Author Topic: Ötletek  (Read 8249 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Ötletek
« Reply #15 on: April 11, 2011, 10:15:35 pm »
0
Rendicsek,más valami,játékon belül szeretnétek valamilyen fejlesztést? :)

Offline sir_Ady

  • Noble
  • **
  • Renown: 16
  • Infamy: 1
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
  • Game nicks: Quincy_sir_Ady, Adyalt
Re: Ötletek
« Reply #16 on: April 12, 2011, 12:38:36 pm »
0
A könnyü heraldic nagyon jó ötlet néhány hete láttam egy postot amiben ezt tárgyalták,hogy vagy egy tabard szintű vagy egy picit erősebb bőrpáncélként lehetne megcsinálni. Ami a pacit illeti örülök hogy az is tovább megy, nagyon utálnám hogy nem elég egyszer megvenni hanem minden életben újra meg kellene venni drágán aztán még a javítási költségeket is fizessem,közben meg az első generációs lovakat egy első generációs dobó vagy számszeríjász is kiszedi alólam,szerintem nem lenne egy lovas sem ha mindig újra meg kellene venni a pacit.

Szerk.: most jut eszembe, azért a fegyverek meg a páncélok is elrohadnak egy idő után így ilyen pénzkereset mellett tuti nem lenne senki sem nehézpáncélban, mindenki paraszt lenne

igen, igazatok van az örökléssel kapcsolatban :) Mondjuk, én nem bánnám, ha a fegyverek/páncélok pusztulnának idővel, csak más eséllyel - azért kétszáz éves, különleges minőségű kardból/páncélból még mindig több van, mint kétszáz éves, különlegesen jól futó paciból :p. De alapvetően tisztában vagyok azzal, hogy itt nem a realizmus az elsődleges :)

Offline GMester

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: Ötletek
« Reply #17 on: April 12, 2011, 03:12:27 pm »
0
igen, igazatok van az örökléssel kapcsolatban :) Mondjuk, én nem bánnám, ha a fegyverek/páncélok pusztulnának idővel, csak más eséllyel - azért kétszáz éves, különleges minőségű kardból/páncélból még mindig több van, mint kétszáz éves, különlegesen jól futó paciból :p. De alapvetően tisztában vagyok azzal, hogy itt nem a realizmus az elsődleges :)
:D :D :D Ez igaz valóban ritka az ilyen matuzsálem paci. Viszont ha esetleg ezt megcsinálnák akkor egy új módját kell kitalálni a ló fejlesztésének, mondjuk pénz ellenében fejlesztheti az ember a lovát, viszont ez a sokat magasztalt "BALANCE"-t rombolná, a gazdagabbak többet javítanak a lovon a csórók meg örülnek ha futja új pacira genváltáskor. Amúgy úgy hiszem hogy vannak játékok ahol nem számít a realizmus, ezek elsősorban az ilyen többjátékos aszalós-pírítós-lövöldözős játékok, ahol az ember választ egy fegyvert ami tetszik neki belép az arénába és öl vagy megölik, majd kezdődik az egész előlről. Ezeknél csak arra van szükség hogy csinos legyen a pálya meg a felszerelés és valamilyen hangulatot adjon, például a warbandról úgy gondolom hogy a crpg az igazi multija nativeban max talán 32-64en játszanak, itt pedig akár 120an is (régebben még akár 180 is lehetett csak nagyon lagosnak-crashelősnek bizonyult azt visszavették), így valóban egy nagy csatára emlékezteti a harc látványa nem pedig egy útszéli csetepatéra vagy kocsmai bunyóra.

Offline McCart

  • Knight
  • ***
  • Renown: 27
  • Infamy: 4
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
Re: Ötletek
« Reply #18 on: April 13, 2011, 05:48:33 pm »
0
Pénzes zsák :D azt kellene akkor megoldani,ha már ilyen nagyok a költségek,hogy ne mindig spórolás legyen,hogy a szerezhető pénz mennyiséget növelik pl 100 arany és 1000 tp és minden szinten nő ennyivel 5 szorzónál meg kitalálod :) a fegyverek ára az szerintem okés lenne így,mert igazából csak a fenntartás húzós,egyszer megszerezni viszont nem.Garrus ezt felvethetnéd mint elképzelést,mert a javítási költség marha nagy.Főleg hogy ha belegondoltok abba,hogy állítólag hány % az esély arra,hogy tönkre menjen,ez nem reális,majdnem minden mindig megsérül.Ezért ha már javítási költség van,akkor legyen a pénz szerzés is jobb,mert akkor a páncélok is jobban fenntarthatóak lennének.Az meg,hogy valaki eljusson x5 ig az elég nehézkes,szóval nagy habzsolást nem lehet csinálni,ezért a játékidőt és a pénzt is növelni kéne arányosan.

