Author Topic: Mi van velünk?  (Read 8997 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Norion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Mi van velünk?
« on: May 23, 2011, 08:07:43 pm »
0
sziasztok!

Ki mit tud a tagokról? Nagyon inaktívak vagyunk fórumon is és játékban is az elmúlt időszakban.....Oldknight-tal és Sir_Adyval szoktam néha összefutni.....mi újság GMesterrel, tényleg abbahagyta vajon? Garrusról tud valaki valamit? Már Hyeza sem kommentel nagyon (mert nem is írunk be semmit talán, amire reagálhatna)

Egyre többen rebesgetik, hogy a strategus "már a spájzban van", lesz a klánunkból aktív szereplő szerintetek, ki hogy látja?


Offline Christo

  • Dramaturge
  • King
  • **********
  • Renown: 1844
  • Infamy: 371
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: No faction, methinks.
  • Game nicks: Sir_Christo, Christo, Cristo.
  • IRC nick: Christo
Re: Mi van velünk?
« Reply #1 on: May 23, 2011, 10:11:31 pm »
0
Én úgy látom, hogy sehogysem egyelőre, ugyanis a kliensem szarakodik, szét my old friendyok és crashelek állandóan, +lag. Más játéknál nincs ilyen csak itt, érdekes módon.

Strat ha kialakul talán lesz valami, bár ez még a jövő zenéje.
visitors can't see pics , please register or login

                                                                                            Thanks to cmpxchg8b for the picture!

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Mi van velünk?
« Reply #2 on: May 31, 2011, 06:07:27 pm »
0
Kicsit szünetelem a játékot, szerintem hamarosan visszateszem, lepucoltam a gépemről :) Miújság a játékban ? Van valami friss csemege információtok a számomra ?
visitors can't see pics , please register or login

Offline Danwion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: SacraCorona
  • Game nicks: Danwion
Re: Mi van velünk?
« Reply #3 on: June 05, 2011, 12:22:56 pm »
0
Szerintem, hogyha a klánból nem lesz semmi, az a közös játék és beszélgetés hiánya miatt fog történni. Kéne valami chat szoba v valami, mert végül is a klánok fennmaradásához nem csak a játszás kell, hanem a jó társaság is. Szvsz ki kéne tűzni egy időpontot, amikor mindenki fel tud jönni egy szerverre, és ott felmérni, ki hogyan játszik, utáni megbeszélni. De ti tudjátok.

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Mi van velünk?
« Reply #4 on: June 13, 2011, 04:35:32 pm »
0
Sziasztok srácok újra :) látom emlegetve voltam,nem,csak annyi történt nálam legalábbis,hogy megvettem a játékot,aztán játszottam vele párszor,egyelőre csak natívban,egyelőre nem tudom mi van a crpg vel.Gmesterről csak annyit tudok,hogy ő abbahagyta,egy játékostársnak Darminaskha akkuntját ellopták,Józsefről semmit sem tudok,egy ideje nem beszéltünk.A kommentekkel igyekszek felzárkózni :)

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Mi van velünk?
« Reply #5 on: June 19, 2011, 05:56:17 pm »
0
bibíp.
egyre több a magyar játékos, nem kell 1 klánban lennünk, csak lépjetek be a HuN steam csoportba.
« Last Edit: June 19, 2011, 05:57:33 pm by Garrus »
visitors can't see pics , please register or login

Offline sir_Ady

  • Noble
  • **
  • Renown: 16
  • Infamy: 1
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
  • Game nicks: Quincy_sir_Ady, Adyalt
Re: Mi van velünk?
« Reply #6 on: June 21, 2011, 03:49:13 pm »
0
Jogos a topicnyitó kérdés :)

Sajnos, úgy tűnik, hogy, akkor kb. utolsóként, lekapcsolom a villanyt, mint SacraCorona. Azért a zászlót megtartom :)

Legközelebb (főleg, ha sikerül a MW warbow-t visszacserélnem egy MW strongbow-ra) pedig lovasíjászként majd igyekszem borsot törni a GK_ orra alá :p

Offline Norion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: Mi van velünk?
« Reply #7 on: June 21, 2011, 06:31:44 pm »
0
Nem leszel teljesen egyedül. Sacracorona_Amrion itt maradt veled, nem adja le a a zászlónkat soha.

