Author Topic: İslam  (Read 1564 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Adraman

• Knight
  • Renown: 46
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: _Einherjar_ and many alts like Einherjar_XXX
  • IRC nick: Adraman

Offline Iymore

• Baron
  • Renown: 140
  • Infamy: 104
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Balamir
Re: İslam
« Reply #1 on: September 11, 2013, 08:33:36 am »
Adamların müslüman olduğundan falan bahsedilmiyor neden hemen islama bağladın ki? Ayrıca attığın ayetin alakasını anlayamadım

Offline Adraman

• Knight
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #2 on: September 11, 2013, 08:57:07 am »
http://www.sorularlaislamiyet.com/article/10292/talak-suresi-4-ayetin-henuz-adet-gormeyenlerin-iddet-sureleri-de-uc-aydir-ifadesi-adet-gormemis-kiz-cocuklarinin-da-evlendirilebilecegini-mi-gosterir.html

Burada arkadaş ayrıntılı olarak açıklamış surenin anlamını.Sana şunu söyleyeyim 8-9 yaşında bir çocukla evlenebilmek mümkün müdür hocam sorusu benim midemi

bulandırıyor açıkçası.Kişi bu soruyu etik buluyorsa bu onun hayvanlığıdır,önce bunu söylemek istedim.

8 yaşındaki bir kız adet geçirse bile, cinselliğe hazır mıdır sence? Açık yüreklilikle cevap vermeni istiyorum sen kendi kızına böyle bir şeyi yapar mısın?

Bunu düşünmek bile hayvanlıktır.Ülkemizde de bunun türevleri var bkz. Hüseyin Üzmez,Halis Toprak bunlar da referans olarak bunu alıyorlar

Adam müslüman ayrıca.

Offline Imperious

• Count
  • Renown: 235
  • Infamy: 35
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Kapikuku
  • Game nicks: Lacoste
  • IRC nick: DIE
« Reply #3 on: September 11, 2013, 09:23:24 am »
Din halkın afyonudur. Burdaki dedelerimizde afyonu fazla kacırmıs  8-)

Offline Olcayto

• Beggar
  • Renown: 0
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Game nicks: Bugrahan_the_Grey
« Reply #4 on: September 11, 2013, 04:44:41 pm »
Dinimiz Kinimizdir !

Offline Ottomans_Guard

• Knight
  • Renown: 33
  • Infamy: 10
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
  • Faction: The_Turks
  • Game nicks: agzini yüzünü sevdimin ..ötlemeleri......oglum nekadar gerzeksin sen ya üfff
« Reply #5 on: September 11, 2013, 04:45:58 pm »
Surede 9 yasinda evlenebilir diye bisey yazmiyor.Herkes kendi ideolojisine göre yorum yapiyor ve bu yüzden yanlis anlasilabiliyor.En güvenilir ceviri Elmalili HAmdi Hocanindir,kendisi Atatürk tarafindan görevlendilmistir ve ayrica son Seyhülislamdir.Her dinde sapiklik yapan vardir Islam da Hiristiyanlarda Yahudilirde ve doga dinlerinde de var.
Hewrkes kendi dinini kendine yasar, bak sunlar söyle yapiyor bunlarin hepsi böyledir diyemeyiz hangi din olursa olsun bu yanlis olur.
Mesela almanyada bircok Papaz cocuklara cinsel taciz bulunmaktan suclu bulunuyor,diyemeyiz iste "Hiristiyanlar" böyle sapiktir söyle sapiktir bu yanlis olur.
Iste herkes kendi ideolojisine göre yorum yapar Din hassas bir konudur.

Aslinda merak ettim niye böyle bir konu actin?

