Author Topic: [!!! PATCH 0.220 !!!]  (Read 10470 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
[!!! PATCH 0.220 !!!]
« on: April 29, 2011, 04:17:34 am »
0
http://forum.c-rpg.net/index.php/topic,4421.0.html

Download link:
http://www.mbrepository.com/file.php?id=2247

Changes
- new gamemode: capture the flag
- new gamemode: defend the village
- new gamemode: rabbit
- new autobalance mode: battlegroups
- added item slot limit system
- item balance changes
- various bug fixes
- increased rain chance

« Last Edit: April 29, 2011, 04:20:45 am by Garrus »
visitors can't see pics , please register or login

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #1 on: April 29, 2011, 10:50:56 am »
0
Csak egy kérdés: A regisztrációs oldal új formában van,nem tudok belépni a régi karakteremmel,szóval most újra kell kezdenem a kreálást? Vagy regisztrálnom kell újra a karaktereimet és akkor utána már jó lesz?

Offline OldKnight

  • Peasant
  • *
  • Renown: 5
  • Infamy: 1
  • cRPG Player
  • In Dominen Patris, et Filii, et Spiritus Sancti!
    • View Profile
  • Faction: Templar
  • Game nicks: Templar_OldKnight
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #2 on: April 29, 2011, 11:17:49 am »
0
Hali !

nem kell új karit csinálnod, kicsit még döcög a beléptető rendszer, nem tudom mi fajta böngészőt használsz, ha Cromot, akkor tiltsd le a bővítménykezelőket, vagy sima IE-rel próbáld meg, nekem ez bejött, aztán ha már egyszer beengedett, akkor már menni fog.....
Ha ez sem válik be, próbáld újra letölteni a bővítményt, valahol fent van ezen a forumon is, ha jól emlékszem Garrus feltette a linket..
Sok sikert, ha elakadsz írj!

Go fight!

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #3 on: April 29, 2011, 11:51:07 am »
0
Szia! Most töltöm a bővítményt,gondolom azért nem enged belépni,amúgy firefoxot használok :)

Offline Norion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #4 on: April 29, 2011, 12:39:57 pm »
0
valaki tud olyan forumról/threadról, ahol benne van, hogy MI VÁLTOZOTT, mert az eddig nyitott fórumokban inkább csak a pozitív és negatív megjegyzések mennek, de hogy mi lett mondjuk 2 slot, mi lett erősebb, gyengébb, stb, arról max mondák keringenek, ki mit látott, hallott...

vagy ismét nincs összeszedve sehol egy log hogy konkrétan mi változik?

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #5 on: April 29, 2011, 12:56:17 pm »
0
Ezeken az írásokon,amik máshol vannak és amit Garrus küldött abban csak ennyi van a többi kitapasztalás kérdése.Most fogom feltenni a patchet és meglátom,hogy mi valódi változás és mi nem,amiket mi összeszedtünk ötletek még nem kerültek bele,de remélhetőleg a következőkkel már igen.Mindenkit szívesen látok az ötletek topicban :)

Offline OldKnight

  • Peasant
  • *
  • Renown: 5
  • Infamy: 1
  • cRPG Player
  • In Dominen Patris, et Filii, et Spiritus Sancti!
    • View Profile
  • Faction: Templar
  • Game nicks: Templar_OldKnight
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #6 on: April 29, 2011, 01:05:55 pm »
0
Hali!

Skacok, ez a patch hatalmas szívás, jóformán előről kell kezdeni mindent,  letiltotta a MW cuccokat....   Basszus, szívás, a mozgásanimációt is újra tanulni és szokni kell.... nem is beszélve arról, hogy a generációs szorzót is levették a min -ra, tegnap csináltam egy nyugdíjas új karit, tegnap még 2000 ex volt, ma már csak 1300, szívás.........................
azt sem tudom mi a faszt csináljak, de most nagyon tele a tököm vele.....

Kíváncsi vagyok a véleményetekre!!!!!!!!   nyomjátok!

Offline Norion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #7 on: April 29, 2011, 01:08:18 pm »
0
én szeretem ezt a mod-ot, de azért legyünk őszinték, hogy meglehetősen amatőr, hogy se a múltkori nagy patch-nél, se most nincs egy ***** konkrét lista előre, vagy legalább a patch megjelenésének napján, hogy mi változik, szerintem ez meglehetősen alap dolog lenne, elég sok felesleges anyázást el lehetne kerülni, de hát ez van......