Offline sir_Ady

  • Noble
  • **
  • Renown: 16
  • Infamy: 1
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
  • Game nicks: Quincy_sir_Ady, Adyalt
Re: Mi van velünk?
« Reply #8 on: June 22, 2011, 10:41:42 am »
0
:), úgy legyen :)

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Mi van velünk?
« Reply #9 on: June 22, 2011, 06:20:08 pm »
0
Srácok nem is kell,mert a klánunk élni fog! :)

Offline McCart

  • Knight
  • ***
  • Renown: 27
  • Infamy: 4
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
Re: Mi van velünk?
« Reply #10 on: June 24, 2011, 12:44:28 am »
0
nem kell még feltétlen temetni a klánosdit gyerekek. :)
most még úgyis csak csekélyke létjogosultsága van , de ha újra életre kap (ha egyáltalán még valaha) a strategus lesz értelme ennek is és jópár ember kedvet fog hozzá kapni szvsz.

Offline sir_Ady

  • Noble
  • **
  • Renown: 16
  • Infamy: 1
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
  • Game nicks: Quincy_sir_Ady, Adyalt
Re: Mi van velünk?
« Reply #11 on: June 24, 2011, 10:25:24 am »
0
csak ismételni tudom magamat:
úgy legyen! :D

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Mi van velünk?
« Reply #12 on: June 25, 2011, 11:07:35 pm »
0
:) úgy lesz :)

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Mi van velünk?
« Reply #13 on: June 30, 2011, 12:19:24 pm »
0
Ha beleegyeztek, hogy én legyek a klán vezetője, akkor berúghatjuk a dolgot.

Sztem ti is látjátok, hogy mindenki szavát egyenlőnek vettem/vettük, mert nem akartam magamhoz rántani az irányító szerepet,
hátha valaki más is erre pályázik. (GMester? Hyeza? :) )

Kiderült azonban, hogy igazából senki nem akarja igazán. Indítottam szavazást klánnal kapcsolatos kérdésekről,
és mindegyik hasznos beszélgetésekhez vezetett végülis, de ezzel nem jutottunk egyről a kettőre.
Kellenek ezek a diskurzusok, de egy vezető is.
Mindenki szavát mérlegelni kell, de a végső döntéshozást egy pontban kell összpontosítani. Punkt.

Én jelölöm ki az egyes feladatköröket betöltő szereplőket (diplomata, taktika felelős, image felelős, újonc toborzó, stb.)
Részemről az volt az oka, hogy nem tettem bele eleget a dologba, hogy minden kérdésben túl sok volt az eltérő elképzelés/vélemény.
Ha megrémültél: nem vagyok diktátor, az tök jó, ha mindenki egy kicsit a sajátjának érzi a klánt, de számomra az utóbbi időben
bebizonyosodott a c-rpg klánokat nézegetve, hogy igazán progresszívan (azaz gyorsan, folyamatosan, komolyan) csak az egy ember
irányítása alatt lévő (hierarchia van, nem vezetőség, hanem vezető van) klánok működnek.

Tehát, aki szívesen alávetné magát a következő elképzelésemnek, az PM nekem. Aki "nem tud" Personal Message-et küldeni,
vagy "túl messze van a gomb", annak megspórolom az időt, ne jelentkezzen:)
Természetesen, ha tényleg nem tudjátok hogy kell, szívesen leírom, egyébként tök egyszerű:
fent My Messages -> Send Message -> To: Garrus    Subject: a tárgy, stb.