Yorumlara saygilar simdiden
visitors can't see pics , please register or login

Offline Olcayto

• Beggar
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #6 on: September 11, 2013, 05:15:44 pm »
Surede 9 yasinda evlenebilir diye bisey yazmiyor.Herkes kendi ideolojisine göre yorum yapiyor ve bu yüzden yanlis anlasilabiliyor.En güvenilir ceviri Elmalili HAmdi Hocanindir,kendisi Atatürk tarafindan görevlendilmistir ve ayrica son Seyhülislamdir.Her dinde sapiklik yapan vardir Islam da Hiristiyanlarda Yahudilirde ve doga dinlerinde de var.
Hewrkes kendi dinini kendine yasar, bak sunlar söyle yapiyor bunlarin hepsi böyledir diyemeyiz hangi din olursa olsun bu yanlis olur.
Mesela almanyada bircok Papaz cocuklara cinsel taciz bulunmaktan suclu bulunuyor,diyemeyiz iste "Hiristiyanlar" böyle sapiktir söyle sapiktir bu yanlis olur.
Iste herkes kendi ideolojisine göre yorum yapar Din hassas bir konudur.

Aslinda merak ettim niye böyle bir konu actin?

Yorumlara saygilar simdiden

Herşey hoş güzelde abi zaten diğer dinlere oranla Müslümanlarda Bağnazlık daha fazla bakınız araplara;Hepsi sübyancı azmış 3 karı sınırına gelmiş allah izin verse 8 9 10 yapacaklar yani Türkiye'de din sorgulandıkça şeriat yakındır.

Offline Adraman

• Knight
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #7 on: September 11, 2013, 05:49:50 pm »
Göksel abi genelleme yaptığım yok zaten, ama bu adamlar İslamı kullanarak 8 yaşındaki kıza tecavüz etme hakkını kendilerin de buluyorlar.Yemen de yaşayanların 3 te 1'i 12

yaşından küçükken evlendiriliyormuş.Araların da yaş farkı da olabiliyor.İslam dini güzellik dini iyilik dini ama 8-9 yaşında daha yeni adet görmüş aklı cinselliğe erişmemiş bir

çocuğa tecavüzü yasaklamıyorsa ben bunu sorgularım.

Kız cinsel saldırı sonrası iç organları zarar gördüğü için ölmüş ve adam serbest.İnsan hakları olaya el atmaya çalışıyormuş ama bu heriflere bir sikim olmaz.

Konuyu niye açtığımı söyleyeyim,ben şahsen Türk medyasın da  bu haberi görmedim eminim haberi duyan arkadaşlar da internetten veya burdan duymuşlardır.Fikirlerinizi

almak istedim.

Offline Real_Hunter

• Baron
  • Renown: 81
  • Infamy: 8
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Warriors of Tengri
  • Game nicks: Turkmen_Azap
  • IRC nick: Turkmen_Azap
« Reply #8 on: September 11, 2013, 05:58:06 pm »
Göksel abi genelleme yaptığım yok zaten, ama bu adamlar İslamı kullanarak 8 yaşındaki kıza tecavüz etme hakkını kendilerin de buluyorlar.Yemen de yaşayanların 3 te 1'i 12

yaşından küçükken evlendiriliyormuş.Araların da yaş farkı da olabiliyor.İslam dini güzellik dini iyilik dini ama 8-9 yaşında daha yeni adet görmüş aklı cinselliğe erişmemiş bir

Kız cinsel saldırı sonrası iç organları zarar gördüğü için ölmüş ve adam serbest.İnsan hakları olaya el atmaya çalışıyormuş ama bu heriflere bir sikim olmaz.

Konuyu niye açtığımı söyleyeyim,ben şahsen Türk medyasın da  bu haberi görmedim eminim haberi duyan arkadaşlar da internetten veya burdan duymuşlardır.Fikirlerinizi

almak istedim.

İslam ülkesi diye geçinen hiç bir ülke gerçekten islamla yönetilmiyor.. İrandaki mute nikahı mesela buna bir örnektir.. Oradaki şeyhlerin vs sevgilileri giyinişleri vsde başka bir örnek bir gurup veya bir ülkede islam yanlış yorumlanıyor ve bu sebebden bazı şeyler oluyorsa bu insanların yozluğundandır.. İslamla alakalı değil..

Şuanda Müslüman ülkelerde okuma araştırma ne yazıkki çok yaygın değil bazı ülkeler hariç tabi Malezya felan mesela..Şeyh diye geçinen bir adam caizdir diyor oranın cahilleride tamam diyip yapıyor saçmalığını muhtemelen.. Kuranın ayetleri derin ayetlerdir.. Herkez kuranı çeviremez veya herkez kuranı anlayamaz.. Bir ayette birden çok mesaj vardır mesela..

