Author Topic: Kaptan Adayları - Tanıtım Başlığı  (Read 18305 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pandemona

• Game Admin (trial)
  • Renown: 321
  • Infamy: 38
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
  • We are all of us what we do
    • View Profile
  • Faction: Mercenaries
  • Game nicks: Merc_Pandemona
  • IRC nick: Pandemona
Kaptan Adayları - Tanıtım Başlığı
« on: May 23, 2012, 12:31:55 am »
Öncelikle bu işler böyle yapılmaz önce adam gibi her ülke kendi ülkesinin forumunda ciddi kaptan adaylarının kim olacağını tartışır böyle olunca hem gerginlik azalır hem de en doğru kişinin seçilmesine biraz daha yaklaşılır, ha ufak tartışmalar yaşanır mı yaşanır ki bu da normaldir ama direk olarak resmi foruma konu açmak herşeyden önce ayıptır, ama tabi herkesin kendi kararıdır.

Son 3 yıldır bu tip turnuvaların içindeyim gerek hakemlik, gerekse kaptanlık görevlerinde bulundum bu yüzden bu işleri çok iyi bildiğimi söyleyebilirim artık. Adam gibi burda kaptan adayları ortaya çıksın destekleyen desteklesin, fazla destek alan mantıklı olan ve takımla ilgilenebilecek kişi de kaptanlığa aday olduğunu turnuva sitesinde ilan etsin, destekçileri de bir de o siteden destek verirse iş tamamdır. Burdan anlaşılarak yollanacak bir kaptanın takım seçiminde de adaletli ve mantıklı hareket edeceğine inanıyorum.

Bu arada Miralay'ın da dediği gibi her iş kaptana yüklenmez, zaten bu tip turnuvalarda da her takımın iletişim bilgilerinde genelde iki oyuncunun bilgileri bulunur, zaten tek ilgilenmek de pek kolay değildir ve kaptanı bıktırır. Kaptanlık işini çok aceleye getirmeye de gerek yok doğru kişi seçilsin yeter. Ama umarım oyuncular takım oyununda fazla güçlük çekmezler, cRPG'de bunun eksikliği hissediliyor çünkü.

Tartışma konusunda mesajım aynen budur, çok fazla başlık açmak hoş olmuyor biliyorum. Ama ne yazık ki edepli tartışmayı çoğu kişi bilmiyor.

Daha kimlerin tam olarak adaylığını koyduğu belli değilken bu başlığı açmak ne kadar mantıklıdır onu da bilmiyorum ama bir yerden başlamak gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda ''sadece'' kendi kaptan adaylarınızı ve kaptanlık yapmasının mantıklı olabileceğini düşündüğünüz kişileri yazıp yorumlarınızı diğer konuda dile getirirseniz hem konular karışmaz hem de elimize somut birşeyler geçmiş olur. Talebe göre bir başlık daha açılabilir ve o konuda da kaptan adayları kendilerini tanıtabilirler.

Edit : Kaptan adayları buraya kendilerini tanıtan bir yazı yazarlarsa iyi olur.

Edit2 : Yeni adaylar hakkında başlığı editlemiyorum, diğer konuya bakabilirsiniz.
« Last Edit: May 28, 2012, 08:22:41 pm by Pandemona »
Remember remember the fifth of November. The gunpowder, treason and plot. I know of no reason, why the gunpowder treason, should ever be forgot.

Offline Pandemona

• Game Admin (trial)
  • Renown: 321
  • Infamy: 38
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
  • We are all of us what we do
    • View Profile
  • Faction: Mercenaries
  • Game nicks: Merc_Pandemona
  • IRC nick: Pandemona
Re: Kaptan Adayları
« Reply #1 on: May 23, 2012, 12:34:08 am »
Adayların tanıtım mesajları.

Öncelikle kendimi tanıtayım ismim Kaan, İstanbul'da üniversite öğrencisiyim. Bilgisayar başındaki zamanımın büyük bir kısmını cRPG'de geçiriyorum ve Warband oyununu betadan beri oynuyorum, cRPG'ye ise ilk çıktığı zamanlarda başladım. Warband competitive bir oyun haline geldiğinden beri hem Türkiye'deki hem de uluslararası turnuvalarda aktif olarak rol aldım. Gerek hakemlik, gerekse kaptanlık görevlerinde bulundum. Native modunda uzun bir süre bir Türk klanda kaptanlık görevini gerçekleştirdim. Organizasyon hakkında kendime güvenim tam ve 2010 yılında ilk Native uluslararası turnuvasında Türkiye takımı kaptanlığını yaptım. Sonraki turnuvaları da yakından takip ettim ve bir turnuvada da hakemlik görevinde bulundum, bu yüzden uluslararası turnuvalara kendimi bir hayli yakın hissediyorum ve ilişkilerim de iyi durumda.