Tények:
- lesznek külföldi tagok, a vezetőség lesz magyar. a külföldi tagok nem lehetnek pl. diplomaták, stb.
ez azért fontos, mert csak egymás között elég gördülékeny a kommunikáció, és azért mégiscsak kisebb az esélye, hogy egymással kitolunk, mint egy külföldivel.
- a zászlót az csinálja, aki akarja, akár többen is (bár a jelenlegi simán jó sztem kiindulásnak), megkérdezheti a többiek véleményét,
de nem szavazással döntünk, hanem beszélgetünk róla, és én fogom eldönteni, hogy melyiket válasszuk. (ismétlem, ez már lefutott dolog, a jelenlegi tök jó)
- strategusban a terv: először zsoldosok ként kínáljuk szolgálatainkat, majd egy nagyobb birodalom vazallusai leszünk (így lesznek falvaink), utána meglátOM.
- amennyiben valakinek nem tetszik a kijelölt irányvonal, akkor megbeszéli velem, hogy mi az ötlete, ígérem, hogy nyitott leszek.
- senki nem sértődik meg, ha x-et vagy y-t menesztem a klánból jogos, nyilvánvaló indokkal (pl. a SacraCorona név alatt TK-zik public szerveren,
rossz hírét kelti a klánnak, az általa önként megígért dolgokhoz nevetségesen sokszor nem tartja magát, stb.)
Nem vagyok náci, ha megváltozik azonnal tárt karokkal visszavárjuk. Nem fogok senkit sem kirúgni, mert csak nekem nem szimpatikus.
- a toborzás felelős keresi az újoncokat (pl. vannak külföldi wannabe-magyarok, akik imádnak minket, és jól játszanak, ilyenekre gondolok),
és azokat vesszük fel, akikre én áldásomat adom. Ha idővel úgy látom, a toborzónk megfelelően mérlegel, átadom neki a döntési lehetőséget.
- amíg van vezető (jelenleg én), addig nem lehet szavazni másik vezető választásáról, kivéve ha alkalmatlanná válik a szerepére. (inaktivitás/szervezetlenség)

Összefoglalva: a megbukott vállalat szerű vezetési modell helyett lesz egy hierarchikus rendszer, aminek én vagyok a csúcsán, közvetlenül alattam
a megbízottak (diplomata, toborzó(k), stb.).

A hezitálókat kérem, illetve akikkel alig beszélgettem, és nem ismerik az online oldalamat:
ez nem felháborodott nyavajgás, hanem a helyzet megoldására adott megoldási tervem, amihez a ti támogatásotokat kérem!

És hogy miért én ? Most nem az egómat akarom pumpálni, de ezek tények:
- kb. 1 éve játszom, elég jól ismerem a játékot, illetve a játékosközösség felépítését (melyik klánok gázok, melyikek erősek, melyikek gagyik, stb.)
- ismerem a játékosok nagy részét, engem is sokan ismernek
- én vagyok a magyar fórum moderátora, illetve az adminok is ismernek
- több klánban is voltam több-rövidebb időt (Fallen, Ninja, my old friend (alias Bandits), jelenleg GK)

Tudom, hogy sok az én-én-én, de ez egy ilyen poszt :)
Nah, akkor feldobtam a labdát, csapjátok le.
visitors can't see pics , please register or login

Offline sir_Ady

  • Noble
  • **
  • Renown: 16
  • Infamy: 1
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
  • Game nicks: Quincy_sir_Ady, Adyalt
Re: Mi van velünk?
« Reply #14 on: June 30, 2011, 02:21:55 pm »
0
Egyetlen kiegészítés:

az eddigi modell jellemzően a vállalatvezetésben is megbukik ám :) (nagyon szépen kerülik ki a döntéseket a felső vezetésekben is, ha nincsen egy központi irányító/útmutató)

Egyetértek, elfogadom és támogatlak. (Nem PM, de már elkezdtem válaszolni, mikor odáig jutottam az olvasásban :))
« Last Edit: June 30, 2011, 06:24:25 pm by Garrus »