İslamı yanlış yorumlayan bir bakış açısından bunlar doğuyor olması normal.. İslamı bilen anlayan hiç bir insan 8yaşındaki çocuğa tecavüz etme girişiminde bulunmaz.. Bulunanda insanlıkdan pek nasibini almamıştır.. Ama arap ülkelerinde kızlar gelişimini bizim kızlarımızdan 5-6yıl önce tamamlıyor..

Offline the real god emperor

• King
  • Renown: 1630
  • Infamy: 348
  • cRPG Player Sir Black Knight
  • Et tu, Brute?
    • View Profile
    • Click for gifts
  • Faction: Rome
  • Game nicks: Captain_Sweden
« Reply #9 on: September 11, 2013, 06:01:58 pm »
Herkes kendi dinini kendine yasar

Adam açıklamış, uzatmanın manası yok

Offline Latvian

• King
  • Renown: 1494
  • Infamy: 379
  • cRPG Player Sir Black Bishop A Gentleman and a Scholar
  • с̴͎͖͈͟͠ͅу̷̸̻̣͇͚̫͎͇̩̟̖̪͇̯к̀́͠͞҉͎͚͎а̰̤͕̱͔̬͖̟̺͍͎́͞ ̸͝
    • View Profile
  • Faction: one and only DESERTERS
  • Game nicks: u know its me when you see me
« Reply #10 on: September 11, 2013, 06:08:19 pm »
is this one of those threads where you end up in some religious conflict like every other thread in turkish forum?
people are like potatoes, they come in different shapes and sizes and they all are beautifull
masturbating while looking in a mirror isnt wrong unless its the rear view mirror and you are driving a school buss.

it doesnt matter if you are happiest person or an unfortunate weeper, a powerfull beast or a terrifying creature. we are all equal, in the eyes of the reaper.

Offline Olcayto

• Beggar
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #11 on: September 11, 2013, 06:14:15 pm »

almak istedim.

İslam'ın neresi hoşgörüdür ?

3 karı almanın neresinde hoşgörü var ? Gün gün kiminle yatacağının mı takvimini tutacaksın ?

Şimdi Türklerin büyük bir kısmı Müslümanım diye övünüyor.Ama müslümanlığa nasıl katıldıklarını bilmiyor.Sözde en büyük ırkçılar amk

Türkler'in inancı Şamanizm ve Gök Tanrı inancıdır.Zaten bakın bakalım tarihe İslamiyet'i seçen türk devletlri birer birer nasıl siki tuttu.Osmanlı diyeceksiniz bana kimse kusura bakmasın da ''Devşirme Osmanlının değil Hun Kökenli Göktürk torunuyuz.''
umarım anlatabilmişimdir.Türk budunun da savaş ruhu vardır.Gök Tengri ve Şamanizm inancı da savaşmayı gerektirir bakınız Ata Kam Ülgen'in Orhun Kitabelerinde ki sözü ''Er kişi çadırda doğar Çayır da ölür'' Orta Osya Türkleri 14 yaşına geldiklerinde eğer 75 adımdan ok attıkları hedefe vuramazlarsa savaşlara götürülmezlermiş.Ama şimdi Milli olmayınca okula gidemiyorsun amk .

Ha bide Allah ve ''TANRI'' Kelimelerinin aynı anlama geldiğini bilmeyen kekolar var.Türk dil kurumunun szölüğünü açın bakalım neymiş anlamı sonra birde allah'ın anlamına bakarsınız anlarsınız inceyi.

Ayrıca madem islam hoşgörü dini zorla müslümanlaştırılan putperestler ?

Umarım bir boklar anlarsınız.

İslam ülkesi diye geçinen hiç bir ülke gerçekten islamla yönetilmiyor.. İrandaki mute nikahı mesela buna bir örnektir.. Oradaki şeyhlerin vs sevgilileri giyinişleri vsde başka bir örnek bir gurup veya bir ülkede islam yanlış yorumlanıyor ve bu sebebden bazı şeyler oluyorsa bu insanların yozluğundandır.. İslamla alakalı değil..