szerintem jól van így , jobb lett a mod mióta nem rohangál mindenki full páncélban.
bár magamon vettem észre , hogy bár megtehetném (összegyűlt úgy 280k) patch óta nem páncélban játszok , inkább vmi könnyebb bőrvértben.
úgyhogy jócskán előnyére vált ez az update a játéknak.

Offline GMester

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: Ötletek
« Reply #19 on: April 14, 2011, 02:18:53 pm »
0
szerintem jól van így , jobb lett a mod mióta nem rohangál mindenki full páncélban.
bár magamon vettem észre , hogy bár megtehetném (összegyűlt úgy 280k) patch óta nem páncélban játszok , inkább vmi könnyebb bőrvértben.
úgyhogy jócskán előnyére vált ez az update a játéknak.

Énszerintem nem csökkent a full páncélosok száma, legfeljebb nem gyarapodott. Nekem úgy tűnik hogy aki a patch előtt is fullban rohangált az most is azt teszi, egyedül a plated charger lett ritkább. Én vettem egy transitional armort még közvetlenül a patch előtt és még egyszer sem hordtam harcban(csak duelre vettem föl egyszer). Én mondjuk elég új játékosnak számítok, a patch előtt talán 1-2 hónappal kezdtem nekem így nem is gyűlt össze olyan sok pénz most nagyjából 20k-m van, elvileg én is hordhatnám a páncélt egy pár körre de én már hozzászoktam a könnyű és közepes páncélokhoz, ráadásul allergiás vagyok az esztelen költekezésekre meg az eladósodásra, így azt látni hogy mennyire fogy a pénz akár egy közepes felszerelés mellett is az teljesen kikészít engem,a lovak meg egyenesen K.O : lehet hogy csak én vagyok balszerencsés, de nekem minden körben kellett eddig fizetnem a lóért, akár még akkor is hogy ha egy másodperccel a kezdés után leszállok róla vagy lelövik alólam.

Offline McCart

  • Knight
  • ***
  • Renown: 27
  • Infamy: 4
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
Re: Ötletek
« Reply #20 on: April 14, 2011, 03:57:04 pm »
0
kevesebben vannak.  :)
Patch előtt állig milanese platebe bújt robotzsaruk mászkáltak mindenhol (köztük én is:D) , most azért ritkábban látni. :D

be kellett vna vásárolnod pajzsokból , fegyverekből és eladni upgrade után.  volt egy béta szerver , látni lehetett mennyivel fognak drágulni , tobbszáz %os profitot lehetett rajtuk realizálni.
« Last Edit: April 14, 2011, 04:07:20 pm by McCart »

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Ötletek
« Reply #21 on: April 14, 2011, 05:11:05 pm »
0
Azért megvenni,hogy el add,azért kár szerintem vásárolni.Én is azok táborát erősítem,akik szeretnének kicsit több pénzt realizálni,mert ha egy kör alatt elmegy mondjuk 5 ezer,amiből egy komplett felszerelést is vehetnék,ráadásul sok óra munkával szedek össze "Rossz köröknél" akkor az eléggé elveszi a kedvem attól,hogy fejlődjek és akarjak tovább lépni.Megjegyzem én is csak közepes páncélokat hordok maximum,mert én szeretek tempót menni :D,de akik szeretnének "magabiztosabbak" lenni meg némi védelem extrát,azoktól ez a patch elveszi azt.A javítás az kell a játékba,alá írom,legyen reálisabb :),viszont ha reálisabbak akarunk lenni,akkor a javítási költségekkel és drágább fegyverekkel arányosan több pénzt kellene adni körönként.Nem sokkal emelném meg,csak dupla annyival,ez viszont már jó lenne,mert akkor kicsit szabadabban vállalhatnám be a jobb felszereléseket és nem sallangon kellene élni :D.

