rendeződünk valamilyen téma szerint (pl. szamurájok, könnyű lovas íjászok, betyárok, Lovagok, stb.) vagy mindenki a maga stílusának megfelelően segíti a klánt, és persze a zászló : én vag azt támogatnám amit Garruson szoktam látni (függőleges piros-fehér csíkok) vagy láttam itt a fórumon valami klán-zászló készítőt ha jól emlékszem. Ha van akkor azt tudja valaki hogy a crpg-n működik-e vagy csak strategushoz van?

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Magyar Klán
« Reply #6 on: February 18, 2011, 04:23:16 pm »
0
@HyeZa:
te majdhogynem főállású klánmenedzsmentről beszélsz :) de tetszik amit írtál. A fekete hunok név tetszik, az otakuval annyi a gondom,
hogy nem nagyon vagyok animés/mangás.
Ha kialakul valami olyasmi, hogy van 7-8 olyan fanatistánk, akik hetente 2-3 napot játsszanak minimum, illetve hétvégén nem kizárt,
hogy fent vannak, akkor érdemesebb belemenni a részletekbe.
Más a helyzet, ha külföldiek is bekerülhetnek.
Ez utóbbit én csak és kizárólag úgy tudom elképzelni, hogy a klánon belül van egy "idegenlégió" (ezt a nevükben is jelölnénk vhogy).
Őket aztán-, amikor taktikázunk,- angolul beszélő, megbízott magyar csapattársaink irányítanák, mint osztagokat.
Ha nem játssza elég honfitársunk ezt a játékot, akkor ez utóbbi a járható út.
Ami felé szeretnék elmenni, az már részben a strategushoz is kapcsolódik:
egy magyar mag, és azok a magyarok, akik szeretik az ilyesmit,
kapnak egy 3-5 fős mix(külföldi/magyar) csapatot, aamigot irányíthatnak mondjuk headsettel (TS,Ventrillo,etc.).
A vágyam nyílván az, hogy minden magyar csapatot vezessen, de lehet, hogy valaki nem szereti az ilyesmit,
vagy mondjuk nem beszél angolul egyáltalán, bár erre sincs is mindig szükség, ha például csak az a parancs, hogy kövessenek.
Attól ne féljetek, hogy nem tudunk elég külföldit behozni, nagyon sokan szeretnek csak szimplán utasításokat követni,
nekem is van néha olyanom.

@GMester:
van egy olyan lehetőség, hogy megrajzolod a zászlót, és hozzá lehet adni egy letölthető, kliens oldali csomaghoz, amit aztán ha valaki letölt, akkor például a piros fehér-csíkok helyett egy a magyar címert lát a pajzsodon.
Ilyen csomagot te is készíthetsz, de a legismertebb ilyen a cRPG-hez a CustomBannerPack, így érdemesebb abba beletetetni.
lényeg a lényeg, ha valakinek van hozzá kedve és tudja használni szépen a photoshop/gimp/etc. progikat,
akkor elküldeném neki a sablont (mondjuk png-be), amire rá lehet rajzolni, és megcsinálhatná a zászlónkat.
neki csak a rajzolással kellene foglalkozni, én elintézek minden mást, hogy bekerüljön a CustomBannerPackba.
Igaz ezek még csak legfeljebb spontán szerveződések a szerveren, de ha van kedved, csak írd át a neved HuN_*sajátneved*-re (kisbetű/nagybetűre figyelj),
válaszd ki azt a zászlót, amelyik két részre van osztva: bal oldalt piros-fehér csíkos, jobb oldalt egyszínű fekete,
és ha tehetjük, verődjünk egy csapatba.
Ezen felül vegyél fel Steam-en (ch0kee) és csatlakozz a 'hunscrpg' Steam-csoporthoz.
(igazából elég ha felveszel engem, én majd meghívlak, ha nem vagy benne)
visitors can't see pics , please register or login

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Magyar Klán
« Reply #7 on: February 18, 2011, 04:27:56 pm »
0
Hali!

Üdv a Klánnak, természetesen csatlakozom, pár napon belül elérem a 31-t, és a nyugdíjjal együtt beugrik a névváltoztatás is!
Tényleg a sima név változtatás most megy a cRPG-n karakter törlés nélkül?????????  Ki tud erről valamit?