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #8 on: April 29, 2011, 04:02:28 pm »
0
én szeretem ezt a mod-ot, de azért legyünk őszinték, hogy meglehetősen amatőr, hogy se a múltkori nagy patch-nél, se most nincs egy ***** konkrét lista előre, vagy legalább a patch megjelenésének napján, hogy mi változik, szerintem ez meglehetősen alap dolog lenne, elég sok felesleges anyázást el lehetne kerülni, de hát ez van......

ingyen van, ezt ők hobbiból csinálják, van mellettük munkájuk, amiből élnek.
a lehető legtöbbet kell kihozni belőle, de vedd figyelembe, hogy nincs mögötte $.

« Last Edit: April 29, 2011, 04:04:39 pm by Garrus »
visitors can't see pics , please register or login

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #9 on: April 29, 2011, 04:26:25 pm »
0
A modot kipróbáltam,nekem pár dologban van csak nagy változás,de nekem sem tetszik egy sor új dolog,a karakter készítő az tréj lett,de legalább betettek új arcokat,nekem harcnál csak az jött elő,hogy több esetben úgy találtam el valakit,hogy telitalálat és utána én sérültem,amikor ő védekezett.A fegyvereknél és pajzsoknál/páncéloknál nincs nagy változás,láttam pár újdonságot,összességében kompenzálva vannak a cuccok.A fegyvereknél úgy láttam a második fejlesztés a sebességre ment,harmadikra meg erőt is rátettek.A könnyű páncélnál azt vettem észre,hogy van jó néhány,ami jó lett,de vannak olyan ágak amik viszont jelentősen csorbítva lettek.Ijászoknál és pajzsosoknál szívatás van,az íjász karakteremmel senkit se tudok megölni,adott wpf mellett se,máskor ment.A pajzsnál meg jó gyorsan leszedik a hp-t.Ezen kívül azt láttam még,hogy beraktak egy limitálót is,hogy ha kétkezest használsz az két slottot foglal,vagyis nem tudod már eljátszani,hogy kétkezes egy íj és két tegeznyi nyílvessző.Sok cuccnál minimális fejlesztés van és változtatási lehetőség,pl a közép kategóriás páncélok fejlesztése is olyan mint a rongyoké.A longbowot vissza degradálták és már nem olyan erőteljes,emellett lassultak is.Néhány tárgynál a pozitívum az,hogy kevesebb az igénye,tehát pl 6 pwd elég hogy az összes íjat használd,más cuccokat meg átneveztek.Szerintem idővel meglehetne ezt szokni,csak kellene akkor nyomban kiadni javítást a javításra,mert a manőverezés nálam egy kalap kaki. :I

Azokból az ötletekből meg amit összegyűjtöttünk és mások is,be kellene nyújtani a fejlesztőkhöz,valamint a modra kellene előterjeszteni egy előfizetési lehetőséget.Akkor nekik is több lenne a motiváció,hogy időre csinálják meg a fejlesztéseket,jelentsék be és fenn tudjanak tartani szervereket.Az eu 6 om most siratom pl,limitálták 20 főre a létszámot és egy újabb játék mod van helyette.Sajnos ez is úgy nézem a vikingr mod sorsára fog jutni,mert nem konzultálnak a játékosokkal,meg kevés is az a szerver,amivel szívesen játszanék.

Én pl bevállalnám azt,hogy havonta fizetek 5 eurót,hogy jó legyen a szerver,előre jelezzék,ha karban tartás van és fejlesztésekre is szóljanak.Szerintem lenne rá vevő,ez szerintem elég kicsi ár ahhoz,hogy játszhass. "ingyent leszámítva"

Másik ötlet,hogy nekünk is kellene valamilyen modot fejleszteni,ami hasonló lenne a crpg-hez. :) bocsi ha nagyon eltértem a témától,csak ezt le akartam már írni :)

Offline Norion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #10 on: April 29, 2011, 05:20:16 pm »
0
ezt tudom, és ez rendben van, de egy changeloghoz nem kell különösebb pénz, max kb 10 perc, amig megírják

Offline Norion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #11 on: April 29, 2011, 05:38:06 pm »
0
nekem is tűnt el felszerelésem, jól van.....