Az hogy a ló öregedjen,meg a fegyverek öregedjenek,szerintem nem érné meg anyagilag,ennyi erővel meghalhatna a karakterem is több száz évesen :D akkor meg kár 31 ig elvinni és utána heirloomolni. Amúgy a heirloomban is arra gondoltam lehetne egy pici erősítés.Azt kéne,hogy 3 tárgyat lehessen átvinni,a pénz az adott,mondjuk ha kompenzálás kellene,akkor a pénz 10% vonják le,ugye a statsok azok nem maradnak meg,a maximalizálás miatt,de a wpf ből adhatnának többet minden szintlépés után arányosan.Mint már beszéltünk róla azért,hogy még több képességre lehessen belepakolni,és tényleg lehessen "elit" képzés is.

Kiegészítő eszközök ként lehetne olyasmit is betenni a játékba,mint pl kürtök,dobok,zászlóhordók,medikusok,nyílkészítők,kovácsok.
Ki ki a képességeinek megfelelően működne.Ezeket más modoknál találtam és szerintem ezek is sokat dobnának,ha megcsinálnák.
Kellene több modder a játékhoz,tovább lehetne fejleszteni a crpg modot így :)

Ezen kívül még szerintem azt is meglehetne akkor csinálni,amiről valamelyik diszkurzusban találtam és volt róla szó,hogy az építési nyersanyagokból lehetne építeni ugye,pl tornyot,sátrat,ostrom gépeket,csak ezeket nem csinálták még meg.

Egy teljesen másik ötletem is van,amit most vitattam meg Antonióval,nevezetesen azt,hogy egy újabb játékmódot is belehetne vezetni.
Ez lenne a vár építős mod,hogy van egy adott idő építkezésre,mindenki aki felcsatlakozik kap nyersanyagokat,már csak csapat munka és mindenki felhúzza az erődöt,lenne egy támadó csapat és egy védő,miután lejár az idő és olyan lenne lényegében mint egy csata,vagyis az utolsó vérig folyna,csak előtte mindenki közösen építené meg az erődöt,amit vagy véd vagy bevesz.Itt egy két szépség hibát szeretnék feltenni,ami miatt macerás lenne.Első,hogy nem tudom kinek mennyire van kedve pl 5 percet eltölteni erre,hogy felhúz egy várat,másfelől meg hogy ha felépítek egy várat,akkor mivel én építettem,tudom hol van a gyenge pontja.Mondjuk ettől nem tartok,hogy megtalálják,mert itt csapat játék nem nagyon létezik,elszórva van,főleg klántagok egymás közt megbeszélik mit hogyan.

Szóval,most hirtelenjében ennyi :) észrevételek?

Offline McCart

  • Knight
  • ***
  • Renown: 27
  • Infamy: 4
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
Re: Ötletek
« Reply #22 on: April 14, 2011, 08:52:38 pm »
0
nem érted , pont ez volt a lényege.
patch előtt megvetted a pajzsot 500ért 2 napra rá eladhattad 5000ért. nem tudom mikor kezdted a játékot , ha január környékén akkor persze tárgytalan.
Kár lenne növelni a körönkénti pénzmagon , ha szerencsés / jó vagy , jól teljesít a csapat nagyon gyorsan megszedheted magad.  Ill. nem baj ha nem telik minden körben fullpáncélzatra / plated chargerre , így izgalmasabb a játék , nagyobb a kihívás.

Ostromtornyot , sátrat most is építhetsz , legalábbis láttam már hogy siege szerveren építettek.
Csak ugye strategus híján ennek sincs értelme.

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Ötletek
« Reply #23 on: April 15, 2011, 12:43:38 pm »
0
Később kezdtem :) amúgy értem hogy az lenne a lényeg,hogy több legyen a kihívás,de ezt más eszközökkel is lehet fokozni.
Zászlóval hogy álltok? :)

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Ötletek
« Reply #24 on: April 22, 2011, 11:58:06 pm »
0
Innen áthelyeztem a posztokat egy új topikba, a Strategusról volt szó
és amúgy is gyakorolok moderálni  8-)
http://forum.c-rpg.net/index.php/topic,4223.0.html
Tessék ötletelni!
visitors can't see pics , please register or login