Author Topic: Alkalmazások cRPG-hez  (Read 20219 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Norion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: Alkalmazások cRPG-hez
« Reply #15 on: April 30, 2011, 08:30:51 am »
0
nálam konkrétan az van, hogy játék közben my old friendy meg a kép, tehát nem azért, mert kiváltok mert mondjuk netezek közben, és ezután belassul, hanem pl éppen ütök, és teljesen megáll a kép, a hangokat hallom, de semmit nem tudok csinálni, és az egyetlen megoldás, ha képernyőt váltok és vissza (próbáltam már a jétékon belül mindent nyomni, esc-et, stb, de csak az alt tab oldotta meg eddig, ha nem csinálok semmit, akkor percekig kimerevedve áll a kép, magától nem javul meg). Általában ez a pár mp elég arra, hogy közben meghaljak, főleg, ha nem spawn után van, hanem már a konkrét harc közben, de eddig nem volt ilyen problémám, és a gépemre sem installáltam semmit a napokban.

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Alkalmazások cRPG-hez
« Reply #16 on: April 30, 2011, 06:49:25 pm »
0
nálam konkrétan az van, hogy játék közben my old friendy meg a kép, tehát nem azért, mert kiváltok mert mondjuk netezek közben, és ezután belassul, hanem pl éppen ütök, és teljesen megáll a kép, a hangokat hallom, de semmit nem tudok csinálni, és az egyetlen megoldás, ha képernyőt váltok és vissza (próbáltam már a jétékon belül mindent nyomni, esc-et, stb, de csak az alt tab oldotta meg eddig, ha nem csinálok semmit, akkor percekig kimerevedve áll a kép, magától nem javul meg). Általában ez a pár mp elég arra, hogy közben meghaljak, főleg, ha nem spawn után van, hanem már a konkrét harc közben, de eddig nem volt ilyen problémám, és a gépemre sem installáltam semmit a napokban.

Amikor így bemy old friendy, az egeret hiába mozgatod, nem reagál ?
Alt+enter kétszer jobb. (ablakba teszi a játékot, majd vissza fullscreen)
Ha zavaróan sokat csinálja, próbáld ablakban játszani, néha segít.

Ha az egeret hiába mozgatod, mikor így bemy old friendy, tehát nem tudsz körbenézni,
viszont ablakban működik, akkor videókártya. Driver frissítés, illetve
1-2 dolgot át kéne állítani a warband configodban, de így fórumszinten segíteni ebben nem tudok.
Max teamviewerrel távsegítség  . Milyen sűrűn csinálja amúgy ?
visitors can't see pics , please register or login

Offline Norion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: Alkalmazások cRPG-hez
« Reply #17 on: April 30, 2011, 07:41:43 pm »
0
amikor "lemy old friendy", akkor teljesen kimerevedik a képernyő, semmire nem reagál a program, de a hangokat hallom.
Az elmúlt héten napi 1-2 szer fordult elő, tegnap óta minden játékban legalább egyszer (tehát nem térképenként, hanem körönként). Mára annyit változott a helyzet, hogy kb 50%-ban ki is lép a windowsba hibaüzenettel.

Újraraktam a cprg-t, defragmentáltam, a steam-mel ellenőriztettem a "file integrity"-t, de nem segített.
Az alt+entert ki fogom próbálni.

köszi a segítséget

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Alkalmazások cRPG-hez
« Reply #18 on: April 30, 2011, 10:31:11 pm »
0
amikor "lemy old friendy", akkor teljesen kimerevedik a képernyő, semmire nem reagál a program, de a hangokat hallom.
Az elmúlt héten napi 1-2 szer fordult elő, tegnap óta minden játékban legalább egyszer (tehát nem térképenként, hanem körönként). Mára annyit változott a helyzet, hogy kb 50%-ban ki is lép a windowsba hibaüzenettel.