Offline GMester

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #12 on: April 29, 2011, 06:33:05 pm »
0
Hááát........
Ez egy szar... !
Mint azt láthattátok már páran, a Foxy-val (lovas)íjász vagyok/polearm másodlagosnak mivel annak nagyobb a távolsága meg a sebzése is mint az egykezesnek. Nos a helyzet az hogy most a polearmok 2 slotot foglalnak, az íjak (a strongbowig legalábbis) 1-et  + a nyilak 1 slot. Legfeljebb strongot használok úgyhogy ez oké, azonban ha akarok egy közelharci fegyvert (akárcsak azért hogy ne kelljen folyton futnom az ellenség elől--------->K.I.C.K) akkor egy tegez nyílvesszőről le kell mondanom. Bocsánat, íjásznak a FŐ fegyvere AZ ÍJ ÉS A NYÍL ha azt veszem alapul hogy khergit nyilakat használok (ár/mennyiség/sebzés-ben a legjobb) akkor is van 21 (fejlesztve is csak 24) db nyílvesszőm, ez pedig marhára nem elég egy csatához kb. félidőre mindenképpen elfogy a lőszer pláne hogy mivel már korábban megkapta a maga nerfjét (gondolok itt a nagyobb célkeresztre meg a gyengébb sebzéstípusra) ezért az íjászat nem éppen az a orvlövész harcmodor aminek sokan szeretnék elképzelni, hogy /NEM/ a térkép túloldaláról osztom a fejlövéseket. Először is ha nagy távolságról akarsz leszedni valakit akkor sok nyílveszőt kell kilőni rá mivel a távolság maga is gyengíti a sebzést és minthogy lehetetlen tökéletes pontosságot elérni azért a találat sem garantált. Az igazán eredményes távolság amiről lőni szokás az nagyjából megegyezik a dobófegyverek maximum effektív távolságával.Ha nem fejre lövünk mert egy mozgó célpontot általában nehéz fejbe lőni (pláne ha számít rá mert téged szemelt ki vacsorának) a sikertelen lövés az pedig lőszer és időpazarlás ezért jobb testre lőni így pedig több lövésre van szükség egy-egy ember megöléséhez. Aztán ott van még az is amikor egy célpontra koncentrál az ember akkor ideiglenes csőlátás alakul ki, eközben tehát könnyen be lehet cserkészni az íjászt, erre az esetre (meg ha nem maradt már egy társ sem) jól jön egy tartalék fegyver mert nem rúgnak ki és nem is kell értelmetlenül pusztakézzel nekirontani a tömegnek. Valamelyik threadben tárgyalták is hogy ez a slotos baromság lesz, én már akkor elmondtam ugyanezt dehát erről ennyit pont láthattam is hogy a sok véresszájú hogy akart egy másik íjászt kickelni a futásért. Igazándiból ezt a hibridproblémát nagyon könnyen lehetett volna orvosolni : minden fegyvernél át kell állítani az igényt a PS,PD,PT helyett WPF-re, például ha nem tetszik hogy az íjásznak van egy tartalék flambergje (ezt én is bénának találom) akkor a flambergnek adni kell 150 kétkezes wpf igényt. Így akkor már a specializálódásnak is értelme volna, mert nem mindenki menne sniper crossbow-val vagy az említett flamberggel, a hibridek hogyha például egy íjász flamberget akar használni az azt jelentené hogy durván 50-75 wpf-t tudna összehozni az íjához ami pedig mondjuk elég lenne egy shortbowhoz. Szerintem ezt sem lett volna nehezebb leprogramozni mint ezt a hülyeséget hogy az eddigi normális (PS,PD,PT) igény mellé egy újabb változót a slotigényt behozni és AZT egyenként mindegyik fegyvernek megadni. Nos ez a patch nem szerettette meg magát velem, az előzőt még el tudtam fogadni a javítási költségek meg az akkori nerffel együtt, meg tudtam szokni a harcot a gyengébb páncélban hogy ne üssenek le egyből és a két tegez nyílvessző legalább kitartott valameddig... DE MOST ! Most választhatok hogy kb. 1-2 percig lövök ha sokáig visszatartom a lőszert azt megyek közelharcra 50-es polearm skillel (HA-HA! komoly esély, egy az egy ellen még csak-csak, de többel szemben puding vagyok) vagy viszek 3 tegez lőszert (mert minek hagyjak szabadon egy slotot, ha már a polearmomat nem használhatom egykezesre meg nem fogom cserélni az egész kollekciómat, lovas bár lehet eredményes egykezessel  de nem 50 wpf-el, arra a lándzsa való hogy azzal távol tartsa magától a jobb/veszélyesebb ellenfeleket + ha nem lóval vagyok akkor az ellenséges pacikat is csak lándzsával lehet távol tartani nem valami szar karddal) aztán meg futhatok amíg kickelnek/kamikaze.