Yaklaşık 3 yılda bir çok Native maçına çıktım ki bu turnuvanın 10 vs 10 kuralı bir Native kuralıdır (her ne kadar bu yıl değiştirildiyse de). cRPG bilgisi konusunda kuşkunuz olmasın son birkaç ayımı tamamen cRPG modunda geçirdim diyebilirim. Fakat benden daha iyi taktikler tasarlayabilecek ve bu taktikleri oyuna aktarabilecek oyuncular elbet vardır, ki bu da takım kurulduktan sonra ortaya çıkacaktır. Yukarda belirttiğim gibi savaş dışı organizasyon konusunda çok tecrübeliyim ve kendime güvenim tam.

cRPG oyuncularıyla fazla sorunum olduğunu sanmıyorum insanların benim hakkımda ne düşündüklerini tam olarak bilmiyorum ve diğer başlıkta fikirlerinizi paylaşırsanız ben de kendimden haberdar olurum.

Bu kadar.

Edit : Doğal olarak kafamda bir kadro oluşuyor, fakat takım kaptanlık seçimleri bittikten sonra seçmeyle seçilecektir.

http://nditions.de/forum/index.php?topic=1777.0

Aynı klandan maximum 4 kişi olabileceğini biliyorsunuz değil mi bu arada?

Beyler çok açık ve net söylüyorum ki, kaptanlığa adayım.

Düşüncelerimi belirteyim: bu turnuvada kaptan olacak kişinin hem native'de hem crpg'de iyi bir deneyimi olması gerektiği kanısındayım. Bundaki en önemli sebep şu, bu turnuva 10vs10'luk oynanış formatı bakımından native'i, crpg karakterleri ve ekipmanları kullanması bakımından ise crpg'yi baz alıyor. Yani bu, hayal etmesi bile aşırı keyif veren; ve çeşitliliği bol olan güzel bir turnuva olacak. Takdir edersiniz ki, Native'in dinamik formatı ve crpg'nin yoğun çeşitliliğinin kesişmesi; eğer başarılı olunmak isteniyorsa, hayal gücü bakımından fakir olunmaması gerekliliğini doğuruyor. Bu durumda da Hayal gücünün iki kanaldan da beslenebilmiş olması her zaman tek taraftan beslenmiş olmasından iyidir. Ben de ikisini de uzun bir süredir oynayan birisi olarak kendimi aday göstermeyi uygun buluyorum.

Kendimi biraz pazarlamam tanıtmam gerekirse, kendimi bireysel olarak iyi bir oyuncu olarak görüyorum (ki 10v10 savaşında farkettirecek bir durum). Dalga geçmediğim, ve ciddi olarak oynadığım zamanlardan bahsediyorum elbette ki. Bunun dışında İngilizce seviyem, gayet iyi. Ayrıca maç esnasında ne olursa olsun sakinliğimi ve metanetimi koruyabileciğime de inanıyorum. Eğer dikkate bulursanız söyleyeyim taktiksel düşünme, düşüncenin kuramı üzerine bazı kitaplar okudum (ki kişisel gelişim kitaplarından bahsetmiyorum. Clausewitz, SunTzu gibi yazarların eserlerinden bahsediyorum.). Bu yüzden kendimi bu alanda da en azından belli başlı düşünceleri oturmuş, kararlarından emin ve az çok nasıl düşünmesi gerektiğini bilen biri olarak görüyorum.

Ek olarak belirtmek isterim ki, yardımcı kaptanlığın ve benzeri rollerin önemine de yürekten inanan birisiyim. Daha doğrusu fikir çeşitliliğinin işe yararlılığını görmüş birisiyim. Her zaman ekiptekileri dinleyeceğime, ve insanlık tarihinde sıkça rastlanılan kendini beğenmişliğin zerresini yüreğimin yakınlarına uğratmayacağıma da söz veriyorum. Kısacası, başkalarının fikirlerine her daim değer veririm; ve kaptanlık üzerinden hakkım olmayan bir iktidar kurmayı amaçlamam. Bundan tiksinirim.

Adaylığımı Nditions'da koydum. Metin aynı burada yazdığım metin. Sevgilerimle.