Újraraktam a cprg-t, defragmentáltam, a steam-mel ellenőriztettem a "file integrity"-t, de nem segített.
Az alt+entert ki fogom próbálni.

köszi a segítséget

mi a hibaüzenet ? standard "elszállt a progid" üzenet ?
nem melegszik túl a videókártyád ?
visitors can't see pics , please register or login

Offline Norion

  • Peasant
  • *
  • Renown: 1
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
    • View Profile
Re: Alkalmazások cRPG-hez
« Reply #19 on: May 05, 2011, 09:48:50 am »
0
Az alt+enter is megoldja, ugyanúgy. mint az alt+tab. (már ha csak kimy old friendy, és nem lép ki hibaüzenettel egyből)
a hibaüzenet a normál, a tájékoztassam a microsoftot a problémáról.
Játszottam a Fire and Sworddal kb 5 órát egyhuzamban (de minek?), nem volt probléma, úgyhogy úgy látszik, a  cprg-vel van valami, utánaolvastam a fórumokban, mások is jeleztek ugyanilyen problémákat mostanában, konkrétan a képernyőkimy old friendyós, alt+tabos vagy enterest. illetve hogy ezek főleg 70-80 főfeletti szervereken jelentkeznek náluk.   

a drivert próbáltam frissíteni, nem talált frissebbet.

Ajánlották, hogy vegyem lejjebb a  grafikát, mert volt, akinek ez működött, most ezt tesztelem. 

A videokártya hőmérsékletét hogy lehet megnézni egyébként?

Offline Garrus

  • Moderator
  • *****
  • Renown: 39
  • Infamy: 3
  • cRPG Player
  • Imperial Potato Peeler
    • View Profile
  • Faction: Great Khans
  • Game nicks: GK_Vakarian, GK_Garrus, Puncinella, GK_DrZoidberg
  • IRC nick: Garrus
Re: Alkalmazások cRPG-hez
« Reply #20 on: May 05, 2011, 08:52:52 pm »
0
Az alt+enter is megoldja, ugyanúgy. mint az alt+tab. (már ha csak kimy old friendy, és nem lép ki hibaüzenettel egyből)
a hibaüzenet a normál, a tájékoztassam a microsoftot a problémáról.
Játszottam a Fire and Sworddal kb 5 órát egyhuzamban (de minek?), nem volt probléma, úgyhogy úgy látszik, a  cprg-vel van valami, utánaolvastam a fórumokban, mások is jeleztek ugyanilyen problémákat mostanában, konkrétan a képernyőkimy old friendyós, alt+tabos vagy enterest. illetve hogy ezek főleg 70-80 főfeletti szervereken jelentkeznek náluk.   

a drivert próbáltam frissíteni, nem talált frissebbet.

Ajánlották, hogy vegyem lejjebb a  grafikát, mert volt, akinek ez működött, most ezt tesztelem. 

A videokártya hőmérsékletét hogy lehet megnézni egyébként?

A videókártyádhoz letölthető segédprogrammal (vagy a CD-jén is lehet egy verzió, de általában a netről frissebbet tudsz beszerezni)
Írd le pontosan a videókártyád típusát (betűről betűre)
visitors can't see pics , please register or login

Offline McCart

  • Knight
  • ***
  • Renown: 27
  • Infamy: 4
  • cRPG Player A Gentleman and a Scholar
    • View Profile
Re: Alkalmazások cRPG-hez
« Reply #21 on: May 05, 2011, 09:56:05 pm »
0
RivaTuner / Afterburner .
ill. Everest , ez utóbbit azért is erősen ajánlott beszerezni mert az egész konfigot monitorozza.

Offline Otaku_HyeZa

  • Peasant
  • *
  • Renown: 3
  • Infamy: 0
  • cRPG Player
  • Az élet mindig szép :)
    • View Profile
  • Faction: Korean
  • Game nicks: Hyen
Re: Alkalmazások cRPG-hez
« Reply #22 on: May 07, 2011, 08:40:31 am »
0
Ezek jó progik :) nekem is megvan az egyik