Şuanda Müslüman ülkelerde okuma araştırma ne yazıkki çok yaygın değil bazı ülkeler hariç tabi Malezya felan mesela..Şeyh diye geçinen bir adam caizdir diyor oranın cahilleride tamam diyip yapıyor saçmalığını muhtemelen.. Kuranın ayetleri derin ayetlerdir.. Herkez kuranı çeviremez veya herkez kuranı anlayamaz.. Bir ayette birden çok mesaj vardır mesela..

İslamı yanlış yorumlayan bir bakış açısından bunlar doğuyor olması normal.. İslamı bilen anlayan hiç bir insan 8yaşındaki çocuğa tecavüz etme girişiminde bulunmaz.. Bulunanda insanlıkdan pek nasibini almamıştır.. Ama arap ülkelerinde kızlar gelişimini bizim kızlarımızdan 5-6yıl önce tamamlıyor..

Klasik Din tartışılmaz muhabbetini getirmişsin amk peki o zaman başlayalım bakalım.

İlk yazdığın dalkavuk yazıda insanların yozluğundandır islamiyet'in değil demişsin

Bak koçum benim insanları yozluğu hristyanlarda da var ? Ama adamlar serbest amk Ama İslam ülkelerin de ben hristiyanım de düşman gibi baksınlar sana biryerden alışveriş yaparken aleviyim de 2 katını geçirsinler anladın mı ? Yani islamiyet yozluk dinidir geri kalmış cahil bir dindir.

Okuma yazma islamiyetten dolayı gelişmiş değildir.Çünkü şeytan işidir.

Bildiğin yanıldığına yetmiyor senin koçum be hadi hadi kuran kursuna sen

Offline Real_Hunter

• Baron
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #12 on: September 11, 2013, 06:20:50 pm »
Bu dediğinde insanlardan kaynaklanıyor :) Kuranda aleviye 3kat fazla kitleyin hristiyanı aç bırakın gebersin kekolarmı yazıyor? Söylediğin olayda insanlıkda biten bir olay bütün Müslümanların üzerinde denedinmi? Kimisi der Kodumun hristiyanı muslumana 5lira sana 50lira kimiside Müslümanlığı şirin göstermek için 5lira yerine 3lira alır.. Dünyadaki bütün müslülamanları görmüş gibi yorum yapmayın.. Osmanlı islamla yönetildi. ve 300yıl boyunca yıkılmadan ayakda kaldı.. Adalet olmasa 300yıl bilmem kaç ulusla birlikte yaşamayamazlar . Adamlar isyan etse hangi isyanı bastıracak adam kaç tane ulus var.  Nedense yine kendimi tartışmanın içinde buldum ve daha fazla yazmak istemiyorum din konusu hassas bir konu.. Ve herkezin inancına saygı duymak gerekir.. Buda son yorumum:)

Offline Real_Hunter

• Baron
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #13 on: September 11, 2013, 06:22:19 pm »
Bu dediğinde insanlardan kaynaklanıyor :) Kuranda aleviye 3kat fazla kitleyin hristiyanı aç bırakın gebersin kekolarmı yazıyor? Söylediğin olayda insanlıkda biten bir olay bütün Müslümanların üzerinde denedinmi? Kimisi der Kodumun hristiyanı muslumana 5lira sana 50lira kimiside Müslümanlığı şirin göstermek için 5lira yerine 3lira alır.. Dünyadaki bütün müslülamanları görmüş gibi yorum yapmayın.. Osmanlı islamla yönetildi. ve 300yıl boyunca yıkılmadan ayakda kaldı.. Adalet olmasa 300yıl bilmem kaç ulusla birlikte yaşamayamazlar . Adamlar isyan etse hangi isyanı bastıracak adam kaç tane ulus var.  Nedense yine kendimi tartışmanın içinde buldum ve daha fazla yazmak istemiyorum din konusu hassas bir konu.. Ve herkezin inancına saygı duymak gerekir.. Buda son yorumum:) Ha bu arada bu haber gibi batıdada çıkan bir çok haber var.. Adamlar rahat diyorsunda Kimseye karışmıyorlar felan.. Ordada İslam karşıtı örgütler var.. İslamfobisi yüzünden işlenen cinayetler vs sadece tek pencereden eleştirel bakmamak lazım.