Ronin : http://nditions.de/forum/index.php?topic=1776.0

Pandemona : http://nditions.de/forum/index.php?topic=1777.0

Adayınızı siteden desteklemenizde sakınca yoktur diye düşünüyorum.
« Last Edit: May 23, 2012, 11:44:26 pm by Pandemona »
Remember remember the fifth of November. The gunpowder, treason and plot. I know of no reason, why the gunpowder treason, should ever be forgot.

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • Renown: 10
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
  • Game nicks: Mr_V
« Reply #2 on: May 23, 2012, 12:37:10 am »
Deniz(imnotalone) Taktik vesayere konusunda cogu kisiden daha deneyimli oldugundan
Umut abi (Stronqer) Yasi problem edenler varsa diye deniz taktikleri verirken Stronqer in bu taktikleri anlatmasi gibi nedenlerden dolayida Stronqer

Edit: Deniz 19 yasinda nativede cogu klanda bulunmus ve cogumuzdan deneyimli birisi
        Umut (Stronqer) 22 yasinda nativede Sunshine klani yöneten kisilerden birisidir bu konudada deneyimlidir
« Last Edit: May 23, 2012, 12:39:51 am by Vikings »

Offline Thorondor

• Count
  • Renown: 172
  • Infamy: 17
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: the Turks
  • Game nicks: Kapikulu_Beleg
« Reply #3 on: May 23, 2012, 12:39:46 am »
Battalgazi
Noctivagant
pandemona

Offline denethor

• Peasant
  • *
  • Renown: 9
  • Infamy: 9
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Karluks
  • Game nicks: Karluk_Helgoring
« Reply #4 on: May 23, 2012, 12:42:17 am »
BattalGazi
Noctivagant
Pandemona(Tarafsızlığından birazcık şüphe duysamda sorunun hallolacağını umuyorum)

Offline Miralay

• Knight
  • Renown: 49
  • Infamy: 25
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: The Brigade
  • Game nicks: Tsu, Miralay
« Reply #5 on: May 23, 2012, 12:42:52 am »
Daha turnuva duyurusunun ilk günü olduğundan sonraki günlerde fikrim değişebilir ama şimdilik kaptan olmasını düşündüğüm kişiler:

Pandemona (tecrübesi nedeniyle), Nocti ve Battal (klanlarındaki liderlik ve diplomat pozisyonları nedeniyle sahip oldukları bağlantılar)

Ayrıca kendimi çok tecrübeli olmadığım için kaptan olarak değil ama olacaksa yardımcı kaptan gibi bir pozisyon için aday olarak göstermek istiyorum.

Not: Kaptan adaylarını düşünürken bence savaş alanındaki yetenekleri değil, organizasyon işlerinde ne kadar başarılı olacakları ön planda olmalı o yüzden dil ve bağlantı önemli diye düşünüyorum.

Offline Ronin

• Marshall
  • Renown: 859
  • Infamy: 198
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #6 on: May 23, 2012, 12:44:33 am »
Ben ise halen bu iki işin ayrılması taraftarıyım.

Aklımdaki adaylar:
Ben & Kendim ve Irene :D
Quote from: BlindGuy
Seems the fascists are gaining ground once again in UKR... right vving politics is SO bad for the general populace but STILL in times of trouble the uneducated turn to them for help, simply because they are so amoral they vvill supply those vvilling to fight vvith vveapons rather than knovvledge.

My UU key is broken incase you can't tell :D

Offline Bugrahan

• Permanently Banned
  • **
  • Renown: 26
  • Infamy: 22
  • cRPG Player
    • View Profile
  • Faction: Barlas
  • Game nicks: Barlas_Bugrahan
  • IRC nick: Bugrahan
« Reply #7 on: May 23, 2012, 12:44:56 am »
Pandemona=Geçmişte bazı organizasyonlarda kaptanlık,hakemlik vs yaptıgı için ''İngilizce bildiği için ''ayrıca yaşı...

Battalgazi=Taktiksel bilgisi yaşı İngilizce bilmesi ve liderlik rütbesini detaylıca yönetebileceği için

Miralay=Bilen biliyor zaten Yaş ingilizce kendini kanıtlamış olması yaklaşık 2.5,3 yıldır crpg oynaması..