Szerk.: közben felraktam a hotfixet, így mostmár csak 18 nyílvesszőt ad egy tegez khergit arrow...nem tudom miért apránként basszák el az összes kasztot hogyha az a céljuk hogy lolstab vetélkedővé redukálják a modot... egyébként gratulálok az új hangrendszerhez, az egész önmaga paródiája. Eddig ilyen spacemarine-os tesztoszterontenger hangja volt mindenkinek most meg valami 15 éves buzigyerek, aztán meg a fütyülést három gomb lenyomásával lehet elérni, mondjuk hogy ez oké, azonban akkor a menüben ne quick menüpont alatt szerepeljen hanem teszem azt other menüben, mert ez a quick minden csak nem gyors elérés. Az meg hogy nem tudom a játékon belül váltani a felszerelésem, hanem alt+tab és menjek fel az oldalra az is zseniális ötlet volt.
« Last Edit: April 30, 2011, 01:40:40 pm by GMester »

Offline Norion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #13 on: April 29, 2011, 08:22:23 pm »
0
lehet, hogy itt az ideje néhány nap szünetnek, amíg kiforrnak a dolgok.........(de sajnálom a great axe-ot, ami eltűnt, még jó, hogy nem azt heirloomoltam, pedig egy ideig azt akartam)

más, technikai kérdés.....két különböző gépen is próbáltam az új crpg weboldalra belépni, mindkettőn IE van, ugyanaz a verzió szerintem, az egyiken magyar, a másikon angol windows van, belépni sikerült a cookie-k törlése után, de az egyik gépen nem jelennek meg a rajzos ikonok ahol be tudnál lépni az inventory-ba, meg tudod nézni a fegyvereket, stb, teljesen üres az oldalon az a rész, a másikon jó. melyik összetevő hiányozhat amiért nem látom ezeket a részeket, csak az angol windows-zal, IE-vel?

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: [!!! PATCH 0.220 !!!]
« Reply #14 on: April 29, 2011, 11:04:32 pm »
0
Nekem win 7 angol 32 bites van és a firefoxxal nekem nem ment,internet explorerem nincs,mert megváltam tőle,de a chrome az bírja nálam.A néhány nap szünetet én is támogatom,a fórumozást azért ha lehet akkor ne hanyagoljuk annyira,hátha van valakinek valami jó ötlete és megoldása a patch probléma halmazaira.Amikor kijött anno a nagy újítás,akkor gondoltam ennyire rossz már semmi se lehet,hát,visszavonom,tévedtem ez a módosítás egyenlőre egy nagy kalap .... halmaz.Szerintem tényleg kellene nekünk egy csapatot alapítani,akik csinálnak modot a játékhoz és idővel a szerver kérdést is megoldanánk.Egyenlőre ebben az új változás rengetegben nehéz értékelést mondani a java részről,de sok bug lett így és sok hülyén átgondolt dolog lett beletéve és ezzel most jó pár játékos kedvét szegték.Holnap majd ránézek a játékra és ha tapasztalok benne valamit még,majd megosztom veletek,egyenlőre csak annyi,hogy úgy néz ki az egyik karakterem totál káros és törölhetem ki.Most nincs sok kedvem játszani és nézni,hogy mennyire tréj lett.

Jó éjt és szép álmokat mindenkinek mára! :) legyetek jók és ne búslakodjatok :) "elég ha én teszem" :D