Más: megkaptam a meghívót, köszönöm, már szóltam pár srácnak a csatlakozással kapcsolatban!
 :D :D :D

mostmár nyugdíjjal nem kapsz lehetőséget a névváltoztatásra.
A nevedet úgy írod át, hogy létrehozol az új névvel egy karaktert,
ezután megjelenik a vásárlópanel alatt található 'Change your name to:' utáni comboboxban az új név,
ott kiválaszod az újat, majd megnyomod a 'Change your name to:' feliratot, mint gombot.
Annyi megkötés van, hogy te pl. nem nevezheted át magad (hivatalosan, ha ismersz admint, akkor le lehet zsírozni),
Templar_OldKnight-ról HuN_HubbaBubba-ra, tehát kell hogy legyen valami kapcsolat a két név között.
hivatalosan: klán jelzést cserélhetsz, illetve helyesírási hibát (typo) javíthatsz
« Last Edit: February 18, 2011, 04:29:31 pm by Garrus »
visitors can't see pics , please register or login

Offline OldKnight

  • Peasant
  • *
  • Renown: 5
  • Infamy: 1
  • cRPG Player
  • In Dominen Patris, et Filii, et Spiritus Sancti!
    • View Profile
  • Faction: Templar
  • Game nicks: Templar_OldKnight
Re: Magyar Klán
« Reply #8 on: February 18, 2011, 05:11:47 pm »
0
Ok, értem, KÖSZI :) :) :)

Offline GMester

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: Magyar Klán
« Reply #9 on: February 18, 2011, 06:17:46 pm »
0
@Garrus:

Lehet hogy majd teszek egy kísérletet a zászlóval bár nem vagyok benne valami nagyon a PS-ban, A steam csoportban (HUN)Duke Nukem ként találhatsz meg.

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Magyar Klán
« Reply #10 on: February 18, 2011, 06:21:14 pm »
0
Egyre jobb lesz az egész :) én megpróbálhatok csinálni egy logót,arra gondoltam készítek párat és elküldöm majd,választásra.A te sablonod is megnézném szívesen :)

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Magyar Klán
« Reply #11 on: February 18, 2011, 06:36:54 pm »
0
Egyre jobb lesz az egész :) én megpróbálhatok csinálni egy logót,arra gondoltam készítek párat és elküldöm majd,választásra.A te sablonod is megnézném szívesen :)

ez az én sablonom :D
visitors can't see pics , please register or login

nem is az enyém, a custombannerpack oldalán van, hogy erre rá lehet rajzolni a zászlót.
ha van egy kis szabadidőd nagyon örülünk szerintem azoknak a logóknak :)
visitors can't see pics , please register or login

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Magyar Klán
« Reply #12 on: February 18, 2011, 07:05:31 pm »
0
Okés,akkor meglátom hogy mit tudok tenni,méretek kellenek akkor :) az alapján megcsinálom :D

Offline The_Tiger

  • Peasant
  • *
  • Renown: 2
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: TheTiger_HUN, Eagly_Eye_HUN
Re: Magyar Klán
« Reply #13 on: February 22, 2011, 04:19:28 pm »
0
Hű! Örülök, hogy így beindult a munka! Már kezdtem azt hinni, eltűnt a ködben a magyar közösség, olyan rég nem írt senki, aztán egy hétig nem nézek rá a fórumra és hopp szerveződik a magyar sejt!  :mrgreen:
Mindjárt intézem is a steamcsoporthoz való csatlakozást.
Előzetesben annyit, hogy a strategusban nem játszom, és nem is igazán tervezem. Viszont siege és battle servereken 1-2naponta fél óra és 2 óra közötti időtartamban szoktam játszani, bár ha összejön van hogy egy hétig is kimaradok.
A fekete hunok nevet én is támogatom, a kérdés, hogy magyarul vagy angolul használnánk? "Black Huns" - viccesen hangzik  :D

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Magyar Klán
« Reply #14 on: February 22, 2011, 05:48:05 pm »
0
Én arra gondoltam legyen nemzetközibb és legyen angolul.Nem valószínű,hogy az lesz a nevünk,mert egyenlőre még ötletelés van és mindenkinek más az elképzelése :D lehet hogy az les,hogy több magyar klán is alakul.Azt lehet csinálni,hogy más karakterekkel nyomulunk más klánban és oda is felveszünk embert.Kellenének ismerősök :3 akik játszanak szintén a játékkal és benne lennének.
Akkor Tigris te támogatnád a fekete hunokat.hmmpf ki még? :) fel a kezekkel :D