Abay=Taktisel bilgi Yabancı dil Yaş Liderlik vasfı ve oyunculuğu

Sultan Ozan=''Yaşı'' Yabancı dil taktiksel bilgi

Cicero=Taktiksel bilgi,yabancı dil,yaş gerektiğinde itina ile söve bilme

Not:Aklıma geldikçe editlerim.Ayrıca Kaptanı 2 gün sonra türkçe forumda oylama açarak seçebiliriz.
« Last Edit: May 23, 2012, 12:51:34 am by Bugrahan »
visitors can't see pics , please register or login

Sen ki KÇ olup erkek lisesinde millete dayayan yaratık sıradakı karluk mu anlayamadık  :mrgreen:

Offline Bugrahan

• Permanently Banned
  • **
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #8 on: May 23, 2012, 12:47:05 am »
Pandemona=Geçmişte bazı organizasyonlarda kaptanlık,hakemlik vs yaptıgı için ''İngilizce bildiği için ''ayrıca yaşı...

Battalgazi=Taktiksel bilgisi yaşı İngilizce bilmesi ve liderlik rütbesini detaylıca yönetebileceği için

Miralay=Bilen biliyor zaten Yaş ingilizce kendini kanıtlamış olması yaklaşık 2.5,3 yıldır crpg oynaması..

Sultan Ozan=''Yaşı'' Yabancı dil taktiksel bilgi

Cicero=Taktiksel bilgi,yabancı dil,yaş gerektiğinde itina ile söve bilme

Not:Aklıma geldikçe editlerim.Ayrıca Kaptanı 2 gün sonra türkçe forumda oylama açarak seçebiliriz.

Opss Modify yerine quote'ye tıklamışım fail <3
« Last Edit: May 23, 2012, 12:51:25 am by Bugrahan »

Sen ki KÇ olup erkek lisesinde millete dayayan yaratık sıradakı karluk mu anlayamadık  :mrgreen:

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
« Reply #9 on: May 23, 2012, 12:47:49 am »
Cicero gelirse ciceroda olabilir

Offline denethor

• Peasant
  • *
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #10 on: May 23, 2012, 12:49:02 am »
Cicero gelirse ciceroda olabilir

o zaman bende aday listemi değiştirebilirim.

Offline Abay

• Count
  • Renown: 267
  • Infamy: 183
  • cRPG Player
  • Steam: badbreaking
    • View Profile
  • Faction: Kapikulu
  • Game nicks: Kapikulu_Abay
« Reply #11 on: May 23, 2012, 12:52:16 am »

cRPG için bu tür turnuvaların gereksizliğininden dolayı ben aday kaptan veya oyuncu olmuyorum. zaten vatan millet meselesi de değil. cRPG topluluğunda bizi temsil edeceklere de başarılar diliyorum.

Öneriler: Kaptanı seçerken ilk önceliğiniz baskı altında rahat karar alabilmesi olmalı; haklı ve haksızı ayırabiliyor, çekinmeden söyleyebiliyor olmalı; önce ingilizce bilmesinin gereksizliğini ne kadar savunduysam da turnuva sayfasını inceledikten sonra bilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Oyuncuları seçerken de yine öncelik baskı altında rahat davranabilmesi ve arkadaşlarının yaptığı hataları kaldırabiliyor olması gerekiyor. Diğer türlü mutlaka birinin bir hatasında ister istemez diğer oyunculardan çeşitli tepkiler gelecektir, bu da oyunun geneline olumsuz yansıyacaktır.
[17:48] <Vovka> thx chadz

Offline Bugrahan

• Permanently Banned
  • **
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #12 on: May 23, 2012, 01:03:07 am »
Ayrıca Hazır aklıma gelmişken Kaptan olacak kişiyi FOrumda halka açık bir oylamayla seçelim yada iki dakikada ben bir beleş site kurayım oradan yapalım ama ne derece güvenilir olur o bilmiyorum ama en mantıklısı burada bir oylama oluşturmak.

Offline Vikings

• Noble
  • **
  • cRPG Player
  • Challenge accepted
    • View Profile
« Reply #13 on: May 23, 2012, 01:04:11 am »
Ayrıca Hazır aklıma gelmişken Kaptan olacak kişiyi FOrumda halka açık bir oylamayla seçelim yada iki dakikada ben bir beleş site kurayım oradan yapalım ama ne derece güvenilir olur o bilmiyorum ama en mantıklısı burada bir oylama oluşturmak.

o zaman herkez steamden arkadaslarini toplar burayi oyla der en cok arkadasi olan kazanir *_*

Offline denethor

• Peasant
  • *
  • cRPG Player
    • View Profile
« Reply #14 on: May 23, 2012, 01:05:40 am »
Bence cRPG oynayan herkes burada yorum olarak atıyorum "bugrahan" diyerek oy versin ona göre bi sayım yapılsın.